Skocz do zawartości

Kilka pytan co do podłączenia pod komputer a czujników.


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaobserwowałęm duże spalanie 900 na wtrysku, ok 8-9l.

Wstapiłem do aso za kontrole komputerową zazyczyli sobie 120zł yikes.gif . Nie warto nie?

A jeśli bym się zdecydował to czy po podłączeniu pod komputer 900 na wtrysku, da się odczytać dane?;

1 czy termostat jest sprawny jego czujnik który idzie do ecu i czujnik na filtrze oparów paliwa?

2 A samemu jak sprawdzic? jaką rezystancje ma mieć sprawny czujnik temp na termostacie?

3Jaką rezystancje ma sprawna sonda lambda?

4Jaką rezystancję ma mieć filtr oparów paliwa ten czujnik?

Są wogóle jakieś tabele do porównania rezystancji sprawnych elementów, czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystancje na pewno sa opisane w ksiazce 'sam naprawiam seicento' tylko to sobie trzeba poszukac ale na razie nie mam czasu, (ale gdzies na necie na pewno jest ta ksiazka cfaniaczek.gif ), a co do ceny to... no duzo wkoncu aso grinser006.gif ale jak chcesz podpiac to jedz do jakiegos mechaniora co ma komputer i tam na pewno duzo taniej by wyszło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dokładnie Ci niestety powiedzieć nie mogę jakie tam powinny być wartości,ale sam je kiedyś też sprawdzałem i spisywałem na kartkę.

a konkretnie znajdziesz je w książce "sam naprawiam fiat seicento".

dzięki tym danym wyłapałem,że mam niesprawny czujnik temperatury wody(cieczy chłodzącej),który jest w trójniku,gdzie jest termostat,czyli popularny fiatowski czujnik z niebieską wtyczką:)

w sam naprawiam masz nawet opisany sposób pomiaru i waruki,przy jakich ma występować dana rezystancja.

Pozdro,powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składa see tak że ksiązke mam a pali za dużo bo ok 9l więc stawiam na termostat lub zawór filtra oparów paliwa więc pytam o wartości czujników.

Do tego ma dosyć wysokie obroty po odpaleniu ok 1min z rana ale stoi na dworze w te mrozy normalne?.

Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.