Skocz do zawartości

czujnik cieczy w termostacie w 900 rezystancja sprawnego?


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

> Ok dzięki szukałem ale gdzieś go minąłem .

> Aha no i w sumie co oznacza te Q? bo omy to omy a q co mam wtedy ustawić na mierniku jaki zakres?.

ktoś poprostu tak zaznaczył Ohmy,przynajmniej na to wygląda,bo już przerabiałem temat i wartości się zgadzają po zmierzeniu na ohmomierzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest czujnik na bimetal i służy tylko do sygnalizacji przegrzania płynu chłodniczego.mase bierze z głowicy,a jak jest za wysoka temperatura,to bimetal "puszcza" mase i zapala Ci się kontrolka na liczniku. jeśli bedzie walnięty to będzie Ci żażyć kontrolka,lub nie zapali się wcale gdy płyn będzie bulgotac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest czujnik na bimetal i służy tylko do sygnalizacji przegrzania płynu chłodniczego.mase bierze

> z głowicy,a jak jest za wysoka temperatura,to bimetal "puszcza" mase i zapala Ci się kontrolka

> na liczniku. jeśli bedzie walnięty to będzie Ci żażyć kontrolka,lub nie zapali się wcale gdy

> płyn będzie bulgotac...

Własnie brałem mase z głowicy i zero pomiaru, a kontrolka świeci napewno bo jak myłem karcherem silnik to gdzieś sie zalał kabel z czujnika i świeciła lampka.

Lambda sprawdzona na początku ma ok 6ohm i spada do ok 3o, wtrysk też ok 2,4o jutro sprawdzam reszte dam znać.

Co jest efektem spalania 9l. może poprostu sam termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czujnik na termostacie ma mieć ok 2400-2600 o a mój ma 8,6 k O ! w temp powietrza ok 0C Czy to normalne???.

Dodam że po odpaleniu chodził na wolnych przez ok 4min i czujnik pokazywał wartośc ok 1 k o Co jest grane?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być- wartość rezystancji czujnika jest odwrotnie proporcjonalna do temperatury,czyli niska temperatura=wysoka rezystancja. a tamta wartość w książce podana jest dla czujnika w temperaturze 20*C,wiec aby sprawdzić czy wartości mieszczą się w tolerancji,musiałbyś mieć go w temperaturze ok 20*C.

na mój gust,on jest sprawny i nie musisz szukać dziury w całym:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.