Skocz do zawartości

Scenic 2-ogrzewanie


Alibaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko o ilość kresek max temperatury płynu chłodzącego.

U mnie max jest 5 kresek.

W upału bardzo dobrze klima chłodzi ale ogrzewanie mam nie najlepsze ,wolno sie nagrzewa i ogólnie jest nie za cieplo.

Czy Sceniki maja słabe ogrzewanie.?

Zeszła zime przejechalem ale zaczyna mnie to nurtować . icon_rolleyes.gif

Zeby były 4 kreski to muszę przejechać ok 10 km hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest mróz i mocno chłodzi silnik, wiec albo ciepło do silnika albo dla ciebie.

> Jeśli uważasz, iż to nie tak powinno być do wymiany termostat.

ok.gif

no tak ale jak jest 5 kresek to nie bucha orące powietrze,słyszałem ,ze problemem moga buyc jakieś linki sterujace kanałami nawiewu.

Czy faktycznie 5 kresek to max hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> linki sterujace kanałami nawiewu.

Jak masz klimatronik to nie masz linek, silniczki sterują kanałami.

> Czy faktycznie 5 kresek to max

Nie wiem co masz na myśli ? Jeszcze inna opcja to zapchana nagrzewnica i daje mało ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz klimatronik to nie masz linek, silniczki sterują kanałami.

> Nie wiem co masz na myśli ? Jeszcze inna opcja to zapchana nagrzewnica i daje mało ciepła.

z lewej strony wyswietlacza przyrost temperatury czynnika chłodzacego pokazuja wyswietlajace się kreski. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie scenic, ale w lagunie przerabiałem to ostatnio baaardzo intensywnie. Pierwsza sprawa- termostat- czy silnik osiąga odpowiednią temperaturę. Druga sprawa- trzebaby zajrzeć jak działa sterowanie klapami- przepustnicami mieszania powietrza ( silniczki klimatronika). Jeśłi poprawnie to trzeba zająć się nagrzewnicą. Ja swoją wyjąłem, rozmontowałem, oczyściłem wewnątrz, wypłukałem i ... lipa pomimo, że była drożna. Pomogła dopiero wymiana na nową- oryginał behr za 270 zł. Nie polecam zamienników- miałem w rece jednocześnie oryginał behra i zamiennik za 120 zł. Zamiennik był dziwnie lekki w porównaniu z behrem, i miał o wiele mniej rurek i blaszek w swojej konstrukcji. Po wymianie laguna grzeje jak szalona, na nagrzanym silniku nie sposób utrzymać ręki przy kratce nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.