Skocz do zawartości

dziwne odgłosy na zimnym silniku renault megane II 1,9 dci


wicherek01

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu

zauważyłem że moja megi 1,9 dci dziwnie pracuje na zimnym silniku , tzn słychać lekko rzężący pasek a po chwili dochodzi do tego jakieś chrobotanie z okolic rozrządu

Rozrząd wymieniony pasek również co to może być , dodam że po przejechaniu kilku km jak silnik się nagrzeje wszystko pracuje idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od jakiegoś czasu

> zauważyłem że moja megi 1,9 dci dziwnie pracuje na zimnym silniku , tzn słychać lekko rzężący pasek

> a po chwili dochodzi do tego jakieś chrobotanie z okolic rozrządu

> Rozrząd wymieniony pasek również co to może być , dodam że po przejechaniu kilku km jak silnik się

> nagrzeje wszystko pracuje idealnie

Moją jak odpalam w obecne mrozy, wszystko w niej piszczy i buczy.Słychać rolki i paski. zlosnik.gifPo kilkunastu sekundach, dodatkowe dźwięki ustają.Myślę więc,że i Twoim autku, na hałas wpływ ma zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moją jak odpalam w obecne mrozy, wszystko w niej piszczy i buczy.Słychać rolki i paski. Po

> kilkunastu sekundach, dodatkowe dźwięki ustają.Myślę więc,że i Twoim autku, na hałas wpływ ma

> zima.

to napewno nie to , przed mrozami jak było jeszcze 15 srtopni na plusie było identycznie , na forum renault przeczytałem podobny post tylko że dotyczył scenika ale silnik tak samo 1,9 dci , objawy bardzo podobne , przyczyna poduszka silnika przy rozrządzie , co wy na to jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.