Skocz do zawartości

GOLF IV - wymiana oleju


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wymieniałem olej, silnik 1.6 SR (AKL), znalazłem przed chwilą(już po wymianie zlosnik.gif) informację że wchodzi do niego razem z filtrem 4,5 litra oleju, jak tak patrzę na pozostałość oleju w bańce to zostało mi około 200 ml z 5 litrowej bańki, czyli niby wlałem 4,8 litra oleju, poziom na bagnecie był na samej górze tych kropeczek (to już jest maksimum czy dopiero przy tym załamaniu ?), teraz trochę się zmartwiłem czy czegoś nie namieszałem, czy te 4,5 litra jest podawane do minimum, środka czy może maksymalnie tyle można wlać ?

Olej sprawdzałem w trzech różnych miejscach więc raczej to nie jest kwestia że samochód krzywo stał, chyba że tak wolno olej spływa w tym silniku do miski ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Dziś wymieniałem olej, silnik 1.6 SR (AKL), znalazłem przed chwilą(już po wymianie ) informację że

> wchodzi do niego razem z filtrem 4,5 litra oleju, jak tak patrzę na pozostałość oleju w bańce

> to zostało mi około 200 ml z 5 litrowej bańki, czyli niby wlałem 4,8 litra oleju, poziom na

> bagnecie był na samej górze tych kropeczek (to już jest maksimum czy dopiero przy tym

> załamaniu ?), teraz trochę się zmartwiłem czy czegoś nie namieszałem, czy te 4,5 litra jest

> podawane do minimum, środka czy może maksymalnie tyle można wlać ?

> Olej sprawdzałem w trzech różnych miejscach więc raczej to nie jest kwestia że samochód krzywo

> stał, chyba że tak wolno olej spływa w tym silniku do miski ?

do AKL w toledo II 1.6 SR zawsze nalewam przy wymianie oleju z filtrem 4L i na bagnecie mam 1/2 stanu i stan ten utrzymuje sie (czasami spada do 1/4) do kolejnej wymiany po 15kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem cyz wiesz ale oleje w fabrykach sa napelniane wagowo nie objetosciowo takze nie przejmuj

> sie jak pracowalem w fabryce olejow samochodowych to zawsze wagowo sie napelnialo plus minus

> blad maszyny wagi itp

A to nie wiedziałem, ale w końcu na opakowaniu podają w litrach więc chyba tyle powinno być biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do AKL w toledo II 1.6 SR zawsze nalewam przy wymianie oleju z filtrem 4L i na bagnecie mam 1/2

> stanu i stan ten utrzymuje sie (czasami spada do 1/4) do kolejnej wymiany po 15kkm

Dziwne smile.gif

Do golfa IV ojca weszło 4,9 i do mojej bory też, ale lane pod max na miarce smile.gif

A tak na marginesie ile Ci to toledo pali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.