Skocz do zawartości

Wyciek oleju x18xe


whitepawer

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie wygląda jakby ciekło spod głowicy, po prawej stronie pod zaworem EGR.lub nawet od przodu bloku (patrząc od przodu auta) cały blok jest spocony (dokładnie prawa strona). Teraz pytanie czy to uszczelka może być? głowica wygląda na suchą więc myślę że to nie spod pokrywy zaworów (chodź bardzo bym chciał).

W zasadzie odpala normalnie, pali LPG normalnie, dynamika w normie.

W zasadzie masła pod korkiem nie ma, w zbiorniczku czysto.

W czasie przejechania powiedzmy ~4kkm od wymiany z prawie max spadło na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt uszczelka niewielki koszt [ u mnie pomoglo cool.gif]

I jeszcze zmienilem takie male oringi [uszczelniajace-doszczelniajace] tych srubach co sie odkreca z pokrywy[ koszt za sztuke cos kolo1 zl]...

Zrobione raz a dobrze i spokoj mam z tym. 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra wiadomość, prawdę mówiąc zacząłem się obawiać o UPG, tylko ze typowych objawów nie było.

> Coś będzie trzeba zrobić, bo szybko ucieka olej, a taka uszczelka to nie wielki koszt.

wymiana samej UPG to nie wszystko Stary musisz odrazu planowac glowice a to juz okolo 400 PLN koszta Plus robicizna tzn zdjecie głowicy jeli oczywiscia z tamtad zapitala poczekajmy na inych niech sie wypowiedza moze ktos juz taki problem mial a kol. ENT tesh ma w tych okolicach wilgotno waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymiana samej UPG to nie wszystko Stary musisz odrazu planowac glowice a to juz okolo 400 PLN

> koszta Plus robicizna tzn zdjecie głowicy jeli oczywiscia z tamtad zapitala poczekajmy na

> inych niech sie wypowiedza moze ktos juz taki problem mial a kol. ENT tesh ma w tych okolicach

> wilgotno

wydaje ci sie grinser006.gif

bo jeszcze nie porobilem pozadku po naprawie i mam tam wszedzie brudno wink.gif

moze w weekend umyje go troche to pozniej bede wiedzial co i jak.

A moze tylko tak wyglada ze spod UPG cos leci a moze nie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymiana samej UPG to nie wszystko Stary musisz odrazu planowac glowice a to juz okolo 400 PLN

> koszta Plus robicizna tzn zdjecie głowicy jeli oczywiscia z tamtad zapitala poczekajmy na

> inych niech sie wypowiedza moze ktos juz taki problem mial a kol. ENT tesh ma w tych okolicach

> wilgotno

nie prawda jeszcze nie jestem stary wpysk.gif

kolega ent napisał

Quote:

Niby mialem cos podobnego.lecialo mi kolo Egru...nie no w sumie to tez w innych miejscach i to dosc mocno.pomogla wymiana uszczelki pod pokrywa.teraz jest git


a ja odpisałem

Quote:

dobra wiadomość,
prawdę mówiąc zacząłem się obawiać o UPG, tylko ze typowych objawów nie było.

Coś będzie trzeba zrobić, bo szybko ucieka olej, a taka uszczelka to nie wielki koszt.


coś trzeba będzie zrobić z uszczelką więc jak najbardziej pykło zlosnik.gif

Co do UPG, tak wiem ze to nie hop siup.

Zabielenie głowy to jedno, ale jak głowica na stole to można uszczelniacze wymienić, jak uszczelniacze to i pierścienie, bo pewnie puszcza z nowymi uszczelniaczami zaworów, znów wymiana pierścieni bez honowania cylindrów to tez loteria, tak można już do końca hehe.gif

Auto ogladal na szybko mechanik od razu rzucił uszczelka pod pokrywą zaworów. Wiec jestem spokojny icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No fakt uszczelka niewielki koszt [ u mnie pomoglo ]

> I jeszcze zmienilem takie male oringi [uszczelniajace-doszczelniajace] tych srubach co sie odkreca

> z pokrywy[ koszt za sztuke cos kolo1 zl]...

> Zrobione raz a dobrze i spokoj mam z tym.

nie pomyślał bym o śrubach, a zawsze jak miała na max to była zapluta olejem, nie dopatrzyłem się nigdy skąd, bo wystarczyło ze poziom oleju spadł o 3 mm i był spokój, tłumaczyłem sobie TTTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pomyślał bym o śrubach, a zawsze jak miała na max to była zapluta olejem, nie dopatrzyłem się

> nigdy skąd, bo wystarczyło ze poziom oleju spadł o 3 mm i był spokój, tłumaczyłem sobie TTTM

TTTM co to takiego? bo od niedawna mam Vectre to nie zabardzo jeszcze w tych skrotach jestem zaorientowany wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TTTM co to takiego?

Ten Typ Tak Ma....

BTW: przy wymianie uszczelki pod pokrywa zaworow nie mozna zapomniec o wymianie o-ringow znajdujacych sie w odlewach pod srubami mocujacymi pokrywe zaworow, od strony zaworow oczywiscie. Zwykle sa pomijane przy wymianie i maja konsystencje twardego plastiku. Efekt to pocenie sie olejem pod srubami pokrywy. Kolega whitepower wlasnie o nich wspomnial.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o tych malych o-ringach na srubach pisalem...u mnie po wyjeciu pekly na dloni...guma twarda juz byla i mocno zuzyta.widac nie wymieniane od nie wiem kiedy.

a ze koszty male to bez zastanowienia wymienilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.