Skocz do zawartości

Olej do skrzyni biegów, tylko który producent


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 20.GIF

Jako, że przebieg w Pandzie rośnie, to przydałoby się oleum w krzynce wymienić zlosnik.gif

Zostać przy Tuteli: TUTELA CAR ZC 75 SYNTH, SAE 75W-80, API GL-5

Czy może VALVOLINE HP 75W-80 API GL5 ?

Zmieniał ktoś i może coś polecić?

Pozdrawiam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jako, że przebieg w Pandzie rośnie, to przydałoby się oleum w krzynce wymienić

> Zostać przy Tuteli: TUTELA CAR ZC 75 SYNTH, SAE 75W-80, API GL-5

> Czy może VALVOLINE HP 75W-80 API GL5 ?

> Zmieniał ktoś i może coś polecić?

> Pozdrawiam

Ja sie uparłem i wymieniłem ( nie wiem po co ) przy 50 tysiach wlali mi mobila - od tamtego czasu jak jest zimno rano to biegi trzeba wbijać yikes.gif Mobil moim zdaniem to pomyłka no.gif Przy następnym przeglądzie wracam do tego co jest dedykowane przez Fiata cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jako, że przebieg w Pandzie rośnie, to przydałoby się oleum w krzynce wymienić

> Zostać przy Tuteli: TUTELA CAR ZC 75 SYNTH, SAE 75W-80, API GL-5

> Czy może VALVOLINE HP 75W-80 API GL5 ?

> Zmieniał ktoś i może coś polecić?

> Pozdrawiam

zdecydowanie zostać przy tuteli waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie uparłem i wymieniłem ( nie wiem po co ) przy 50 tysiach wlali mi mobila - od tamtego czasu

> jak jest zimno rano to biegi trzeba wbijać Mobil moim zdaniem to pomyłka Przy następnym

> przeglądzie wracam do tego co jest dedykowane przez Fiata

u Paaanie, 50kkm to za wcześnie, u mnie obecnie 127kkm i będzie wymiana wink.gif

Dlatego podałem 2 oleje o identycznych parametrach waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Castrol Tafix?

> Też go biorę pod uwagę, bo też ma dobre opinie

TAF-X 75w/90

wymieniłem w lipcu tego roku przy przebiegu ~73k km

teraz mam ~93k km i wszystko ładnie nawet w duże mrozy a w zeszłą zimę przy minu parunastu jedną ręką ciężko się biegi zmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TAF-X 75w/90

> wymieniłem w lipcu tego roku przy przebiegu ~73k km

> teraz mam ~93k km i wszystko ładnie nawet w duże mrozy a w zeszłą zimę przy minu parunastu jedną

> ręką ciężko się biegi zmieniało.

Ale u mnie nawet przy -20 nie było dużego problemu, chodzi o zalanie nowego,

żeby długo skrzynia podziałała wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale u mnie nawet przy -20 nie było dużego problemu, chodzi o zalanie nowego,

> żeby długo skrzynia podziałała

U mnie po wymianie mechanik zdziwił się, że olej tak źle wyglądał przy tak małym przebiegu. Co prawda ja tam w ich selenopodobne wynalazki nie wierzę a po zimie miałem bardzo dobry pretekst żeby wymienić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie po wymianie mechanik zdziwił się, że olej tak źle wyglądał przy tak małym przebiegu. Co

> prawda ja tam w ich selenopodobne wynalazki nie wierzę a po zimie miałem bardzo dobry pretekst

> żeby wymienić

a ile Ci wlał oleju do skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam. Kupiłem 4 bańki po 0,5l i trochę zostało. W książce piszą, że chyba 1,7l wchodzi ale

> musiałbym sprawdzić.

Pytam z ciekawości, bo zamiaruję zalać 2l, przez górny odpowietrznik, tak jak to na IKP polecają waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u Paaanie, 50kkm to za wcześnie, u mnie obecnie 127kkm i będzie wymiana

> Dlatego podałem 2 oleje o identycznych parametrach

No cos w tym jest bo jak wymienilem sobie w CCS przy 50 kkm to sie mechanik smial ze chyba nie mam na co kasy wydawac bo na Tuteli mozna ciachac spokojnie duzo powyzej 100 kkm. No ale bylem madrzejszy i o ile pamietam to wlalem cos Elf-o podobnego:) W zimie, i to przy malych mrozach biegi prawie mlotkiem musialem zmieniac na poczatku 270751858-jezyk.gif

Szybka zmiana na Castrola (Tutela faktycznie miala jakas chora cene) i bylo lepiej niz super smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.