Skocz do zawartości

Klekotanie po raz drugi


woj76

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie oto klekotanie w silniku jak w załączonym pliku, mam nadzieję, że coś słychać i da się odtworzyć. Najpierw były spekulacje, że to wałek, brak dopowiedniego smarowania itd. itp. Dzisiaj zabrałem się za lepsze diagnozowanie. Nie są to wtryski, nie jest to wałek, ciśnienie oleju jest ok (wręcz bardzo, przy wolnych 1000 RPM i ciepłym oleju 1.3 bara), i do tego ten dźwięk wyraźnie dochodzi z dołu z okolicy wału. Jakieś sugestie? Czy mam, jak zwykle zeby.GIF, jakąś paranoję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie oto klekotanie w silniku jak w załączonym pliku, mam nadzieję, że coś słychać i da się

> odtworzyć. Najpierw były spekulacje, że to wałek, brak dopowiedniego smarowania itd. itp.

> Dzisiaj zabrałem się za lepsze diagnozowanie. Nie są to wtryski, nie jest to wałek, ciśnienie

> oleju jest ok (wręcz bardzo, przy wolnych 1000 RPM i ciepłym oleju 1.3 bara), i do tego ten

> dźwięk wyraźnie dochodzi z dołu z okolicy wału. Jakieś sugestie? Czy mam, jak zwykle , jakąś

> paranoję?

synek mam to samo 270751858-jezyk.gif hehe sprawdz olej w skrzyni ja mam taki zamiar wink.gif

kiedy CI sie to dzieje na luzie tez czy ino jak jedziesz??

u mnie przy jeździe np na hamowaniu biegami sie to odzywa

dzwiek 1

dzwiek 2

w tle słychać tyrkolenie facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może to napinacz na rozrządzie? u mnie był podobny dźwięk, kilka km później strzelił

Mam tak od swapa, czyli od 11000 km, przy którym wszystko było wymieniane. I mam to tylko na wolnych obrotach i niezaleźnie od stanu sprzęgła, tak więc to nie skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ciepłym też stuka;ciszej,głośniej wcale.

> U mnie tłoki stukały na zimym i w okolicach 1000obr. szczególnie

Na zimnym czasem mu się zdarza, ale głównie to daje po całości na (solidnie) ciepłym. Bardzo z rzadka się zdarza, że tego na ciepłym nie robi. Wystarczy trochę przygazować i przestaje, wraca na wolne jest cisza chwilę, i potem znowu zaczyna. Jest to na tyle głośne i rozpoznawalne, że dzisiaj zupełnie "niekumaty" sąsiad usłyszał to z odległości 20 metrów bez kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tłoki,z tym,że z początku one stukają właśnie na zimnym(w określonym przedziale obrotów),w miarę rozszerzania się cichną,ale jeżeli są spore luzy między sworzniem a tłokiem,czy tłokie/cilindrem potrafią i na ciepło.

Musiał bym to naprawdę w realu posłuchać,żeby Ci powiedzieć,że na bank to to ok.gif

Silnik N/A czy T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby tłoki,z tym,że z początku one stukają właśnie na zimnym(w określonym przedziale obrotów),w

> miarę rozszerzania się cichną,ale jeżeli są spore luzy między sworzniem a tłokiem,czy

> tłokie/cilindrem potrafią i na ciepło.

> Musiał bym to naprawdę w realu posłuchać,żeby Ci powiedzieć,że na bank to to

> Silnik N/A czy T?

Silnik z T, przed swapem na T był remontowany, cylindry honowane i wszystko co było wymienialne zostało wymienione, ale tłoki zostały te same tylko z nowymi pierścieniami. Majster, który to robił, powiedział, że w.g. niego wszystko jest ok i nie powinienem się niczym martwić, ale jak teraz napisałeś to się właśnie zastanawiam, czy jednak po honowaniu nie wyszedł za duży luz na tłokach/tłoku. Pierścienie w każdym razie trzymają, kompresję sprawdzałem w międzyczasie i była git.

To powiedz mi lepiej, zakładając, że masz rację, co mam zakładać względem żywotności silnika i ewentualnego wysrania się czegoś? Póki co śmiga 11kkm i od momentu wystrojenia mu nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli już stukają na ciepło można zainteresować się tematem wymiany,szczególnie przy T

> Ps. warto przy okazji poszukać tłoków od Mpi.

Silnik to jest 1.2 MPI z Palio. Z tego co mi napisałeś, to powinny też hałasować na zimno, a ja mam tak, że na zimno mam to tylko bardzo czasem. Zasadą jest, że właśnie dopiero po nagrzaniu zaczyna walić.

Zastanawiam się w związku z tym co też mi napisałeś, czy gdzieś samarowanie w bloku nie jest lewe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.