Skocz do zawartości

Golf IV 1.4 16V


lupa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Ja z sąsiedniego kącika.

Jakie przewody zapłonowe i świece polecacie do silnika 1.4 16V (AKQ).

Jest tam instalacja LPG na wtrysku sekwencyjnym.

Z góry dzięki za info!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!!!

> Ja z sąsiedniego kącika.

> Jakie przewody zapłonowe i świece polecacie do silnika 1.4 16V (AKQ).

> Jest tam instalacja LPG na wtrysku sekwencyjnym.

> Z góry dzięki za info!!!

Świece polecam jak zawsze NGK tutaj model PZFR5D-11 a co do kabli nigdy nie narzekałem na SENTECH lub JANMOR chyba ze warto wywalić na kable NGK, ale opinii do NGK nie mam bo nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świece polecam jak zawsze NGK tutaj model PZFR5D-11 a co do kabli nigdy nie narzekałem na SENTECH

> lub JANMOR chyba ze warto wywalić na kable NGK, ale opinii do NGK nie mam bo nie używałem.

Tylko, że te świece wg katalogu NGK nie pasują do 1.4 16V (kod silnika AKQ). Katalog

Chyba, że się mylę niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja coprawda mam 1.6 ale świece wymieniem przy montażu (120tys temu) na NGK i narazie nie ruszałem. Kabli nie mam bo mam cewki. Ale po doświadczeniach z UNO i z LPG uważam że zarówno Sentech jak i Janmor to mizerna imitacja kabli WN. W Uniaku sprawdzały mi się Championy i Bosch. Te dwie firmy o których wspomniałem wcześniej wytrzymywały ok 6 miesięcy (Janmor) i 2 dni (Sentech), wyrzucałem gdy zaczynały nocą świecić i auto zaczynało prychać na LPG. Do jazdy na Pb zarówno jedne jaki i drugie nadal się nadawały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kable Sentech i świece NGK i auto śmiga bez najmniejszych problemów.

Zobaczymy, czy będzie tak jak piszesz.

Jak narazie polecam taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.