Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

DamU

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez DamU

  1. DamU odpowiedział Adalbert na temat - Motokącik
    To teraz porównaj czy masz takie i do dzieła.
  2. DamU odpowiedział Adalbert na temat - Motokącik
    Ja bym kupował takie jak w linkach powyżej + rozważył nowe jarzma.
  3. Zapytaj AI/ wujka Googla jakie powinno być to ciśnienie. IMHO trochę > 0,8 bar na wolnych. Jezeli tak, to powyższa rada @wladmar w zakresie kanałow olejowych jest Niekoniecznie musi to być przeskoczenie rozrządu. Złe cisnienie oleju przestawia nie w porę fazy rozrządu. Stąd błędy i brak mocy.
  4. Miałem dwie podobne historie. Opel Signum ojca. Winowajcą był moduł CIM. P307 - pad alternatora i wymiana na nowy zamiennik. W takim stanie odkupiłem auto od szwagra dla syna. Zaczęło rozładowywać aku. Na tym nowym alternatorze. Ładowanie jak mierzyłem OK. Zwróciłem uwagę, że czasem światla delikatnie przygasają. W sensie zmienia się natężenie swiatła. Kupowałem przełączniki kierunków i gość miał też używany altek. Kupiłem niejako przy okazji za grosze. Bingo.
  5. Z tą pewnością nie byłbym taki pewny. Zależy. Wspomniany przeze mnie ASX jest nadal wolny od rdzy poza elementami zawieszenia i wydechu (problem bardziej dla estetów). Z drugiej strony według filmików na YT zdarzaly się nowe egzemplarze, które miały już rdzę. Niemniej posługując się nadal kwestią prawdopodobieństwa to masz rację. Przy kupnie nowego z założeniem jazdy do 10 lat temat IMHO pomijalny.
  6. Miałem tak i tylko raz przez 10 lat diagnosta o to spytał. Pytajacy po odpowiedzi typu: Pana podejrzenia są całkowicie bezpodstawne, to auto wjechalo tu bez haka i bez haka wyjedzie, -nie robił problemu.
  7. Przecież nikt nie da sobie ręki obciąć, że japończyk się nie zepsuje. Myślę jednak, że prawdopodobieństwo awarii w japończyku (szczególnie wyprodukowanym w Japonii) jest jednak mniejsze.
  8. DamU odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Dla mnie najważniejsze, że czerwone na wierzchu.
  9. DamU odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
  10. DamU odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Bardzo prawdopodobne.
  11. DamU odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    IMHO Sainz był dla niego równorzędnym partnerem i wtedy ciśnienie trzymał. W zeszłym sezonie też nie miał problemu z LH. To nie kwestia partnera. Czasem taka zla passa może się zdarzyć.
  12. Bardzo podobny opis móglbym zrobić w zakresie użytkowania Mitsu ASX 2018 Ponad 200 kkm i ze spraw dodatkowych tylko łączniki tylnego stabilizatora. Poza tym bezawarynie. ASX zostal u syna a ja przesiadłem się na Eclipse Cross. Zarowno S-Cross jak i oba w/w to straszne pokemony . Niemniej dla mnie, przy ich bezawaryjności wygląd schodzi na dalszy plan.
  13. Mam tak ze składanymi automatycznie lusterkami Wyłączyłem dziadostwo a gdy trzeba składam z guzika. Ostatnio małżonka wsiadła i po przejechaniu z 500 m skapnęła się, że lusterka są złożone a ona nie wie jak je otworzyć. A w temacie. Poza klimą mógłbym mieć nawet korbotronik. Nie przywiązuję wielkiej wagi do wyposażenia. Niemniej LEDy robią robotę Choć nie porównywałem nigdy do świateł montowanych w polskich dostawczakach Edit : i jeszcze AA
  14. DamU odpowiedział WaWeR na temat - Motokącik
    3 czerwca br. wchodzi nowelizacja Kodeksu drogowego, ktora jednak nie ma znaczenia dla tematu apteczek. Do końca czerwca trwają konsultacje Rozporzadzenia MI, które wprowadzi obowiazek wyposazenia osobowek w apteczkę. Ktoś błędnie połaczył te tematy i stąd problem. Nie bedzie obowiazku od czerwca chocby z tego powodu, że ludzie wykupiliby wszystko co jest na rynku. Także spokojnie. Niemniej kto nie ma, może już powoli ruszać do sklepu. Źródła chetni znajdą wpisujac odpowiednie hasła w popularne wyszukiwarki.
  15. IMHO nie ma żadnego ryzyka jeżeli prześlesz kopię umowy. Być może nowego własciciela nie ma jeszcze w CEPIK. Z drugiej strony argumentację z 1 posta też piwinni przyjąć. Najwyżej zgłoszą się ponownie po tę umowę.
  16. Też mi coś podpowiada, że mógłbym zrobić taką konfigurację. Nawet nie chcę tego sprawdzać. W przypadku zdrowych ludzi pytanie brzmi po co?
  17. Syn pracował na wakacjach na stacji paliw. Co tam się odwalało Różne skecze. Kradzieże były niezależne od pojemności baku w aucie. I to na S8 w miejscu, gdzie do następnego zjazdu jest dokładnie 18 km!!! Czyli złodzieje szli zupełnie na beszczela. IMHO akcja tego prokuratora jest całkiem dobra Oczywiscie zakładam, że ma całkiem dobre przesłanki/dowody w tym przypadku.
  18. Zdecydowanie
  19. DamU odpowiedział ochkarol na temat - Motokącik
    44 474 zł akcyza zwiększa podstawę opodatkowania vat. Ale zapewne jest tak jak napisał
  20. Ja mam albo miałem (to się jeszcze okaże) problem z Teściem (77 lat). Choroba neurologiczna, ale za kółko się pchał. Wszyscy, dosłownie wszyscy wokół bronili, odradzali, prosili, grozili... aby nie jeździł. W końcu przywalił w niezrozumiałej dla nikogo sytuacji w tył ciężarówki. Teraz nie jeździ, ale wiem, że go kusi. Lekarze nie pomogli w tym temacie - olali temat. Myślę, że w takim przypadku badania by pomogły. I jemu zrozumieć i nam przekonać.
  21. DamU odpowiedział fred77 na temat - Motokącik
    Wczoraj wiochę obok wulkanizator założył opony wykorzystując kolorowe kropki na oponach. Bez żadnych komentarzy. Cena 170 za alu 18" Powinienem oczekiwać czegoś więcej? Na palcach jedej ręki mogę policzyć przypadki w których musiałem zakładać uzywaną gumę Nie wiem czy na Kormoranach stosują takie kropki
  22. W ASX tak jak wyżej opisał @Pito . Jedyna różnica to w wersji jaką miałem odpalało się stacyjką i nawet zastanawiałem się jakby zachował się kakby miał odpalanie z przycisku. Ewidentnie brak kompresji bo kręcił równomiernie i słychać było jakby sam rozrusznik bez obciążenia. To auto od nowości po odpaleniu na zimnie miało specyficzny zapach spalin. Czuć było, że jest wyjątkowo bogato (porównuję do innych benzynowców, które użytkowałem). Oczywiście w miarę nagrzewania ustawało. Jako ciekawostkę dodam, że po 204 kkm wnętrze rury wydechowej przy jej końcówce wygląda w zasadzie jak w nowym samochodzie.
  23. Przez 200 kkm z 3 razy zdarzylo mi się tak w ASX 1.6. IMHO teoria ze zmyciem benzyną filmu olejowego jest możliwa.
  24. Niepoprawny optymista
  25. Wpisz w YT np. rozebranie osłony pasów bezpieczenstwa i działaj. Wiele czasu to nie powinno zająć.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.