Zawartość dodana przez DamU
-
Zaciski hamulcowe.
To teraz porównaj czy masz takie i do dzieła.
-
Zaciski hamulcowe.
Ja bym kupował takie jak w linkach powyżej + rozważył nowe jarzma.
-
1.2 vti ciśnienie oleju, brak mocy na niskich obrotach
Zapytaj AI/ wujka Googla jakie powinno być to ciśnienie. IMHO trochę > 0,8 bar na wolnych. Jezeli tak, to powyższa rada @wladmar w zakresie kanałow olejowych jest Niekoniecznie musi to być przeskoczenie rozrządu. Złe cisnienie oleju przestawia nie w porę fazy rozrządu. Stąd błędy i brak mocy.
-
Never ending story - złodziej prądu
Miałem dwie podobne historie. Opel Signum ojca. Winowajcą był moduł CIM. P307 - pad alternatora i wymiana na nowy zamiennik. W takim stanie odkupiłem auto od szwagra dla syna. Zaczęło rozładowywać aku. Na tym nowym alternatorze. Ładowanie jak mierzyłem OK. Zwróciłem uwagę, że czasem światla delikatnie przygasają. W sensie zmienia się natężenie swiatła. Kupowałem przełączniki kierunków i gość miał też używany altek. Kupiłem niejako przy okazji za grosze. Bingo.
-
Suzuki S-Cross podsumowanie
Z tą pewnością nie byłbym taki pewny. Zależy. Wspomniany przeze mnie ASX jest nadal wolny od rdzy poza elementami zawieszenia i wydechu (problem bardziej dla estetów). Z drugiej strony według filmików na YT zdarzaly się nowe egzemplarze, które miały już rdzę. Niemniej posługując się nadal kwestią prawdopodobieństwa to masz rację. Przy kupnie nowego z założeniem jazdy do 10 lat temat IMHO pomijalny.
-
Hak - zmiany w przepisach po 10/06/2026
Miałem tak i tylko raz przez 10 lat diagnosta o to spytał. Pytajacy po odpowiedzi typu: Pana podejrzenia są całkowicie bezpodstawne, to auto wjechalo tu bez haka i bez haka wyjedzie, -nie robił problemu.
-
Suzuki S-Cross podsumowanie
Przecież nikt nie da sobie ręki obciąć, że japończyk się nie zepsuje. Myślę jednak, że prawdopodobieństwo awarii w japończyku (szczególnie wyprodukowanym w Japonii) jest jednak mniejsze.
-
F1 sezon 2026
Dla mnie najważniejsze, że czerwone na wierzchu.
-
F1 sezon 2026
- F1 sezon 2026
- F1 sezon 2026
IMHO Sainz był dla niego równorzędnym partnerem i wtedy ciśnienie trzymał. W zeszłym sezonie też nie miał problemu z LH. To nie kwestia partnera. Czasem taka zla passa może się zdarzyć.- Suzuki S-Cross podsumowanie
Bardzo podobny opis móglbym zrobić w zakresie użytkowania Mitsu ASX 2018 Ponad 200 kkm i ze spraw dodatkowych tylko łączniki tylnego stabilizatora. Poza tym bezawarynie. ASX zostal u syna a ja przesiadłem się na Eclipse Cross. Zarowno S-Cross jak i oba w/w to straszne pokemony . Niemniej dla mnie, przy ich bezawaryjności wygląd schodzi na dalszy plan.- Nie chcę juz auta z/bez..
Mam tak ze składanymi automatycznie lusterkami Wyłączyłem dziadostwo a gdy trzeba składam z guzika. Ostatnio małżonka wsiadła i po przejechaniu z 500 m skapnęła się, że lusterka są złożone a ona nie wie jak je otworzyć. A w temacie. Poza klimą mógłbym mieć nawet korbotronik. Nie przywiązuję wielkiej wagi do wyposażenia. Niemniej LEDy robią robotę Choć nie porównywałem nigdy do świateł montowanych w polskich dostawczakach Edit : i jeszcze AA- Apteczka
3 czerwca br. wchodzi nowelizacja Kodeksu drogowego, ktora jednak nie ma znaczenia dla tematu apteczek. Do końca czerwca trwają konsultacje Rozporzadzenia MI, które wprowadzi obowiazek wyposazenia osobowek w apteczkę. Ktoś błędnie połaczył te tematy i stąd problem. Nie bedzie obowiazku od czerwca chocby z tego powodu, że ludzie wykupiliby wszystko co jest na rynku. Także spokojnie. Niemniej kto nie ma, może już powoli ruszać do sklepu. Źródła chetni znajdą wpisujac odpowiednie hasła w popularne wyszukiwarki.- Dostałem mandat z fotoradaru
IMHO nie ma żadnego ryzyka jeżeli prześlesz kopię umowy. Być może nowego własciciela nie ma jeszcze w CEPIK. Z drugiej strony argumentację z 1 posta też piwinni przyjąć. Najwyżej zgłoszą się ponownie po tę umowę.- Czajniki atakuja - 6 miesiecy sprzedazy 2025 - 70,000 sztuk
Też mi coś podpowiada, że mógłbym zrobić taką konfigurację. Nawet nie chcę tego sprawdzać. W przypadku zdrowych ludzi pytanie brzmi po co?- Polisja poszukuje sprawcy kradzieży
Syn pracował na wakacjach na stacji paliw. Co tam się odwalało Różne skecze. Kradzieże były niezależne od pojemności baku w aucie. I to na S8 w miejscu, gdzie do następnego zjazdu jest dokładnie 18 km!!! Czyli złodzieje szli zupełnie na beszczela. IMHO akcja tego prokuratora jest całkiem dobra Oczywiscie zakładam, że ma całkiem dobre przesłanki/dowody w tym przypadku.- 30kkm Camry - krótkie
- Najtańszy, nowy?
44 474 zł akcyza zwiększa podstawę opodatkowania vat. Ale zapewne jest tak jak napisał- Nie będzie badań lekarskich starszych kierowców
Ja mam albo miałem (to się jeszcze okaże) problem z Teściem (77 lat). Choroba neurologiczna, ale za kółko się pchał. Wszyscy, dosłownie wszyscy wokół bronili, odradzali, prosili, grozili... aby nie jeździł. W końcu przywalił w niezrozumiałej dla nikogo sytuacji w tył ciężarówki. Teraz nie jeździ, ale wiem, że go kusi. Lekarze nie pomogli w tym temacie - olali temat. Myślę, że w takim przypadku badania by pomogły. I jemu zrozumieć i nam przekonać.- Wyważanie kół.
Wczoraj wiochę obok wulkanizator założył opony wykorzystując kolorowe kropki na oponach. Bez żadnych komentarzy. Cena 170 za alu 18" Powinienem oczekiwać czegoś więcej? Na palcach jedej ręki mogę policzyć przypadki w których musiałem zakładać uzywaną gumę Nie wiem czy na Kormoranach stosują takie kropki- Nagły zanik kompresji w silniku
W ASX tak jak wyżej opisał @Pito . Jedyna różnica to w wersji jaką miałem odpalało się stacyjką i nawet zastanawiałem się jakby zachował się kakby miał odpalanie z przycisku. Ewidentnie brak kompresji bo kręcił równomiernie i słychać było jakby sam rozrusznik bez obciążenia. To auto od nowości po odpaleniu na zimnie miało specyficzny zapach spalin. Czuć było, że jest wyjątkowo bogato (porównuję do innych benzynowców, które użytkowałem). Oczywiście w miarę nagrzewania ustawało. Jako ciekawostkę dodam, że po 204 kkm wnętrze rury wydechowej przy jej końcówce wygląda w zasadzie jak w nowym samochodzie.- Nagły zanik kompresji w silniku
Przez 200 kkm z 3 razy zdarzylo mi się tak w ASX 1.6. IMHO teoria ze zmyciem benzyną filmu olejowego jest możliwa.- Kolizja a nieprzyjęcie mandatu
Niepoprawny optymista- Nie można zapiąć pasa bezpieczeństwa - przedmiot w klamrze - pomocy
Wpisz w YT np. rozebranie osłony pasów bezpieczenstwa i działaj. Wiele czasu to nie powinno zająć.
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.