Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

futrzak

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. futrzak odpowiedział Adalbert na temat - Motokącik
    Może w toyotach takie kiepskie...
  2. futrzak odpowiedział Adalbert na temat - Motokącik
    Owszem, mylisz się, choć pawdą jest to co wytłuściłem. Nadal to jarzmo przejmuje obciążenie od pracującego klocka, blaszki służą do stabilizacji/prawdłowego pozycjonowania/kasowanie luzów itd. A czy faktycznie luz/stukanie jest winą "wytłuczenia" jarzma - bywa. Jak nie pukają - zostawić. Ja miałem chyba w mazdzie taki numer, że czasem się pojawiało puknięcie przy manewrowaniu na parkingu i tylko wtedy - z przodu. Tak w serwicie rzadko kiedy coś się z jarzmami robiło, poza czyszczeniem, w przeciwieństwie do zacisków, gdzie wymiana/naprawa to dość częsta zabawa.
  3. futrzak odpowiedział Adalbert na temat - Motokącik
    Od dawna w takich typowych samochodach nie ma sensu regeneracja samemu (tym bardziej w warsztacie), bo koszt zacisku to może 2x tyle co zestawu naprawczego, dochodzi praca i ryzyko nieudanej regeneracji. Do takiego Aurisa to chyba nie kosztuje wiecej niż 150zł .
  4. Tutaj było podejrzenie o BSI, że coś wybudza w samochodzie. BSM był podmieniany, ale to moduł wykonawczy. Zero efektów. Ten alternator mi wpadł do głowy, bo kilka lat temu był regenerowany i wiem, że czasem potrafią być przez nie problemy, zresztą napisałem o tym na MK. Był regenerowany (nie wiem co dokładnie było robione), ale pokazał się problem z ładowaniem, diagnoza alternator, poszedł do magika i tyle. Problem w regularności procederu kradzieży - gdyby żarło regularnie, to by zostało wytropione, a tak to wiesz. Spokój miesiąc, dwa trzy itd, a tutaj nagle latem zrera w dzień/dwa/ W sobotę z zakupów zostawisz, w poniedziałek lipa. Stoi u magika - wszystko wzorcowe. I tak od kilke lat. Coś się poodlącza/wymieni - o super. Pogadamy, że chyba się znalazło, a rano nie ma prądu PS - alternator był sprawdzany, przed czy po regeneracji nie było żadnych efektów jak u Ciebie. Wszystko w idealnym porządku, a jednak jakiś chochlik tam grzebie
  5. Kretywność i fantazja level master
  6. Może i prościej, ale to nie rozwiązuje problemu, to tylko pudrowanie syfa. Inna sprawa, że hebel powoduje odłączenie wszystkiego i trzeba to później ustawiać. Dodatkowo nie działa wtedy centalny, klapa bagażnika itd.
  7. A kto ma pytać, o co i co weryfikować? Od ponad 40 lat jeżdze z hakami i nigdy to nikogo interesowało - czy jest, czy go widać, czy ma tabliczkę itd.
  8. Ja wiem, że to głupi temat i zaczną się teksty o zlomach, ale może ktoś coś takiego trafił - taki mi pomysł wpadl do glowy Od lat poszukuję (poszukujemy) złodzieja prądu w starym pugu 206. Żadne cuda i pomysly nie znalazły przyczyny, a jednak w dośc nieoczekiwanych momentach potrafi złodziej ukraść cały prąd z aku w dobę-dwie. Jest ok miesiąc, dwa, trzy, pół roku, a tu któregoś dnia człowiek wsiada i prąd wyparował. Tak teraz wpadłem na pomysł, ze gdybym na stałe coś takieg podłączył, to by mi dał sygnał, że teraz zlodziej działa i może w końcu by się to znalazlo/ usunęło. Ktoś coś? PS - uprzedzam wszystkie komunały wyssane z mądrości internetowych, bo wszystko co "typowe itd." było sprawdzane, watomierz itd. też był grany, pomiary w oparciu o spadek napięcia bezpiecznikach tez itd. Itp. Zastawiam się, czy regeneracja alternatora może miec jakis z tym związek...
  9. Nawet jak jest, to gdyby pracowało cały czas, to nie zje akumulatora w 2 doby. Wideorejestrator jest na obwodzie wyłaczanym po zapłonie i też pobór w czasie pracy jest taki, ze nie ma szans na zjedzenie w 2 doby. Zresztą był wyłączany. Jak pisałem, wielokrotnie juz byly takie rzeczy sprawdzane.
  10. Tak zapytam, może komuś coś wpadnie do głowy. Niektórzy pewnie wiedzą, że mam 206 z sentymentu i od lat pojawia się problem - coś czasem zżera akumulator w dobę/dwie. Wielokrotnie już były próby znalezienia złodzieja - bezskuteczne. Nie ma żadnej regularności - miesiącami jest ok, a nagle po dwóch dniach prąd zjedzony. Oczywiście po naładowaniu akumulatora jest wszystko ok, ale kolejny raz może być za 2 dni, albo za 3 miesiące. Akumulator jest wykluczony, na innych to samo. Jak ktos ma jakiś pomysł to chętnie poczytam PS - ja wiem, ze można założyć hebel na pilota, ale nie chodzi o takie rozwiązania.
  11. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Gdzieś czytałem, że to gekon im inspekcję załatwił
  12. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Najpierw były problemy techniczne, a później walenie w bandy. Jedynie w Q3 przyłożył ze swojej winy. Kimi też odpadł, a band nie ćwiczył.
  13. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Już dawno po inspekcji
  14. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Z pewnością w tym GP LH/zespół trafili we wszystko, a problemy Leclerca to nie problem ciśnienia - prześladuje go pech, głównie techniczny. Fajnie wyszło - własnie obejrzałem :
  15. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Będzie rzeźnia jutro

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.