Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

futrzak

użytkownik

Zawartość dodana przez futrzak

  1. futrzak odpowiedział Adalbert na temat - Motokącik
    Owszem, mylisz się, choć pawdą jest to co wytłuściłem. Nadal to jarzmo przejmuje obciążenie od pracującego klocka, blaszki służą do stabilizacji/prawdłowego pozycjonowania/kasowanie luzów itd. A czy faktycznie luz/stukanie jest winą "wytłuczenia" jarzma - bywa. Jak nie pukają - zostawić. Ja miałem chyba w mazdzie taki numer, że czasem się pojawiało puknięcie przy manewrowaniu na parkingu i tylko wtedy - z przodu. Tak w serwicie rzadko kiedy coś się z jarzmami robiło, poza czyszczeniem, w przeciwieństwie do zacisków, gdzie wymiana/naprawa to dość częsta zabawa.
  2. futrzak odpowiedział Adalbert na temat - Motokącik
    Od dawna w takich typowych samochodach nie ma sensu regeneracja samemu (tym bardziej w warsztacie), bo koszt zacisku to może 2x tyle co zestawu naprawczego, dochodzi praca i ryzyko nieudanej regeneracji. Do takiego Aurisa to chyba nie kosztuje wiecej niż 150zł .
  3. Tutaj było podejrzenie o BSI, że coś wybudza w samochodzie. BSM był podmieniany, ale to moduł wykonawczy. Zero efektów. Ten alternator mi wpadł do głowy, bo kilka lat temu był regenerowany i wiem, że czasem potrafią być przez nie problemy, zresztą napisałem o tym na MK. Był regenerowany (nie wiem co dokładnie było robione), ale pokazał się problem z ładowaniem, diagnoza alternator, poszedł do magika i tyle. Problem w regularności procederu kradzieży - gdyby żarło regularnie, to by zostało wytropione, a tak to wiesz. Spokój miesiąc, dwa trzy itd, a tutaj nagle latem zrera w dzień/dwa/ W sobotę z zakupów zostawisz, w poniedziałek lipa. Stoi u magika - wszystko wzorcowe. I tak od kilke lat. Coś się poodlącza/wymieni - o super. Pogadamy, że chyba się znalazło, a rano nie ma prądu PS - alternator był sprawdzany, przed czy po regeneracji nie było żadnych efektów jak u Ciebie. Wszystko w idealnym porządku, a jednak jakiś chochlik tam grzebie
  4. Kretywność i fantazja level master
  5. Może i prościej, ale to nie rozwiązuje problemu, to tylko pudrowanie syfa. Inna sprawa, że hebel powoduje odłączenie wszystkiego i trzeba to później ustawiać. Dodatkowo nie działa wtedy centalny, klapa bagażnika itd.
  6. A kto ma pytać, o co i co weryfikować? Od ponad 40 lat jeżdze z hakami i nigdy to nikogo interesowało - czy jest, czy go widać, czy ma tabliczkę itd.
  7. Ja wiem, że to głupi temat i zaczną się teksty o zlomach, ale może ktoś coś takiego trafił - taki mi pomysł wpadl do glowy Od lat poszukuję (poszukujemy) złodzieja prądu w starym pugu 206. Żadne cuda i pomysly nie znalazły przyczyny, a jednak w dośc nieoczekiwanych momentach potrafi złodziej ukraść cały prąd z aku w dobę-dwie. Jest ok miesiąc, dwa, trzy, pół roku, a tu któregoś dnia człowiek wsiada i prąd wyparował. Tak teraz wpadłem na pomysł, ze gdybym na stałe coś takieg podłączył, to by mi dał sygnał, że teraz zlodziej działa i może w końcu by się to znalazlo/ usunęło. Ktoś coś? PS - uprzedzam wszystkie komunały wyssane z mądrości internetowych, bo wszystko co "typowe itd." było sprawdzane, watomierz itd. też był grany, pomiary w oparciu o spadek napięcia bezpiecznikach tez itd. Itp. Zastawiam się, czy regeneracja alternatora może miec jakis z tym związek...
  8. Nawet jak jest, to gdyby pracowało cały czas, to nie zje akumulatora w 2 doby. Wideorejestrator jest na obwodzie wyłaczanym po zapłonie i też pobór w czasie pracy jest taki, ze nie ma szans na zjedzenie w 2 doby. Zresztą był wyłączany. Jak pisałem, wielokrotnie juz byly takie rzeczy sprawdzane.
  9. Tak zapytam, może komuś coś wpadnie do głowy. Niektórzy pewnie wiedzą, że mam 206 z sentymentu i od lat pojawia się problem - coś czasem zżera akumulator w dobę/dwie. Wielokrotnie już były próby znalezienia złodzieja - bezskuteczne. Nie ma żadnej regularności - miesiącami jest ok, a nagle po dwóch dniach prąd zjedzony. Oczywiście po naładowaniu akumulatora jest wszystko ok, ale kolejny raz może być za 2 dni, albo za 3 miesiące. Akumulator jest wykluczony, na innych to samo. Jak ktos ma jakiś pomysł to chętnie poczytam PS - ja wiem, ze można założyć hebel na pilota, ale nie chodzi o takie rozwiązania.
  10. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Gdzieś czytałem, że to gekon im inspekcję załatwił
  11. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Najpierw były problemy techniczne, a później walenie w bandy. Jedynie w Q3 przyłożył ze swojej winy. Kimi też odpadł, a band nie ćwiczył.
  12. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Już dawno po inspekcji
  13. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Z pewnością w tym GP LH/zespół trafili we wszystko, a problemy Leclerca to nie problem ciśnienia - prześladuje go pech, głównie techniczny. Fajnie wyszło - własnie obejrzałem :
  14. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Będzie rzeźnia jutro
  15. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Ja się nie bawię w spekulacje i nie twierdzę po fakcie, że wyszło na "moje" Obecna sytuacja to wg tego co napisałeś punkt 2, tyle, że to nic nowego w tym sporcie. Wcześniej pisałem, że może dojść do wniesienia zastrzeżenia itd. oraz o tym, że Alpine z kółeczkiem zbierało dowody. Sporo im się udało skutecznie podważyć kary, to mamy logiczny ciąg dalszy całej zabawy. Ja cierpliwie poczekam, a teraz mamy kolejne GP.
  16. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    No to jedziemy dalej - McLaren i Red Bull mają się odwołać od decyzycji dotyczącej anulowania kar Gasly'emu, ponieważ dostosowali swoje systemy utrzymania prędkości do pomiaru czasu w Monaco, zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi. Na samą apelację mają jeszcze parę dni, ale podejrzewam, że jednak się skuszą na taki ruch. Jakoś mnie to nie dziwi...
  17. Bo było miejsce. Ja na pewniaka chciałem do kolejnego dokupić, a tutaj się okazało, że dziady jak zamawiasz z zapasem (tak, była opcja, ale za zylion złotych) to montują inny zbiornik AdBlue i koło się mieści, a jak zamawiasz furę bez, to zbiornik jest taki, że koła nijak nie zamontujesz - trzeba zmieniać zbiornik AdBlue. Pozostaliśmy z zestawem naprawczym i ASS.
  18. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Cóż, jak widać ścinanie i geometria się ładnie przysłużyła do błędnych pomiarów, skoro wg FOM długość była 26,92m, a w rzeczywistości była 26,15m. Gasly został przywrócony na P3, kary anulowano. Tylko jemu, bo tylko Alpine wystosowało protest regulaminowo i w tym jednym przypadku udało się udowodnić błąd pomiaru i poprawną jazdę kierowcy. Nie jest to żadna "katastrofa, bezpodstawne kary" itd. Błędy się zdarzają - jednym z przykładów jest zeszłoroczne GP Holandii i kara + punkty dla Sainza. Tam karę anulowano kilkanaście dni po wyścigu, ale to niczego nie zmieniło. Każde takie zdarzenie ma pozytywny wydźwięk, bo poprawiane są procedury itd.
  19. Nie tylko na strarość - to się zwyczajnie przydaje, zresztą jak wiele rzeczy. A co to wątku - samochód ma mi pasować i tyle.
  20. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    To jest Monaco, jedyne takie GP w sezonie. Specyficzny wyścig, ale jednak wyścig pełną gębą. Ja zawsze czekam na kolejne wyścigi A to jak hrabianka uważa
  21. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Ani trochę. Cóż, wyraźnie ostrzegali by nie ciąć, ze względu na metodę pomiaru. Tylko niektórzy mieli z tym problemy. Obejrzyj sobie jak ładnie większość się stosowała i pilnowała linii. Najwyżej niektórym się wydawało, że się uda. Gasly był dodatkowo ostrzegany przez swojego inżyniera przez radio przed wjazdem, by tego pilnował. A że zespół "wniósł zastrzeżenia" - wolno. Jak pisałem, najwyżej FIA skoryguje przepisy, choć nie wiem czy to ma sens. Argumentował w podobnym stylu jak Ty Chyba Gąsiorowskiego, a nie Gutowskiego Gąsiorowski tłumaczył skąd się wzięły te kary, ale w zupełnie innym tonie niż Ty to komentujesz. Ja tam posłucham/poczytam jednego i drugiego, mogę zobaczyć karuzelę z różnych perpektyw, niezależnie od moich prywatnych sympatii personalnych. PS - na różnych torach pojawiają się różne specyficzne zalecenia, regulacje itd. Monaco jest ciasne, pit lane jest ciasne. Alpine zdaje się nawet biegało po wyścigu z kółeczkiem, by udowodnić, że nie przekroczyli prędkości.
  22. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Hola, hola, Panie Kolego - najeżdżanie na linie to nie to samo co cięcie zakrętu, przekraczane linii (i to chyba 4 kołami) i jazda po oranym - poniżej kawałek z wjazdu Hamiltona do pit lane: Pozostanę jednak przy swojej opinii - FIA wyraźnie informowała, by tego nie robić na wjeździe. Tak, wiem, Gutowski podobnych argumentow używał jak Ty Wiedzą co zrobili, więdzą za co kara, a jeżeli madal będą wątpliwości, to najwyżej władze skorygują regulamin/przepisy, by w przyszłości nie było dyskusji.
  23. futrzak odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    Fajna karuzela - obejrzałem późnym wieczorem po powrocie z rajdu Bezpodstawne? Katastrofa? Przed startem informowano i ostrzegano zespoły/kierowców o pomiarze itd. Malo tego, sam Gasly był ostrzegany dodatkowo przez swojego inżyniera przed wjazdem do alei, a i tak to zrobił 2 razy. Hamilton jakoś od razu wiedział za co karę dostał.
  24. futrzak odpowiedział lucash na temat - Motokącik
    Ratowanie życia to coś zupełnie innego niż mienia. Nie mieszaj systemów walutowych.
  25. futrzak odpowiedział lucash na temat - Motokącik
    A ja byłem ratownikiem drogowym i byłem szkolony przez stosowne służby tym się zajmujące. Wielokrotnie, bo to nie są stałe uprawnienia. Do gaszenia trzeba mieć kwalifikacje i stosowny sprzęt. Te wynalazki, które mamy w samochodach czymś takim nie są. Były kiedyś halonowe i te były skuteczne, ale nie wolno ich używać. Dobrze, że sobie krzywdy nie zrobiliście i przypadkiem udało się ugasić kawałek ognia.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.