Skocz do zawartości

futrzak

użytkownik
  • Liczba zawartości

    38 234
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Zawartość dodana przez futrzak

  1. Hmmm, tarczobębny są/były stosowane od lat i nie było sensu toczyć - w którym takie ceny, że warto bawić się w toczenie?
  2. Z pewnością. Jak nie ma poprawnego VIN to adieu, no chyba, że sprzedawca go poda jak się poprosi, a nie zacznie czarować, że to piękny samochód i trzeba obejrzeć...
  3. Weź, dostałem na zastępcze zamiast Belingo II z 1.6 HDI (chyba e-HDI) . Mało nie umarłem jak tym pojechałem w trasę - jechać nie chciało, głośne jak diabeł, komfortu zero. "Dostawcze" Belingo II XTR to był kosmos w zakresi komfortu i przyjemności z jazdy - w porównania oczywiście.
  4. Jeżeli mam być szczery to tak. Ostatnie podejście było z YIII z silnikiem 1.33 DUAL VVTI. 1.5 lepiej się zachowywały (znaczy sensowniej), ale stwierdziłem, że wystarczy. 1.6 Valvematic 132 w Aurisie (jeszcze, w Corolli jest ten sam) zdecydowanie gorzej się zachowywał przy normalnej jeździe niż 1.2T VVT-iW, choć niby tylko 112KM.
  5. Spokojnie, wrzuci przyczepę i tonę płytek na to, pójdzie ogniem po autostradzie z prĘdkością 150km/h i stwierdzi, że teraz jeździ świetnie PS - oczywiście powyższy zestaw to na podstawie opowieści, które mieliśmy okazję tutaj przeczytać
  6. Jeżeli moge dodać coś od siebie to całkiem niedawno (w październiku chyba) po 2 latach na GY 4S Gen-3 przysiadłem się na Conti AS 2. Zdecydowanie lepiej mi się jeździło na GY. CC2 mam na innym samochodzie.
  7. To co Ty napisałeś owszem, to o czym pisze @Ryb jest jedynie przekoloryzowane i jest to celowy zabieg. Lepiej owszem, ale w porównaniu do innych krajów cywilizowanych to nadal przepaść. Nie wiem jak częstro jeździsz, nie wiem gdzie, ale powyższe to jakaś chora projekcja. Na A2 (na odcinku Łódź - W-wa) to jeden horror od lat, nawet żonka zaczęła unikać, bo człowiek dojeżdżą do W-wy umęczony i zły. Lepiej to nie znaczy dobrze, a najwyżej mniej dennie niż było. W samej W-wie jest spokojniej, ale tak naprawdę spokojna jazda to nie w granica aglomeracyjnych. Nie interesują mnie Twoje deklaracje, jak Ty jeździsz. Odniosłeś się w sposób dość jednoznaczny do tego (między innymi), że jak na austradzie na ograniczeniu do 80km/h @Ryb pojechał na tempomacie i przyśpieszył po zakończeniu ograniczenia to może doprowadzać do katastrofy, a on tylko pojechał zgodnie z przepisami. Chcesz to sobie przyśpieszaj, ale nie wymagaj tego od innych. Nie zamierzam przez zabudowany jechać 10km/h czy 20km/h szybciej, bo z tyłu mnie dusi ciężarówka czy szybszy inaczej, a jak mi wsiądzie na autostradzie na ograniczeniu (czy bez) na dupę, to nie mam zamiaru na siłę uciekać na prawo (w ogóle jadąc prawym), bo to niby ja za wolno.
  8. Ga, ga. Chwała bohaterom na polskich drogach. Próba jazdy w Polsce zgodnie z ograniczeniami i przepisami to potencjalne powodowanie katastrof na drodze. Okej.
  9. Spróbowac można, ale pewnie skończy się na... Wymianie
  10. Wystarczy przejechac się na szybko do Czech i "zobaczyc" częśc z ich ograniczeń na drogach w terenie bardziej zróznicowanym (górki, czasem nawet szerokie z poboczami i dwoma pasami pod górę). 70 i naprawdę ciężko jest tę prędkośc osiągnął w cywilizowany sposób typowym samochodem - w zakresie traktowania jako minimalnej. No sorry - w różnych miejscach jest 30 czy 40 i lepiej się tego trzymac, choc da się jechac i 150km/h. Należy zwyczajnie trzymac się tych ograniczeń, nawet będąc idiotą, bo to że technicznie się da nie znaczy, że wolno. A na idiotów mają Policję, SM, nieznakowane i mobilne fotoradary, odcinkowe pomiary bez informacji (lub informację o nich, ale urządzeń nie ma) itd. itp. Nie ma pieprzenia się z inteligentnymi inaczej i grania w kotka i myszkę przy mandatach/wykroczeniach. I ruch cudownie spokojny w porównaniu do tego, co się w Polsce dzieje.
  11. Później dochodzi do paradokalnych rozwiązań, że część ograniczeń na takich odcinkach (część) bywa przesadzona, ponieważ kierowcy i tak pojadą szybciej. Mnie opinie o "arogancji" itd. przestały dziwić, szczególnie w ustach części osób. O permanentnym przekraczaniu prędkości zawsze i wszędzie to nawet nie chcę wspominać, choć może warto, ponieważ zmienia im to perspektywę percepcji różnych zachowań. Znam tę drogę, powiedzmy od lat 70 (to stary odcinek gierkówki) Jeszcze całkiem niedawno tamtędy nawet jeździłem do syna (w Czeladzi jest M1 przy tej trasie ) i powiem szczerze (czym może się narażę niektórym), że w porównaniu do aglomeracji warszawskiej to czułem się tam jak w zoo z dzikimi zwierzętami. Serio. Stąd być może nie oceniam całego ruchu w stylu zoo, natomiast są miejsca wyraźnie gorsze i jest to Górny Śląsk. Syn mnie nauczył przechodzić tam przez pasy, bo jak to ujał "jak nie wleziesz, to nikt Ciebie nie przepuści".
  12. Gdybyś tak trafił to uważaj, to mógłbym być ja Różnie z tym bywa, ale tendencja jest taka, jak opisujesz.
  13. Też zauważyłem taką tendencję. Pomijam dużo remontów autostrad, ale to mieszanie braku ograniczeń i nagle 120km/h jest cokolwiek dziwne, trzeba się przyzwyczaić. Przynamniej z raz się zapędziłem - najpierw coś mnie tknęło, że jakoś tak zdrowo szybciej od innych lecę, na ekranie 120km/h, a ja mam hłehłehłe.
  14. futrzak

    SPRZĘGŁO KAMOKA?

    Ach te sprzęgła Tak patrząc po doświadczeniach serwisowych, swoich i znajomego (to co w internetach wypisują to widziałem, ale na tym się nie opieram) z ostatnich lat, to niestety jakość poszła w dół. Sachs miał być ok - szarpał mi pugu od nowości (ori wytrzymało ponad 200kkm w dieslu), po 3 miesiącach poszedł do wymiany na OE i jak ręką odjął. Oczywiście odrzuclili reklamację. U znajomego Valeo w cytrynie (diesel)- 2 tygodnie wytrzymało, słoneczko się wygięło w druga stronę, chyba nie było utwardzone W swoim zmieniałem komplet z dwumasą na Luk (też HDI) i spokój. Generalnie serwis mówi, że z Lukiem jest najmniej problemów. W Mazdzie zakładałem Exedy, ale tam nigdy nie było z tymi sprzęgłami problemów.
  15. futrzak

    Katalizator

    Idąć tym tropem, to tak, w ASO dokładnie takie teksty słyszałem Zastanawiałem się co oni chcieli z tym kalkulatorami robic
  16. futrzak

    Katalizator

    Ok, jak z kompurem jest coś nie tak to różne cuda moga się pojawiać, ale to raczej nie w stylu "w przypadku Citroenów może to znaczyć cokolwiek".
  17. futrzak

    Katalizator

    Zasadniczo w Citroenach/Peugeotach przy spalonej żarówce tylnych świateł błędy są inne - "antipollution fault" jest zarezerwowane dla błędów związnych z układem "czystości spalin", czyli zasilanie, mieszanka, cała reszta związane z układem wydechowym. Tak, że to nie oznacza "cokolwiek" - zarówek bym w nie mieszał.
  18. Obecnie to na wszytkie opony, sezonowe również. Conti porzuciłem sporo lat temu, bo tak jakoś wyszło... (o czym dalej) Od lat generalnie do w sporej części szybkich tras i zmiennych warunków (czyli autostrady + np. góry + spore odległości i zmienna aura) używałem GY i Vredestein (wielosezon, to i o takich piszę) i od jakiegoś czasu też Michelin CC+/CC2 (CC nie użyłem prywatnie, czekałem do oceny bez specjalnego ryzyka zakupu), podobnie zrobiłem z Conti AllSeasonsContact. Niby pozytywnie, więc kupiłem w październiku komplet AS 2, jak mi się skończyły po 2 latach GY 4S Gen-3. Powiem tak - 4 miesiące (z 10kkm?), aura głównie taka jesienno-zimowa i jestem szczerze powiedziawszy niezbyt zadowolony. Znaczy opony nie są złe, ale IMHO GY czy Michelin robi to lepiej, ich opony wielosezonowe są lepiej zbalansowane (choć specyfika jest tochę inna) i takie bardziej "user friendly" - przyjemniej się jeździ, dają czytelniejsze sygnały o granicy bezpiecznej przyczepności (śnieg, deszcz, szybka jazda w zakrętach itd.) i są tak naprawdę cichsze - niezależnie od dB. Te Conti dają np. dość denerwujący "ćwierkący" dżwięk na różnych odcinkach autostrad na mokrym (Vredestein potrafił na pewnych odcinkach dziwnie gwizdać) i dodatkowo dość ostro potrafią zerwać przyczepność na lodo-śniegu - przez lata na GY/Vredestein/Michelin nie miałem tak brutalnych akcji ESP przy stosunkowo niewielkich prędkościach. Nie sprawdzę ich w 4 sezonie, bo pewnie pójdą do piachu po 1,5 roku (patrząc po tych 45kkm) i wrócę do GY/Michelin.
  19. To co napisałeś stoi w jawnej sprzeczności z tym co ja napisałem, więc może daruj sobie takie manipulacje. Nie podejmuję się tłumaczenia po raz kolejny
  20. Napisałem, ze topowa opona premium (nie każda), daje mi większy margines bezpieczeństwa i znaczy to dokładnie tyle, co znaczy "większy margines bezpeiczeństwa". Opowieści o tym, że zawsze wszystko przewidujesz, zawsze wiesz że jest ślisko, że zawsze wiesz itd. można sobie w buty włożyć, ponieważ nie ma szans na takie oceny, a dodatkowo człowiek jest omylny. Zawsze jest szansa na złą ocenę, na przeoczenie czegoś, na zmęczenie, na nieoczekiwaną sytuację na drodze itd. Twój tekst: Jest wręcz piramidalnie absurdalny, bo o różnicach można się szybko przekonać przy prędkościach miejskich w okresie jesienno-zimowym, a co dopiero przy podróżach autostradami czy w zmiennych warunkach w górach w okresie "zimowym". Przypominam, mowa o oponach wielosezonowych.
  21. To chyba mało tych testów sprawdziłeś Otoż to, zresztą wielosezonowa Conti wcale nie jest taka świetna. Druga edycja jest lepsza, ale mimo opowieści marketingowych jednak nie jest tak malinowo. Piszę to z punktu widzenia innych top jak GY czy Michellin. Kupilem letnie niedawno i nie w ciemno, bo żonka chciała jak najciszej. Jakoś tak mnie nie zachwyciły, a jak założyłem jej Michelin CC2 jesienią to stwierdziła, że tych Dunlopów już nie chce. Sezon zrobiły.
  22. Trochę lat temu wylal mi się na urlopie Castrol w bagażniku - fabrycznie zamknięta litrowa butelka. Nie pamiętam ile się z niej wylało. Najpierw na szybko na wyjeździe jedna firma "specjalistyczna". Ponieważ nadal było jakoś tak "ślisko i tłusto" to były jeszcze 2 podejścia w kolejnych firmach po powrocie. Nigdy się nie udało całkowicie usunąć tego "tłusto i ślisko" choć niby nie brudziło, to finalnie część tapicerki poszła do wymiany
  23. Pozwolisz, że pozostanę przy swoim zdaniu, że warto kupować topowe wielosezonowe (i niestety najczęciej najdroższe), bo komfort jazdy/margines bezpieczeństwa jest wyższy lub sporo wyższych od tych z niższych półek, a dodatkowo ciężko o negatywne niespodzianki (i jak pisałem nie należy kupować w ciemno zupełnie, bo sama cena i premium niczego nie gwarantuje). W samochodzie kórym jeżdżę najczęsciej, zjeżdżam je w dwa i jesienią wymieniam na nowe. Jak przypadkiem którymś się uda dotrwać do 5 sezonu to w nim wylatują i są nowe - niezależnie od stanu (to w innych samochodach). PS - jak ktos chce tańszych i mu wystarczają, to tak jak mówiłem, jego wybór, ale niech nie opowiada bajek, że tylko hałas, a reszta jest nieważna. Ta reszta jest często ważniejsza od tego hałasu. Dodatkowo najczęściej opony o lepszej przyczepności są bardziej hałaśliwe, a najcichsze są te eco-sreko o najwyższych przebiegach i gorszych osiągach. Te Nexen N'Blue 4 Seasons też miałem. To dobre opony za dobrą cenę, ale sporo ustępują np. GY 4Seasons Gen-3 czy Michelin CC2.
  24. Od dawna już wiadomo (i było wielokrotnie pisane), że obecnie wszystkie opony w tym okresie swojego użytkowania tracą swoje "magiczne" możliwości i nie ma co ich trzymać.
  25. To co napisałeś to zwykłe kłamstwo, ponieważ nigdzie nie pisałem/twierdziłem, że "zakup opony z czubka testu to panaceum na bezpieczeństwo", a zareagowałem na Twój absurdalny tekst: Dla mnie możesz postrzegać świat na tym poziomie percepcji, ale nie znaczy to, że taki jest.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.