Skocz do zawartości

Radio fabryczne Blaupunkt - pytanie...


sajmonGliwice

Rekomendowane odpowiedzi

Mam radio fabryczne blaupunkt, model powiedzmy podstawowy...

No i denerwuje mnie w nim fakt że jak zgaszę silnik muszę przytrzymać przycisk żeby wyłączyć... zanim wyjdę...

Jest tak jakiś trick żeby się gasiło po wyjęciu kluczyka

czy trzeba coś przepinać... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> normalne radia to się wyłączają po wyjęciu kluczyka samoistnie... ale można je włączyć ponownie

> naciskając przycisk ON/OFF

> już bez kluczyka...

> - Jednym słowem nie polecam...

> P.S. Dareek dzięki za linkę

Chwila, chwila .... Przecież to jest kwestia podpięcia zasilania !

Każde praktycznie radio ma podawane +12 na dwa przewody. Jeden to podtrzymanie (chyba żółty), drugi to zasilanie (czerwony). Zasadniczo żółty podpięty na stałe do +12. Czerwony to zasilanie po stacyjce.

Jeśli połączymy czerwony z żółtym i podepniemy do +12,to otrzymamy efekt jak u kolegi. U siebie też miałem "fabrycznie" radio tak podpięte. Obecnie chodzi po kluczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwila, chwila .... Przecież to jest kwestia podpięcia zasilania !

> Każde praktycznie radio ma podawane +12 na dwa przewody. Jeden to podtrzymanie (chyba żółty), drugi

> to zasilanie (czerwony). Zasadniczo żółty podpięty na stałe do +12. Czerwony to zasilanie po

> stacyjce.

> Jeśli połączymy czerwony z żółtym i podepniemy do +12,to otrzymamy efekt jak u kolegi. U siebie też

> miałem "fabrycznie" radio tak podpięte. Obecnie chodzi po kluczyku.

Tomku- nie wiem czy to będzie tak łatwo. Z tego co pamiętam te przewody czerwony i żółty w fabrycznych kostkach zasilających są osobno i nie są zmostkowane ( a tylko wówczas mamy działanie radia niezależnie od włączonego zapłonu). Obawiam się że jest "coś" wykombinowane wewnątrz radyja.

EDIT

no chyba że można spróbować podciągnąć zasilanie po stacyjce osobnym kabelkiem waytogo.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem ten model radyjka nie ma takiej opcji. Ma tylko samoistne wyłączenia po 20 minutach

> od wyłączenia zapłonu lub włączenia radia np na postoju przy wyjętym kluczyku.

> zerknij tutaj Radio FUN

miałem o to samo pytać, to rzeczywiście mocna lipa z tym radiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.