Skocz do zawartości

Wydech 1.2 8 fał


szczuras

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie do magików zeby.GIF Miałem SC 1.1 spi z katalizatorem. Wymieniałem silnik na 1.2 8v i czy kolektor z portkami od 1.2 8v 75 podejdzie pod resztę wydechu 1.1 ? Skręcę go z katalizatorem?? Czy raczej czeka mnie przerabianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie pytanie do magików Miałem SC 1.1 spi z katalizatorem. Wymieniałem silnik na 1.2 8v i czy

> kolektor z portkami od 1.2 8v 75 podejdzie pod resztę wydechu 1.1 ? Skręcę go z

> katalizatorem?? Czy raczej czeka mnie przerabianie?

przerabianie wink.gif Ten kolektor z punto z dwururką jest dłuższy i z tego co pamietam katalizator nie chce wejść bo stablizator przeszkadza. Możesz przerobić reszte wydechu albo skrócić te portki, ale ktoś tam kiedyś pisał, że ta plecionka ori z punta jest dobrze wyprofilowana i żeby jej lepiej nie zamieniać na inną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przerabianie Ten kolektor z punto z dwururką jest dłuższy i z tego co pamietam katalizator nie

> chce wejść bo stablizator przeszkadza. Możesz przerobić reszte wydechu albo skrócić te portki,

> ale ktoś tam kiedyś pisał, że ta plecionka ori z punta jest dobrze wyprofilowana i żeby jej

> lepiej nie zamieniać na inną

Ale dłuższy w dół? Bo to by było akurat dobrze. Czy dłuższy do tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dłuższy w doł .... niezłe

> jest po prostu dłuższy

niewiem.gif porównałbym bo mniej więcej do literki L.

Pionowo musi być dłuższy bo silnik jest wyższy i z tego powodu nie podchodzi kolektor od 1.1. Czy chodzi więc o to, że pozioma linia jest dłuższa i dotyka staba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> porównałbym bo mniej więcej do literki L.

> Pionowo musi być dłuższy bo silnik jest wyższy i z tego powodu nie podchodzi kolektor od 1.1. Czy

> chodzi więc o to, że pozioma linia jest dłuższa i dotyka staba?

Hmm ja wsadzałem 4-2-1 z punto i nic nie przeszkadzało, jedynie musiałem skracać 2 część wydechu bo złącze wypadało gdzie indziej, ale mam strumiennice, kata brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm ja wsadzałem 4-2-1 z punto i nic nie przeszkadzało, jedynie musiałem skracać 2 część wydechu bo

> złącze wypadało gdzie indziej, ale mam strumiennice, kata brak.

Rozchodzi się akurat o seryjny wydech. Jest SCS i jest punto i fajnie jakby się udało bez spawania złożyć jakiś auspuff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie pytanie do magików Miałem SC 1.1 spi z katalizatorem. Wymieniałem silnik na 1.2 8v i czy

> kolektor z portkami od 1.2 8v 75 podejdzie pod resztę wydechu 1.1 ? Skręcę go z

> katalizatorem?? Czy raczej czeka mnie przerabianie?

Ja zostawiłem kolektor wydechowy z 1,1 SPI i cały oryginalny wydech. Nie miałem dojścia do spawarki, więc jeden z kolegów ( chylę przed nim czoło) podrzucił pomysł z flanszami między kolektorem wydechowym, a rurą kolektorową.

Skręciłem.Jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozchodzi się akurat o seryjny wydech. Jest SCS i jest punto i fajnie jakby się udało bez spawania

> złożyć jakiś auspuff.

Ale on się pytał czy kolektor podejdzie z portkami z 1.2 do reszty wydechu z 1.1. U mnie nie podszedł, musiałem skracać wydech z 1.1

A kolektor z 1.1 trzeba wydłużać "na załamaniuł" jak się go zakłada do 1.2 bo otwory wylotowe i mocowanie jest wyżej niż w 1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zostawiłem kolektor wydechowy z 1,1 SPI i cały oryginalny wydech. Nie miałem dojścia do

> spawarki, więc jeden z kolegów ( chylę przed nim czoło) podrzucił pomysł z flanszami między

> kolektorem wydechowym, a rurą kolektorową.

> Skręciłem.Jest

Można i tak, różnica tam jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zostawiłem kolektor wydechowy z 1,1 SPI i cały oryginalny wydech. Nie miałem dojścia do

> spawarki, więc jeden z kolegów ( chylę przed nim czoło) podrzucił pomysł z flanszami między

> kolektorem wydechowym, a rurą kolektorową.

> Skręciłem.Jest

Jaka to długość wchodzi w grę? Masz fotkę tego? Bo Szczuras właśnie nie ma spawary na miejscu frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie miałem dojścia do

> spawarki, więc jeden z kolegów ( chylę przed nim czoło) podrzucił pomysł z flanszami między

> kolektorem wydechowym, a rurą kolektorową.

Do usług wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.