Skocz do zawartości

Sprzedaż auta - umowna zawierucha...


Sqbn

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie chłopaki, Pan A sprzedaje auto Panu B, Pan B nie rejestruje auta na siebie i sprzedaje je mnie, czyli już jestem Panem C. Ja oczywiście posiadając umowę kupna/sprzedaży pomiędzy A-B, oraz B-C, mogę iść i zarejestrować auto, ale mam kupca na mój świeży nabytek i prawa ekonomii wręcz zabraniają mi go nie sprzedawać, i wtedy rozumiem robię umowę z Panem D, i on jako ostatni nabywca pojazdu może iść z następującymi umowami: A-B,B-C,C-D do urzędu i rejestrować auto bez większych problemów ?? Oczywiście ubezpieczenie jest aktualne po Panie A i wszystkie inne rzeczy są na Pana A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba mieć wszystkie poprzednie umowy, dowód rej. kartę pojazdu i aktualne badanie techniczne auta.

Sprawa się może skomplikować jeśli któryś z poprzedników był firmą, wtedy oprócz FV urzędnik może sobie zażyczyć KRS firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, trzeba mieć wszystkie poprzednie umowy, dowód rej. kartę pojazdu i aktualne badanie techniczne

> auta.

a dlaczego wszystkie umowy? ja, jako drugi właściciel, sprzedając auto nie muszę dawać nabywcy mojej umowy k-s z pierwszym właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> a dlaczego wszystkie umowy? ja, jako drugi właściciel, sprzedając auto nie muszę dawać nabywcy

> mojej umowy k-s z pierwszym właścicielem.

Tak o ile masz karte pojazdu na "siebie". Jak tam jest osoba X nie będąca stroną umowy to musisz mieć wszystkie umowy wstecz aż do osoby X.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dlaczego wszystkie umowy? ja, jako drugi właściciel, sprzedając auto nie muszę dawać nabywcy

> mojej umowy k-s z pierwszym właścicielem.

Musisz jeśli nie przerejestrowałeś auta na siebie (w dokumentach jest nadal I właściciel).

Hmmm... tzn nie wiem czy musisz, ale ja bym od ciebie takiego auta nie kupił, bo skąd wiem że jesteś jego właścicielem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij tylko opłacić PCC od swojej umowy, bo Cię US może ścignąć później. Dodatkowo jak masz auto krócej niż pół roku a sprzedasz drożej niż kupiłeś(a pewnie taki masz zamiar skoro piszesz o ekonomii, ale zawsze można przecież na umowie taką sama lub niższą kwotę wpisać - do czego oczywiście nie namawiam grinser006.gif) to trzeba to będzie później w PIT-cie rozliczyć.

Ale poza tym to jest jak piszesz, możesz sprzedać bez rejestrowania, tylko żeby ciągłość umów była zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.