Skocz do zawartości

"Parowanie" przez miarkę oleju


marcinqqq

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór mam takowe pytanie a więc czy jak jest uruchomiony silnik uno 1.7d to gdy wyciągnę miernik poziomu oleju (bagnet) to czy powinno tamtędy parować czy dymić w każdym razie coś takiego stamtąd wychodzi z tej rurki ten cały dym/para i nie wiem czy tak ma być czy z tym można jeździć z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry wieczór mam takowe pytanie a więc czy jak jest uruchomiony silnik uno 1.7d to gdy wyciągnę

> miernik poziomu oleju (bagnet) to czy powinno tamtędy parować czy dymić w każdym razie coś

> takiego stamtąd wychodzi z tej rurki ten cały dym/para i nie wiem czy tak ma być czy z tym

> można jeździć z góry dzięki za odpowiedź

sprawdź kompresje na cylindrach, brzmi to jak zużyte pierścienie na tłokach

nie bierze ci oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź kompresje na cylindrach, brzmi to jak zużyte pierścienie na tłokach

> nie bierze ci oleju?

bierze bierze nie dużo ale widać że ubywa i się zastanawiam czy na jakis tani olej go nie przerzucić a na wiosnę wymienię pierścienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze lekko dmucha, ale nie powinno to być niebieskawe dymienie

> póki nie wyrzuca Ci bagnetu, jest ok a na mrozie na pewno będzie stamtąd widać opary, bo

> cieplejsze od powietrza

to nie tylko na mrozach widać uniacz stoi w ogrzewanym garażu i tak samo jest. Mam ten silnik od końca sierpnia w swoim unie i tak samo było jak jest teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry wieczór mam takowe pytanie a więc czy jak jest uruchomiony silnik uno 1.7d to gdy wyciągnę

> miernik poziomu oleju (bagnet) to czy powinno tamtędy parować czy dymić w każdym razie coś

przedmuchy do skrzyni korbowej to rzecz normalna. byle nie za dużo ich było... zawsze możesz zmierzyć kompresję, która powinna wynosić 22~24 bary, minimalna 19 bar (dane z książki).

jeśli zamiast bagnetu wyciągniesz korek wlewu oleju - to też będzie "dymić" tamtędy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.