Skocz do zawartości

a wymiana oleju miala byc czynnoscia prosta... long


Dominik80

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chcialem opisac sytuacje ktora mi sie przytrafila podczas wymiany oleju i mysle ze warto to opisac poniewaz nie jest to dosc typowe co mi sie przytrafilo..

W zeszlym tygodniu zmienialem olej i filtry, podczas odkrecania obudowy silnika (mala imbusowa srubka) nieumyslnie srubka wymknela mi sie z reki i wpadla pomiedzy silnik a chlodnice.. slyszalem jak sie dobija ale nie wypada... niby nic wielkiego a jednak..

Po 30min zaprzestalem szukania owej srubki bo koszt takiej niewielki a szkoda czasu na bzdury... po za tym jak wpadla to i wypadnie... normalna sprawa .... Wiec zaknczylem moja wymiane oleju (wynikiem 7.2l) co uwazam za dosc udana bo udalo mi sie wylac caly stary olej

I w ten sam dzien jadac sobie i pokonujac dosc szybko zakret w pewnym momencie silnik przestal dzialac zatrzymalem i staram sie auto odpalic ponownie lecz rozrusznik ledwo kreci efekt slabego akumulatora... ale sprawdzam wszystko inne i swiatla itp siweca idealnie.. nie widac zadnych spadkow napiec ani nic... hmmm po kolejnych paru probach auto odpala jak niby nic chodzi ladnie i jedzie... podjechalem pod dom i slysze dziwne dzwieki w okolicy mocowania wentylatora chlodnicy.. gasze auto i znowu problem z odpaleniem.. 2- 3 razy i znowu chodzi ladnie lecz dziwny dzwiek dochodzi w okolicy pompy wody.. hmm

dzien 2 na podnosnik i szukam prawdopodobnej przyczyny (srubki) ktora teoretycznie wpadla gdzies i blokuje silni... (czy to mozliwe? hmmm)

Po 2h i pelnych nerwach i ustaleniu ze na pewno dzwieki dochodza od pompy wody zaczalem rozbieranie.. wentylator pasek npinacz itd.. az mialem piekny dostep i luzna pompe wody bez paskow.. zakrecam i zeczywiscie slychac srubke jak lata sobie pomiedzy kolem pasowym a pompa wody.... od czasu do czasu blokuje... Po kolejnej gdzonie nieudanej proby wyciagniecia jej, zrezygnowany i wnerwiony wylalem plyn chlodniczy z obiegu sciagnalem pare rurek i wyciagnalem pompe wodu...

Srubka byla pomiedzy kolem pasowym pompy wody oraz obudowa- ciezko wydostac bylo ja nawet majac pompe na stole...

naszczescie nie rozwalila obudowy pompy i obeszlo sie bez wymany ale czas na znalezienie przyczyny oraz zrobienie (bezcenny) i tak mnie naszlo ze srubka warta 2 zlote moze choc nie powina narobic szkod i zmarnowac mnustwo czasu...

Snaszczescie Udalo mi sie opanowac sytuacje chodz piatek wieczor spedzilem w garazu zamiast w PUBie ze znajomymi....

Wiec panowie i panie uwazajcie na wasze Beatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Chcialem opisac sytuacje ktora mi sie przytrafila podczas wymiany oleju i mysle ze warto

> to opisac poniewaz nie jest to dosc typowe co mi sie przytrafilo..

> W zeszlym tygodniu zmienialem olej i filtry, podczas odkrecania obudowy silnika (mala imbusowa

> srubka) nieumyslnie srubka wymknela mi sie z reki i wpadla pomiedzy silnik a chlodnice..

> slyszalem jak sie dobija ale nie wypada... niby nic wielkiego a jednak..

> Po 30min zaprzestalem szukania owej srubki bo koszt takiej niewielki a szkoda czasu na bzdury... po

> za tym jak wpadla to i wypadnie... normalna sprawa .... Wiec zaknczylem moja wymiane oleju

.....

coś takiego królu złoty trzeba kupić ok.gif

http://allegro.pl/teleskopowy-chwytak-magnetyczny-lusterko-magnes-i1470525725.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od obudowy filtra powietrza srubki powinny byc trzymane w obudowie, a pokrywa to raptem 4 sztuki, których nie wyjmuje sie przy zdejmowaniu dekla.

Ja kiedys jezdzilem z kluczem imbusowym zawieszonym gdzies na bloku silnika cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam za OT ale gdzie nabyłeś ten kluczyk, jeśli to nie tajemnica, ASO, czy może masz inne

> źródło? Pytam, bo jeden z kluczyków mam już w opłakanym stanie

Jeżeli masz auto przed liftem to mogę zaoferować gumki/przyciski do samodzielnej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam za OT ale gdzie nabyłeś ten kluczyk, jeśli to nie tajemnica, ASO, czy może masz inne

> źródło? Pytam, bo jeden z kluczyków mam już w opłakanym stanie

w ASO jedynie kupisz... a ktory masz typ klucza??

ja mam ta lezke taka.. i w ASO kosztowalo mnie to £130 a funto jest po 4.7zl wiec przelic.. jeszcze np na ebay mozna kupic obudowy do tych kluczykow i trzeba wybebeszyc stary przelozyc elektronike i dac do naciecia.. ale nie wiem jak to dziala bo nie mialem stycznosci jedynie widzialem.

http://cgi.ebay.co.uk/BMW-Remote-Case-fo...=item3a6354e995 tu masz zdjecie jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w ASO jedynie kupisz... a ktory masz typ klucza??

> ja mam ta lezke taka.. i w ASO kosztowalo mnie to £130 a funto jest po 4.7zl wiec

> przelic.. jeszcze np na ebay mozna kupic obudowy do tych kluczykow i trzeba wybebeszyc stary

> przelozyc elektronike i dac do naciecia.. ale nie wiem jak to dziala bo nie mialem stycznosci

> jedynie widzialem.

> http://cgi.ebay.co.uk/BMW-Remote-Case-fo...=item3a6354e995 tu masz zdjecie jak to wyglada.

Kluczyki mam takie jak na zdjęciu w linku, który podałeś. W polskiej ASO BMW kosztuje sztuka 650 zł. Kurcze, żebym wiedział, że takie przełożenie działa, to bym się zdecydował, a tak pozostaje mi tylko ASO hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kluczyki mam takie jak na zdjęciu w linku, który podałeś. W polskiej ASO BMW kosztuje sztuka 650

> zł. Kurcze, żebym wiedział, że takie przełożenie działa, to bym się zdecydował, a tak

> pozostaje mi tylko ASO

masz 2 kluczyki??

jak tak to mozesz sprobowac przelozyc jak sie nie uda to ASO.. nie ryzykujesz duzej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz 2 kluczyki??

> jak tak to mozesz sprobowac przelozyc jak sie nie uda to ASO.. nie ryzykujesz duzej kwoty.

Tak, dwa. Widzisz, on działa, a przekładać chciałbym tylko ze wzgledów estetycznych, to trochę słaby powód żeby go zepsuć ale pewnie spróbuję waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, dwa. Widzisz, on działa, a przekładać chciałbym tylko ze wzgledów estetycznych, to trochę

> słaby powód żeby go zepsuć ale pewnie spróbuję

ze wzgledow estetycznych tez chcesz kupic nowy wink.gif wiec na jedno wychodzi czy dziala czy nie wink.gif wiele nie ryzykujesz wink.gif

prawdopodobnie one sa zlepiane obrzezami wiec rozcinajac delikatnie mozna rozlozyc na 2 strony wink.gif

hmm moze na necie sa zdjecia gdzies jak to wyglada w srodku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozebrac smile.gif

http://radxcell.nora.pl/2009/02/15/jak-rozebrac-kluczyk-bmw.html

co mamy w srodku i jak naprawic wink.gif

http://radxcell.nora.pl/2009/02/16/jak-naprawic-kluczyk-do-e46.html

chyba sie wezme za robienie mojego 3ciego kluczyka bo w nim jeden przycisk nie dziala zeby.GIF i bakteria padla zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ze wzgledow estetycznych tez chcesz kupic nowy wiec na jedno wychodzi czy dziala czy nie wiele

> nie ryzykujesz

> prawdopodobnie one sa zlepiane obrzezami wiec rozcinajac delikatnie mozna rozlozyc na 2 strony

> hmm moze na necie sa zdjecia gdzies jak to wyglada w srodku

Cóż powiedzieć, masz rację, powalczę z kluczykiem waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak rozebrac

> http://radxcell.nora.pl/2009/02/15/jak-rozebrac-kluczyk-bmw.html

> co mamy w srodku i jak naprawic

> http://radxcell.nora.pl/2009/02/16/jak-naprawic-kluczyk-do-e46.html

> chyba sie wezme za robienie mojego 3ciego kluczyka bo w nim jeden przycisk nie dziala i bakteria

> padla

Kluczyk kosztuje 15 zł w przeliczeniu z funtów, nacięcie ile może kosztować, 20 zł? Zaprogramowanie 50 zł? Razem 85 zł, dobra niech będzie 100 zł. To co kosztuje kolejnych 550 zł? hmm.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kluczyk kosztuje 15 zł w przeliczeniu z funtów, nacięcie ile może kosztować, 20 zł? Zaprogramowanie

> 50 zł? Razem 85 zł, dobra niech będzie 100 zł. To co kosztuje kolejnych 550 zł?

to ze ci go natna bez kluczyka matki, i zaprogramuja wink.gif i ze bedzie na 2 dzien (przynajmniej UK) smile.gif i ze wytapirowany gogus sprawdzi czy dziala zlosnik.gif a to extrta kosztuje wink.gif tyle co dobra prostytutka wink.gif hehe

ogolnie to nie wiem co moze podnosic cene x5 zeby.GIF ale mysle ze to tylko kwestia ze nie kazdy przerabia i naprawia klucze a jak ci sie zapodzieje to tylko w ASO mozesz kupic... bo pilotow nikt nie dorobi oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ze ci go natna bez kluczyka matki, i zaprogramuja i ze bedzie na 2 dzien (przynajmniej UK) i

> ze wytapirowany gogus sprawdzi czy dziala a to extrta kosztuje tyle co dobra prostytutka

> hehe

> ogolnie to nie wiem co moze podnosic cene x5 ale mysle ze to tylko kwestia ze nie kazdy przerabia

> i naprawia klucze a jak ci sie zapodzieje to tylko w ASO mozesz kupic... bo pilotow nikt nie

> dorobi

Krótko mówiąc, korzystają z tego, że nie istnieje konkurencja dla nich. Szkoda frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.