Skocz do zawartości

Mikrostyk w klapie bagażnika (Mondeo MK3)


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu oderwałem zderzak przedni na jakimś kamieniu w zaspie... Naprawiłem z AC i dobrotliwy pan w serwisie umył mi auto. Niestety od tego czasu mikrostyk w zamku bagażnika zachowuje się nieprzewidywalnie. Zwykle nie otwiera się sam podczas jazdy, ale też zdarza się, że bagażnik muszę otwierać z kluczyka lub z konsoli.

Ktoś zna szacunkowe koszty naprawy? Jakieś teoretyczne rokowania? Naprawi się samo jak wyschnie? zlosnik.gif

Swoją drogą to projektanci Mondeo w wersji trzeciej musieli wykazywać jakimiś cechami psychopatycznymi, bo obarczyli (skądinąd fajne i praktyczne) auto szeregiem upierdliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze minie. Mi sie podobna przypadlosc przyplatala, przez pare dni mikrostyk przestal reagowac na przycisk na klapie i na konsoli. Tylko z kluczyka. Juz zaczalem sie zastanawiac, co z tym fantem zrobic, przekopalem fora, gdzie na jednym znalazlem, ze to czesta przypadlosc i.... przeszlo. Samo... hmm.gif

Gdyby jednak nie minelo, znalazlem to... Moze sie przydac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wersja górska mondeo ma wywiertane dziurki odpływowe w zderzaku, Twój najwyraźniej to model nizinno - bagienny więc co się dziwisz?

Sam SE jesteś winien, i do tego nieprzygotowany w góry pojechał facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy następnym razem pojawi się u Ciebie problem z otwieraniem bagażnika z wnętrza i od strony klapy, spróbuj zamknąć samochód od środka od strony kierowcy. Jak nie zamkną się wszystkie zamki to manual z linka który podałeś nie przyda się na nic smile.gif.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że wspomnę ostatnią przypadłość z gór... Kształt tylnego zderzaka w kombi projektował psychopata.

> Zamarzła mi woda w "rynnie" zrerzaka i nie mogłem otworzyć dźwierzy.

zaloze sie, ze zaparkowales przodem do dolu zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaloze sie, ze zaparkowales przodem do dolu

Ha, właśnie że nie. Tyłem lekko do dołu. Warunki były takie, że słonko stopiło mi śnieg na tylnej klapie, błoto spłynęło na zderzak, a w nocy mróz -17 zrobił swoje. Gdybym tam nawiercił dziury to i tak nic by nie dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Jak się zrobi wiosna to podjadę na wieś i zobaczę co się da zrobić.

Swoją drogą to ostatnio jak poświeciło słonko to mi się uspokoiło spontaniczne otwieranie bagażnika. Co prawda otwieranie z przycisku na klapie działa mniej więcej w połowie przypadków, ale lepsze to niż poprzednie szaleństwa.

Z tego co czytałem w necie wygląda, że wewnątrz klapy elektryka jest narażona na spływającą wodę, więc może wystarczy tę wodę wywalić (choćby WD40, jak sugeruje kolega wyżej), osuszyć i zabezpieczyć przed przyszłymi "powodziami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki Panowie za odpowiedzi. Jak się zrobi wiosna to podjadę na wieś i zobaczę co się da zrobić.

> Swoją drogą to ostatnio jak poświeciło słonko to mi się uspokoiło spontaniczne otwieranie

> bagażnika. Co prawda otwieranie z przycisku na klapie działa mniej więcej w połowie

> przypadków, ale lepsze to niż poprzednie szaleństwa.

U mnie na przyklad otwieranie z przycisku w srodku nie dzialalo nigdy, po nacisnieciu przycisku na klapie dzialalo 1 na 5 przypadkow. w 100% natomiast dzialalo otwieranie z pilota. Jest jeden komputer od otwierania drzwi, szyb, klapy, sa tam tez kierunkowskazy, awaryjne i alarm. Jak mi to ustrojstwo padlo to mialem tylko otwieranie z kluczyka i przez tydzien jezdzielm bez kierunkowskazow zanim przyszla mi centralka zamowiana na ebayu sick.gif (dobrze ze nie musialem tez otwierac okien przez ten tydzien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na przyklad otwieranie z przycisku w srodku nie dzialalo nigdy, po nacisnieciu przycisku na

> klapie dzialalo 1 na 5 przypadkow. w 100% natomiast dzialalo otwieranie z pilota. Jest jeden

> komputer od otwierania drzwi, szyb, klapy, sa tam tez kierunkowskazy, awaryjne i alarm. Jak mi

> to ustrojstwo padlo to mialem tylko otwieranie z kluczyka i przez tydzien jezdzielm bez

> kierunkowskazow zanim przyszla mi centralka zamowiana na ebayu (dobrze ze nie musialem tez

> otwierac okien przez ten tydzien)

gem rzadzi ok.gif

+ wycieraczki, swiatelka w srodku, podgrzewanie szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.