Skocz do zawartości

Pęknięty pierścień ABS.


waho

Rekomendowane odpowiedzi

Pękł mi pierścień Abs w przednim kole, stąd łapie od czasu do czasu błąd.

Pierścień widać, że się zaczyna oddzielać od przegubu i szczerze powiedziawszy to trzyma się tylko na rdzy i syfie.

Spotkał się ktoś z taką usterką? Jeśli tak to jak sobie z nią poradzić? Bo nie widzi mi się wymienianie całego przegubu.

Zdrówko 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pierścień jest mocno przegnity, to tylko wymiana przegubu. W innych przypadkach rozepnij zwrotnicę od napędu, zdejmij pierścień, oczyść go, włóż w imadło, tak by szczelina się zeszła i zespawaj najlepiej migomatem. Następnie pilniczkiem popraw rowek w tym miejscu i wciśnij pierścień na przegub. Jak będzie luźny, to go cyknij spawarką w dwóch miejscach do przegubu. Robota raczej nie warta zachodu, ale chcesz mieć dobrze bez wymiany przegubu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pękł mi pierścień Abs w przednim kole, stąd łapie od czasu do czasu błąd.

> Pierścień widać, że się zaczyna oddzielać od przegubu i szczerze powiedziawszy to trzyma się tylko

> na rdzy i syfie.

> Spotkał się ktoś z taką usterką? Jeśli tak to jak sobie z nią poradzić? Bo nie widzi mi się

> wymienianie całego przegubu.

> Zdrówko

Zmierz srednicę gdzieś mi się szwendał taki fiatowski pierscionek luzem. Ale mogę sprawdzić dopiero w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pękł mi pierścień Abs w przednim kole, stąd łapie od czasu do czasu błąd.

> Pierścień widać, że się zaczyna oddzielać od przegubu i szczerze powiedziawszy to trzyma się tylko

> na rdzy i syfie.

> Spotkał się ktoś z taką usterką? Jeśli tak to jak sobie z nią poradzić? Bo nie widzi mi się

> wymienianie całego przegubu.

> Zdrówko

Ja mam to samo od chyba 2 lat, olałem (narazie) wymiane. Mam tylko inny objaw bo u mnie to juz całkiem swieci a tylko czasem na chwile sie wyłącza kontrolka zeby.GIF

Dzis walka z altkiem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścień wygląda w miarę dobrze z zewnątrz, nie wiem co pod spodem się dzieje.

Też mi przeszło przez myśl żeby przysmarkać go spawarką po wcześniejszym oczyszczeniu. Zdałem też sobie sprawę z tego, że to dużo roboty i póki co nie chce mi się tego robić, więc sobie odpuszczę.

Pocieszający jest fakt, że nie jestem jedyny z taką awarią zlosnik.gif

Dzięki i zdrówka życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.