Skocz do zawartości

Świszczy przy większej prędkości


wojtek_panda

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego tematu, więc piszę.

Odkąd kupiłem moją Pandę, zauważyłem następującą rzecz. Przy przekroczeniu prędkości 60km/h zaczyna coś świszczeć z okolic prawego przodu. Słychać to tak, jakby jakaś uszczelka nie była w pełni szczelna i przepuszczała pęd powietrza, który wywołuje świst.

Natomiast przy przekroczeniu około 90km/h świst ten cichnie i potem ustaje.

Wydaje mi się, że winę za to ponosi jakaś uszczelka, tylko jaka? Albo jakiś otwór? Czekam na pomysły, bo jest to trochę denerwujące.

Na innych forach czytałem, że takie świszczenie przy większej prędkości to dość częsta przypadłość Pandy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A morze poprzedni właściciel zamontował sobie gwizdki na zwierzaki niektórzy czegoś takiego

> używają szukaj czegoś takiego :

> http://allegro.pl/gwizdek-odstraszajacy-zwierzeta-2szt-i1509005311.html To tylko taki pomysł

hehe, ciekawy pomysł, ale w ogłoszeniu jest napisane, że dźwięki nie są słyszalne dla ludzkiego ucha, a ja to słyszę. zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, ciekawy pomysł, ale w ogłoszeniu jest napisane, że dźwięki nie są słyszalne dla ludzkiego

> ucha, a ja to słyszę.

Uwierz na słowo miałem takie 2 w firmowym dukacie to Wyło ( inna sprawa że tam wszystko wyło ) rotfl.gif a sprawdzić warto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znalazłem takiego tematu, więc piszę.

> Odkąd kupiłem moją Pandę, zauważyłem następującą rzecz. Przy przekroczeniu prędkości 60km/h zaczyna

> coś świszczeć z okolic prawego przodu. Słychać to tak, jakby jakaś uszczelka nie była w pełni

> szczelna i przepuszczała pęd powietrza, który wywołuje świst.

> Natomiast przy przekroczeniu około 90km/h świst ten cichnie i potem ustaje.

> Wydaje mi się, że winę za to ponosi jakaś uszczelka, tylko jaka? Albo jakiś otwór? Czekam na

> pomysły, bo jest to trochę denerwujące.

> Na innych forach czytałem, że takie świszczenie przy większej prędkości to dość częsta przypadłość

> Pandy...

stawiam na prawe lusterko, a dokładniej na szczelinę między nim a nadwoziem. przynajmniej w mojej Pandzie tak jest. wsadz pasażera i niech w trakcie świszczenia otworzy szybę i ręką zasłoni ta szczelinę, jeśli to to, to powinno ucichnac.

Powyżej 100 kmh to już świszcza relingi i wszystko inne w tym aucie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znalazłem takiego tematu, więc piszę.

> Odkąd kupiłem moją Pandę, zauważyłem następującą rzecz. Przy przekroczeniu prędkości 60km/h zaczyna

> coś świszczeć z okolic prawego przodu. ....

Zobacz jeszcze, czy masz antenę na dachu zeby.GIF Jak masz, to sprawdź, czy ma tzw. owijkę (spiralny oplot na całej długości).

Ja ponad miesiąc szukałem przyczyny :d Kiedyś po myjni zapomniałem antenę przykręcić i przestało zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znalazłem takiego tematu, więc piszę.

> Odkąd kupiłem moją Pandę, zauważyłem następującą rzecz. Przy przekroczeniu prędkości 60km/h zaczyna

> coś świszczeć z okolic prawego przodu. Słychać to tak, jakby jakaś uszczelka nie była w pełni

> szczelna i przepuszczała pęd powietrza, który wywołuje świst.

> Natomiast przy przekroczeniu około 90km/h świst ten cichnie i potem ustaje.

> Wydaje mi się, że winę za to ponosi jakaś uszczelka, tylko jaka? Albo jakiś otwór? Czekam na

> pomysły, bo jest to trochę denerwujące.

> Na innych forach czytałem, że takie świszczenie przy większej prędkości to dość częsta przypadłość

> Pandy...

witam

Mi świszczała (w zależności od predkości obrotowej silnika a nie prędkosci) rolka w napinaczu paska alternatora. Długo szukałem że to powietrze daje taki efekt. Pomogła wymiana rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz jeszcze, czy masz antenę na dachu Jak masz, to sprawdź, czy ma tzw. owijkę (spiralny oplot

> na całej długości).

> Ja ponad miesiąc szukałem przyczyny :d Kiedyś po myjni zapomniałem antenę przykręcić i przestało

Tak jest! Wykręciłem antenę i od tej pory cisza i spokój w autku. zeby.GIF

Dzięki wszystkim za pomoc. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.