Skocz do zawartości

Wymiana zarowek swiatel mijania w Megi II


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

> Dzis mnie czeka w aucie zony . Poki co jedna, ale stwierdzilem, ze polece z druga tez, zeby sie dwa

> razy nieurobic.

> Jakies rady, wskazowki? Sciagac kolo, czy dam rade na skreconym?

> Czuje, ze czeka mnie swietna zabawa i pokaleczone rece

Daj sobie spokój z wymianą od strony koła. Ja żarówki wymieniam wyłącznie od strony komory silnikowej. ok.gif Mam już taką wprawę, że robię to w dwie minuty każdą stronę. ok.gif Ja nie mam osłon silnika (Ty pewnie też nie, bo po liftingu oskubali egzemplarze z tych dodatków). Warunek pierwszy: trzeba mieć stosunkowo szczupłą dłoń i rękę. zlosnik.gif Dalej, odkręcasz plastikowy dekiel osłaniający gniazdo żarówki (uważaj, żeby Ci nie spadł w głąb komory silnika). Następnie próbujesz wymacać samą żarówkę z jej kablami, delikatnie próbujesz przechylić tak, aby wyskoczyła z gniazda. W lampach phase II, a więc soczewkowych, nie ma żadnej sprężynki czy też spinki. Żarówy są po prostu wciskane w gniazda. Nową żarówkę nie jest tak łatwo wsadzić zlosnik.gif Trzeba dobrze wyczuć, w którym miejscu odpowiednia wypukłość obudowy żarówki ma wejść w odpowiednie wycięcie w samej lampie. Generalni wszystko się robi na wyczucie zlosnik.gif Dasz radę. ok.gif Jak co, to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja mam ph1, pozne bo pozne, ale ph1 .

To przygotuj się na tą sprężynkę/zapinkę przy żarówce. Reszta bez zmian. ok.gif

Plus oslony akumulatora.

Do zdemontowania bez większych problemów ok.gif

Dodatkowo, z tego co zauwazylem

> przeszkadza mi wlew do spryskiwacza

Myśl kreatywnie. zlosnik.gif Ten wlew jest w obejmie, którą producent tak skonstruował, że owy wlew jest w nią wciskany. Pociągnij tę rurę i sama wyskoczy, dzięki temu odchylisz ją wygodnie na bok. ok.gif Dodatkowo będzie Ci pewnie przeszkadzał wężyk ze zbiorniczka płynu chłodzącego, też go możesz na czas wymiany żarówek odchylić. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreatywny bylem do bolu. Jedna zarowka zmieniona w 10 minut. Druga chyba w godzine, albo wiecej. Okazalo sie, ze ktos wlozyl zarowke niedbale i powyginal ten cypisek, co za niego sie trzyma sprezynka. Ogolnie chcialem sciagac zderzak i lampe, ale z racji braku wlasciwego klucza, skonczylo sie tylko na sciagnieciu nadkola i walce przez ta przestrzen, ktora zostala. Dodatkowo jeszcze sprezynka powyginana we wszystkie strony krzywo tryzmala zarowke. Suma sumarum cos tam mi sie udalo wymodzic, a jak bedzie, zobaczymy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kreatywny bylem do bolu. Jedna zarowka zmieniona w 10 minut. Druga chyba w godzine, albo wiecej.

> Okazalo sie, ze ktos wlozyl zarowke niedbale i powyginal ten cypisek, co za niego sie trzyma

> sprezynka. Ogolnie chcialem sciagac zderzak i lampe, ale z racji braku wlasciwego klucza,

> skonczylo sie tylko na sciagnieciu nadkola i walce przez ta przestrzen, ktora zostala.

> Dodatkowo jeszcze sprezynka powyginana we wszystkie strony krzywo tryzmala zarowke. Suma

> sumarum cos tam mi sie udalo wymodzic, a jak bedzie, zobaczymy

Przyjedź do mnie.Moja "huda" rączka wygina się w kilkunastu miejscach. zlosnik.gifSłużę więc pomocną dłonią.Ja wymieniam żarówki tylko przy zdjętych zaślepkach nadkoli i skręconych kołach.Daleko nie masz.Chyba,że jesteś za morzem.Jak znam życie,żarówka w drugim reflektorze przepali się w ciągu kolejnego tygodnia. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjedź do mnie.Moja "huda" rączka wygina się w kilkunastu miejscach. Służę więc pomocną dłonią.Ja

> wymieniam żarówki tylko przy zdjętych zaślepkach nadkoli i skręconych kołach.Daleko nie

> masz.Chyba,że jesteś za morzem.

Co mu chcesz ułatwiać zadanie. zlosnik.gif Niech się sam rozdziewiczy przy tej czynności. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjedź do mnie.Moja "huda" rączka wygina się w kilkunastu miejscach. Służę więc pomocną dłonią.Ja

> wymieniam żarówki tylko przy zdjętych zaślepkach nadkoli i skręconych kołach.Daleko nie

> masz.Chyba,że jesteś za morzem.Jak znam życie,żarówka w drugim reflektorze przepali się w

> ciągu kolejnego tygodnia.

Cytac nie umieja? Obie zarowy wymienione zona.gif. Problem byl tylko w jednym reflektorze, bo zaczep i sprezynka byly powyginane, i zeby to jakos wyprostowac musialem nadkole sciagac biglaugh.gif.

Zastanawiam sie tylko, czy w Viki wymieniac, bo kupilem taki sam zestaw Osramowych +90%, ale obecne jeszcze swieca, a tez siakies zacne +costam sa biglaugh.gif

Ale 20.GIF za chec pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie, że wymiana zakończyła się powodzeniem waytogo.gif Niestety, podobna zabawa jest z żarówkami świateł drogowych i pozycyjnych no.gif Szczytem jest natomiast umiejscowienie żarówki kierunkowskazu. Bez demontażu całej lampy to się nie uda. Na trasie, w środku nocy i w deszczy wrażenia mogą być bezcenne. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nie wiem za bardzo w czym problem... wymieniałem ostatnio u siebie żarówki - zajęło mi to 5 -10 min - dostęp przy skręconych kołach, osłony od góry (phase I). Wymieniało mi się znaczenie wygodniej niż w wielu tradycyjnych rozwiązaniach "od góry" (punto, fabia, avensis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat robiłem to pierwszy raz

to nie było skierowane do Ciebie, tylko ogólnie. Źle kliknąłem i dałem bez cytatu.

Zmieniałem koledze żarówki w phase II i jest o niebo lepiej. Za każdym razem u mnie jest coraz szybciej i są coraz mniej pokaleczone ręce, a mam dość spore dłonie.

W fordzie mondeo MK3 wystarczy wyjąc 2 szpilki i odpinamy wtyczkę, żeby dostać lampę w ręce, a wtedy to jest luksus wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.