Skocz do zawartości

pompowtryski vw passat b5 2000 r mam się bać?


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozglądam się z autkiem, typuje passata. Budżet jednak zatacza wąskie koło z roczników 2000 /2001. Mam więc do wyboru przed liftem i po. Myslalem o dieslu, z tego co czytalem wystepuja tam pompowtryski. Opinie są przeróżne, oczywiscie te złe wręcz przerażające. Czy rzeczywiście jest tak źle? W jaki sposób sie ustrzec zakupu chłamu?Sprawdzić te pompowtryski na jakimś kompie? Będę wdzięczny za opinie. Zauważyłem, że wv krótko montował te silniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Rozglądam się z autkiem, typuje passata. Budżet jednak zatacza wąskie koło z roczników 2000 /2001.

> Mam więc do wyboru przed liftem i po. Myslalem o dieslu, z tego co czytalem wystepuja tam

> pompowtryski. Opinie są przeróżne, oczywiscie te złe wręcz przerażające. Czy rzeczywiście jest

> tak źle? W jaki sposób sie ustrzec zakupu chłamu?Sprawdzić te pompowtryski na jakimś kompie?

> Będę wdzięczny za opinie. Zauważyłem, że wv krótko montował te silniki...

Silników diesla w passacie B5 jest kilka więc trochę poszukać w google to się dowiesz i nie ma co generalizować tu awaryjności

90km,110,101,115,130,150 i pewnie jeszcze jakiś

Dwa pierwsze są na pompie i wtryskach resztach na pompkach a to czy one są zużyte czy nie to zależy od auta i jak kto dbał i eksploatował i jakie lał paliwo. Silnik chodzi równo nie kopci jak jelcz to raczej powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silników diesla w passacie B5 jest kilka więc trochę poszukać w google to się dowiesz i nie ma co

> generalizować tu awaryjności

> 90km,110,101,115,130,150 i pewnie jeszcze jakiś

> Dwa pierwsze są na pompie i wtryskach resztach na pompkach a to czy one są zużyte czy nie to zależy

> od auta i jak kto dbał i eksploatował i jakie lał paliwo. Silnik chodzi równo nie kopci jak

> jelcz to raczej powinno być ok

Interesuje sie ATJ 115 PS

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesuje sie ATJ 115 PS

> Pozdrawiam

Często mają gifty z fabryki, fajnie ciągną z dołu te silniki najlepiej wziąć kompa i zvagować/zlogować takie auto o ile ktoś się zgodzi ok.gif Braciak kupił teraz właśnie takiego passka i zadowolony waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często mają gifty z fabryki, fajnie ciągną z dołu te silniki najlepiej wziąć kompa i

> zvagować/zlogować takie auto o ile ktoś się zgodzi Braciak kupił teraz właśnie takiego passka

> i zadowolony

Zastanawiam sie ogolnie nad dieslem czy to ma sens przy tej cenie ropy frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesuje sie ATJ 115 PS

> Pozdrawiam

Śmigam AJM 115KM (1999r) to wcześniejsza wersja ATJ ma kilka Nm mniej, fajnie się tym powozi tylko teraz z przy tych cenach diesla to trochę nie ekonomiczne. Robię rocznie około 15kkm i to praktycznie tylko po mieście. Spalanie miasto średnio 8l/100km, przy mrozach potrafił wciągnąć 10l/100km, na trasie w 6l/100km mieści się spoko, ogólnie nie mam lekkiej nogi.

Jeżeli chodzi o eksploatacje to olej z norma 505.01 nie jest tani rozrząd do tańszych tez nie należy, a jak padną pompki to łooo matko. Swoim AJM zrobiłem ponad 30kkm i z awarii to miałem tylko wymianę wahaczy przednich, ale to norma.

Auto z tym silnikiem polecam, ale zastanowiłbym się nad 1.8T lub 2.8 V6 w gazie to nawet nie jest takie złe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie przed zakupem to gruntowny przegląd w serwisie gdzie znają się na tym modelu, inaczej tego nie widzę. Wolę wydać 100-200 zł, ale być przekonanym ze zrobiłem wszystko w swojej mocy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.