Skocz do zawartości

JTD - nie chce jechać jak jest zimny


TomekD000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taką przypadłość ostatnio w stilo, auto bardzo muli jak jest zimne, przez pierwsze 1-2km, potem jedzie już prawidłowo. Nie chce wejści wogóle na obroty (wiem wiem nie wolno na zimnym), ale problem jest do tego stopnia że jest problem ruszyć po górke zaraz po odpaleniu.

Auto ma 101kkm przebiegu, jakieś 7kkm temu był czyszczony egr (całkiem unieruchomił auto), po jakimś miesiącu auto zaczeło być takie słabe na zimnym, może być to on jest problemem?

Na rozgrzaniu auto jedzie prawidłowo.

Z góry dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egr czyszczony mechanicznie czy chemicznie ? Jesli podrapales scianki to tylko zrobiles miejsce dla syfu ktory jeszcze szybciej sie odklada.

Jedz gdzies dotankuj porzadnego paliwa. To co masz w baku "rozwarstwia" sie i zanim to przepalisz z przewodow/ filtra = czyli owe pierwsze pare km robi probl.

No chyba ze to nie od wczoraj i juz tankowales wieksza ilosc razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> egr czyszczony mechanicznie czy chemicznie ? Jesli podrapales scianki to tylko zrobiles miejsce

> dla syfu ktory jeszcze szybciej sie odklada.

> Jedz gdzies dotankuj porzadnego paliwa. To co masz w baku "rozwarstwia" sie i zanim to przepalisz z

> przewodow/ filtra = czyli owe pierwsze pare km robi probl.

> No chyba ze to nie od wczoraj i juz tankowales wieksza ilosc razy

problem jest taki, że nie wiem jak był czyszczony, robiło to jedno z aso w katowicach, po całkowity unieruchomieniu auta przez egr

problem jest nie "od wczoraj", wątpie w kwestie paliwa, ale troche się nasilił i muszę zrobić z tym porządek.

Problem zacząłem dostrzegać w styczniu we włoszech, wczoraj auto przejechało 1kkm z austrii na ichniejszym paliwie i jest to samo, dzisiaj brat miał problem nim ruszyć (ja mając wprawę nie mam z tym problemu). Zastanawiam się czy to egr czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmieniany na początku lutego

> problem zarówno przed jak i po wymianie występuje tak samo

wygląda na EGR'a może gdzieś poza samym zaworem jest przytkany, na dojściu spalin, (dużo babraniny), na wyjściu ciut mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.