Skocz do zawartości

Wariujące obroty


czerwos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj auto troszkę zaczęło mi szaleć, trochę postało i mu przeszło a dzisiaj powtórka.

1. Jazda w korku bez wciskania pedała gazu, auto żabkuje

2. Na luzie lekkie naciśnięcie pedału gazu i puszczenie a obroty pod 2tys spadają do prawie 1tys i znowu się podnoszą tak same od siebie.

Dodam, że autko na luzie pracuje równo i nic się nie dzieje z obrotami.

Przepustnice czyściłem parę tys temu.

Co obstawiać? Silniczek krokowy przepustnicy? Czujnik położenia gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem taką samą sytuację w matizie. Wystarczyło odłączyć klemę "-" na chwilę i obroty przestały

> wariować. A po za tym częstą przyczyną takiej awarii jest sonda lambda.

Hm tylko dlaczego objaw nie występuje na zimnym silniku i na ciepłym też nie zawsze. Wygląda jakby powodem było stanie w korku.

Świece i kable mają najgorsze warunki pracy właśnie na zimnym silniku kiedy jest dużo wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem taką samą sytuację w matizie. Wystarczyło odłączyć klemę "-" na chwilę i obroty przestały

> wariować. A po za tym częstą przyczyną takiej awarii jest sonda lambda.

W Pandzie odłączenie klemy nie pomoże, komp i autoadaptacja jak coś waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ten sam problem a wychodzi na to, że raczej tak to w niczym Ci nie pomoże wymiana silniczka ani przepustnicy. Ja wymieniłem cewki, kable, świece i przepustnice. Oczywiście dużo lepiej się teraz jeździ ale to jeszcze nie jest ideał. Identyczny problem występuje jak u Ciebie.Jutro pożycze od kolegi VAGa to podłącze i sprawdze czy nie ma jakiś błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.