Skocz do zawartości

Wyciek oleju gdzieś spod alternatora


Piterekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po wymianie oleju zauważyłem drobny wyciek pod miśkiem - leci odrobinę (kropla się zbierze przez dwa dni jazdy) po misce olejowej z okolic koła napędzającego alternator - czy tam jest jakiś uszczelniacz? Umazane jest tez wszystko powyżej w tej okolicy. Zaraz po wymianie wyglądało że chyba nalali za dużo oleju - 3x1 litry dałem jak co roku - bo poszło trochę spod korka wlewu na dół. Umazana była tez okolica świecy znajdującej się poniżej. Powycierałem wsio i już jest czysto ale pod alternatorem nadal mokro - nie jestem pewien czy to olej ale chyba tylko taka możliwość. Sprawdzam codziennie stan oleju i płynu w zbiorniku wyrównawczym i nie widzę ubytków. Panda 2004 rok 90kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 90kkm, rozrząd był robiony w styczniu jakieś 5kkm temu. Może ten wyciek był już wcześniej ale olej roczny, gęsty to tak nie było widać. Pomacałem okolice pod alternatorem i obok miejsca, gdzie jest zamocowany bagnet do sprawdzania oleju i nie powiem na 100% że tam jest olejem umazane bo to wygląda na mokry brud ale już na dole to olej nieznacznie idzie sądząc po kolorze ściery po wytarciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg 90kkm, rozrząd był robiony w styczniu jakieś 5kkm temu. Może ten wyciek był już wcześniej

> ale olej roczny, gęsty to tak nie było widać. Pomacałem okolice pod alternatorem i obok

> miejsca, gdzie jest zamocowany bagnet do sprawdzania oleju i nie powiem na 100% że tam jest

> olejem umazane bo to wygląda na mokry brud ale już na dole to olej nieznacznie idzie sądząc po

> kolorze ściery po wytarciu

jedyne co to by nie zgadywac - wytrzyj dokladnie do czysta i oserwuj... wtedy masz wieksze szanse by zaobserwowac skad ewentualnie cieknie - tym bardziej ze olej to takie dziadostwo co cholernie sie rozchodzi po powierzchni a i w dodatku z niewielkiej ilosci np rozlanej przy dolewce potrafi zapaskudzic duzo wiecej nizby to wynikalo z jego ilosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię choć ciężko będzie powycierać dobrze silnik pod alternatorem. Okolice korka wlewu i wszystko niżej powycierałem więc tędy nie idzie - może faktycznie skacowany pracownik aso nie walnął setki rano i rozlał olej przy wlewaniu - na to pierwszy widok po otworzeniu maski wskazywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.