Skocz do zawartości

SIENA 1.6 16V dużo gazu


piotr86rze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakiś tydzień temu kupiłem Fiata Sienę 1.6 16V z gazem firmy Landi. Autko okazuje się mieć całkiem spory apetyt na gaz. Na mieście wychodzi mi ok 12-14 litrów, czy to jest normalne? Doszły mnie słuchy, że to autko do najoszczędniejszych nie należy. Mam się zacząć martwić ? hehe gaz regulowany był przez naprawdę dobrego fachowca. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić go na trasie niestety, ale postanowiłem zapytać Was co o tym sądzicie smile.gif przy okazji chciałem Was serdecznie powitać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> jakiś tydzień temu kupiłem Fiata Sienę 1.6 16V z gazem firmy Landi. Autko okazuje się mieć całkiem

> spory apetyt na gaz. Na mieście wychodzi mi ok 12-14 litrów, czy to jest normalne? Doszły mnie

> słuchy, że to autko do najoszczędniejszych nie należy. Mam się zacząć martwić ? hehe gaz

> regulowany był przez naprawdę dobrego fachowca. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić go na

> trasie niestety, ale postanowiłem zapytać Was co o tym sądzicie przy okazji chciałem Was

> serdecznie powitać

wg. mnie dużo ale potem doszło do mnie że to jednak nie 1,2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 1 butlę jaką wypaliłem wyszło mi 10.5 L w tym iż sporo stała odpalona na regulacji i tylko jazda miejska z lekkim ganianiem, zobaczymy jak się 2 butla skończy, w tym iż zrobiłem wczoraj 150km w trasie ale z 50km to dosyć teren górzysty grinser006.gif

a i LPG sekwencja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siena 1,2 spaliła mi najmniej jak na razie 8,5l a najwięcej 10,5l LPG

mi najmniej to chyba 6 litrow na 100, ale zaraz sie spierdzieliła instalka więc nie jestem pewien na 100% czy faktycznie te 6 litrów wyszło. Nawet jak łykło 6 w trasie to na powrót benzyna odrobiła sobie :D

ale teraz wychodzi mi 9 literków, chociaz mape mam jeszcze do poprawki. Max to spalał mi 12,5 litra przez gaziarzy partaczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na mieście wychodzi mi ok 12-14 litrów, czy to jest normalne? Doszły mnie

> słuchy, że to autko do najoszczędniejszych nie należy. Mam się zacząć martwić ?

Z tym silnikiem to norma na mieście. Mnie bierze 13. Jak wszystko działa, to ciesz się z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymien sobie filtr powietrza na nowy, bo gaz jest na to wrazliwy, pozatym zmieniaj biegi przy ok

> 2,5 tys obr, to zejdziesz do 9/100

I tu mam pytanie kolejne smile.gif poprzedni właściciel upchał tam stożek z dolotem to może mieć wpływ na spalanie? dodatkowo jest strumienica:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu mam pytanie kolejne poprzedni właściciel upchał tam stożek z dolotem to może mieć wpływ na

> spalanie? dodatkowo jest strumienica:

Może mieć, ale to spalanie dla silnika 1,6 16V fiata jest raczej normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprzedni właściciel upchał tam stożek z dolotem to może mieć wpływ na spalanie?

no to wszystko jasne, czemu Ci tyle pali

ja jak kupiłem moją siene, to paliła własnie 14, bo był stożek. założyłem oryginalny dolot i tak jak pisałem wyzej, teraz utrzymuje sie na poziomie miedzy 9 a 11l/100 w ruchu miejskim, w trasie udało sie zejsc do 7,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to wszystko jasne, czemu Ci tyle pali

> ja jak kupiłem moją siene, to paliła własnie 14, bo był stożek. założyłem oryginalny dolot i tak

> jak pisałem wyzej, teraz utrzymuje sie na poziomie miedzy 9 a 11l/100 w ruchu miejskim, w

> trasie udało sie zejsc do 7,6

nooo to pięknie hehe dzięki za wskazówki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.