Skocz do zawartości

Vectra C - wymiana żarówki kierunkowskazu


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

> Cholercia, czy do wymiany tej żarówki trzeba zdjąć zderzak ??? Próbowałem wydostać reflektor, za

> chiny ludowe nie mogę. Przerabiał ktoś ? Chodzi o przedni prawy.

Albo zderzak, albo zbiorniczek spryskiwacza szyb. dlatego zamowilem sobie siakeis super Osramy, co niby dluzej maja pozyc - raz na trzy lata mozna zderzak sciagnac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie cały zbiorniczek a sam wlew, odhaczasz zaczep obracasz i wyciągasz 3 sekundy roboty.

Mowimy o zarowce kierunkowskaza grinser006.gif? Bo sam wlew to wystarczy w przypadku swiatel mijania wink.gif.

BTW - nawet fragment instrukcji wyzej wspomina o wyciaganie zbiorniczka, a nie samego wlewu skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowimy o zarowce kierunkowskaza ?

Tak

> Bo sam wlew to wystarczy w przypadku swiatel mijania .

> BTW - nawet fragment instrukcji wyzej wspomina o wyciaganie zbiorniczka, a nie samego wlewu

Na pewno??????? Przeczytaj po woli jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jak tam dojść, nie ma opcji - mówimy o światłach z ksenonami ?

Takie cos znalazłem:

Opel Vectra C, i bardzo ważne - wersja poliftowa, ze zmodyfikowanymi reflektorami.

Trzeba odkręcić 3 wkręty mocujące nadkole do błotnika w obszarze od reflektora do dołu, odchylić błotnik do przodu i odkręcić śrubę pod reflektorem, odkręcić kilka śrub dookoła reflektora, następnie wysunąć cały reflektor do przodu.

Skany instrukcji obsługi jak wymienić żarówki. Z tym że nic nie pisze czy dotyczy to auta z xenonami i czy jest przed czy po liftowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

mam poliftową VC, padł mi kiedyś lewy kierunek i zaczęły się schody - za cholerę nie mogłem dobrze namacać/złapać i odkręcić tego plastikowego pypka co siedzi w nim żarówka więc z pomocą przyszedł pan google i powiedział, że bez zdjęcia zderzaka się nie obędzie, a przynajmniej bez jego odgięcia coby odkręcić cały reflektor. Z ciekawości zdjąłem cały zderzak, wyjąłem lampę i spokjnie zmieniłem kierunek. Ale jakieś pół roku później (jesień, pada, zimno) znowu padł i się wq...łem - pełny desperacji jakoś powyginałem dłoń/nadgarstek i dałem radę odkręcić ten plastik co w nim siedzi żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cholercia, czy do wymiany tej żarówki trzeba zdjąć zderzak ??? Próbowałem wydostać reflektor, za

> chiny ludowe nie mogę. Przerabiał ktoś ? Chodzi o przedni prawy.

Miałem ten sam problem. Bez garażu, padał deszcz i zimny wieczór - masakra.

Po wielu kombinacjach odkręciłem większość śrub mocujących zderzak, odgiąłem go, wymontowałem reflektor i dopiero tedy się udało. Oprawka była tak zassana, że dopiero kombinerki pomogły.

Po całej operacji stwierdziłem, że nie warto było kombinować tylko od razu zdemontować cały zderzak - tyle czasu co próbowałem "wygiąć rękę" zajął mi demontaż i montaż zderzaka smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem ten sam problem. Bez garażu, padał deszcz i zimny wieczór - masakra.

> Po wielu kombinacjach odkręciłem większość śrub mocujących zderzak, odgiąłem go, wymontowałem

> reflektor i dopiero tedy się udało. Oprawka była tak zassana, że dopiero kombinerki pomogły.

> Po całej operacji stwierdziłem, że nie warto było kombinować tylko od razu zdemontować cały zderzak

> - tyle czasu co próbowałem "wygiąć rękę" zajął mi demontaż i montaż zderzaka .

wkurzyłem się i zadzwoniłem po assistance. Powalczyli dwie godzinki i wymienili zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wkurzyłem się i zadzwoniłem po assistance. Powalczyli dwie godzinki i wymienili

Ja ostatnio spojrzalem... i za wuj nie wiem, jak wymienic zarowke bez wyciagania reflektora, przeca tam zadnego dojscia nie ma - z wlewem spryskiwacza, czy bez hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ostatnio spojrzalem... i za wuj nie wiem, jak wymienic zarowke bez wyciagania reflektora, przeca

> tam zadnego dojscia nie ma - z wlewem spryskiwacza, czy bez

Aby wymienić żarówkę kierunkowskazu musimy zdjąć zderzak więc lepiej wymieniać je parami aby nie robić tego podwójnie. Zdjęcie wlewu płynu spryskiwacza pozwala na wymianę pozostałych żarówek - chociaż to i tak nie jest łatwe jak nie znasz jak są zamocowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aby wymienić żarówkę kierunkowskazu musimy zdjąć zderzak więc lepiej wymieniać je parami aby nie

> robić tego podwójnie. Zdjęcie wlewu płynu spryskiwacza pozwala na wymianę pozostałych żarówek

> - chociaż to i tak nie jest łatwe jak nie znasz jak są zamocowane.

Ja to wiem, Ty to wiesz, ale instrukcji i mod mowia co innego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to wiem, Ty to wiesz, ale instrukcji i mod mowia co innego

Chłopie przeczytaj swojego posta dokładnie, napisałeś totalna bzdurę

Quote:

Albo zderzak, albo zbiorniczek spryskiwacza szyb.


Oto dowód

Ja zwróciłem Tobie uwagę że jeżeli już to sam wlew tak jak jest napisane w instrukcji, więc nie wiem czego się mnie czepiasz.

Po drugie jak chcesz to możesz do wymiany żarówki wyciągnąć cały silnik "mi to lotto".

Fakt trzeba mieć szczupłe rączki ale da się. Wczoraj w ramach eksperymentu mój syn(bo ja mam za grube łapy) wyciągnął lewą żarówkę bez demontowania reflektora z prawej strony przeszkadza filtr powietrza i trzeba go wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chłopie przeczytaj swojego posta dokładnie, napisałeś totalna bzdurę Quote:

> Albo zderzak, albo zbiorniczek spryskiwacza szyb.

Przeciez nie mowimy o zbiorniczku spryskiwacza, bo to przyznalem, ze moj blad waytogo.gif, tylko o sciagnieciu zderzaka teraz 270751858-jezyk.gif

> Ja zwróciłem Tobie uwagę że jeżeli już to sam wlew tak jak jest napisane w instrukcji, więc nie

> wiem czego się mnie czepiasz.

jw.

> Po drugie jak chcesz to możesz do wymiany żarówki wyciągnąć cały silnik "mi to lotto".

> Fakt trzeba mieć szczupłe rączki ale da się. Wczoraj w ramach eksperymentu mój syn(bo ja mam za

> grube łapy) wyciągnął lewą żarówkę bez demontowania reflektora z prawej strony przeszkadza

> filtr powietrza i trzeba go wyciągnąć.

Ale ja mam 3 letnie dzieci, i one juz nie wyciagna mi zarowki. Osobiscie tez mam chude lapy, i zarowke w Megane II zmienilem bez problemu, mimo, ze pisze sie o sciaganiu zderzakow i innych cudach. W VC nie dalem i nie dam rady podjesc bez sciagniecia zderzaka.

I nie spinaj sie tak zlosnik.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.