Skocz do zawartości

nowy scenic


krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedł ten czas kiedy trzeba wymienić samochód.

Wybór padł na nowy RENAULT SCENIC 1,6 "autentyczny"

Samochód będzie zagazowany. Pytam się szanowne grono co myślicie na ten temat. Bo zaczynam mieć wątpliwości. Nie jeżdziłem tym autem bo nigdzie w mojej okolicy nie mają scenica do jazd próbnych. Jeździłem nową megane bo podobno jest w trakcji podobna. Nie zależy mi na osiągach. Priorytet to oszczędność.

Pozdrawiam

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega spamuje - jak juz jest na autokaciku to po co powielac?

No może troszeczke

ale chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej informacji bo w poniedziałek chyba będę zamawiał lub nie

Ale proszę o wybaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aaaa

> no to oszczędności w benzynie próżno szukać

jak robisz małe przebiegi głównie w mieście to benzyna może okazać się bardziej ekonomiczna od diesla old.gif! jak weźmiesz pod uwagę spalanie na ciągle niedogrzanym silniku, koszty wymiany turbo, wtryskiwaczy, pompy i dwumasy w dieslu (które są drogie, we francuzach szczególnie) to może się okazać, że benzyna będzie tańsza w utrzymaniu. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile trzeba dopłacić do diesla w salonie ?

nie mam pojęcia, ale jak będzie palił tyle, co teraz mój 1,5 dCi to gotów jestem dołożyć nieco kasy w przyszłości.

1999673349_1.gif

ja też robię małe przebiegi (do pracy mam 7 km), w zimie jeżdżę, dwumasy nie mam, wtrysków i turbo się specjalnie nie obawiam, leję olej 2T do diesla etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam pojęcia, ale jak będzie palił tyle, co teraz mój 1,5 dCi to gotów jestem dołożyć nieco kasy

> w przyszłości.

> ja też robię małe przebiegi (do pracy mam 7 km), w zimie jeżdżę, dwumasy nie mam, wtrysków i turbo

> się specjalnie nie obawiam, leję olej 2T do diesla etc.

W jakim celu olej 2T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jakiej ilości go stosować?

ja leję 50 ml na cały bak (60 litrów). jeżdżę już ok. 12 miesięcy na takim rozwiązaniu. niedawno czyściłem EGR - spodziewałem się jakiegoś szlamu bądź sadzy w postaci płynnej (nie spalony olej), ale nic takiego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje 200ml na bak mixol s za 12zł butelka 1l. Koszt 2-3 zł do tankowania. Jak zacząłem stosować to silnik przy nagłym wdepnięciu nie kopci już tak jak przedtem i chodzi ciszej i spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja leje 200ml na bak mixol s za 12zł butelka 1l.

to już znacznie lepszy jest czerwony ORLEN

1_d1d09eea7a77.jpg

zdaje się ma mniej popiołu niż MIXOL. faktycznie silnik ciszej i elastycznie pracuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.