Skocz do zawartości

Diagnostyka, kody błędów ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podpiąłem do FES'a bo check mi się zapalił blush.gif. Oto co wyszło !

lkkll.jpg

Takie oto 3 błędy wyszły. 1 pomijam bo to EGR, zatkany grubą blachą zlosnik.gif Na forum alfy doczytałem że ten Coolant Temp to błąd czujnika temperatury tego w termostacie i od tego świeci się kontrolka na desce? A ten 3 błąd to jakiś czujnik przy pedale sprzęgła. Auto zaczeło kotłować z 7 litrów ropy blush.gif Tak nie może być, zza wszelkie rady dzięki food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś czyli czujnik temperatury silnika masz do wymiany ale jak sprawdzisz wtyczkę to nie zaszkodzi a jeśli chodzi o trzeci błąd to padł Ci pewnie wyłącznik/czujnik pedału sprzęgła.Jest on taki sam jak od pedału hamulca.Warto sprawdzić czy jest dobrze ustawiony,bo brat miał ten sam błąd w Lybrze więc kupił go w ASO i gdy przyszło do wymiany to okazało się że mimo puszczonego pedału sprzęgła nie był wciskany przez niego bo się podniósł do góry palacz.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Wg FES'a kontrolka się świeci od błędu nr 3.

No ale od czujnika pedału sprzęgła kontrolka będzię sie palic? Raczej chyba nie... i zauważ że mi masakrycznie wzrosło spalanie crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaką pokazuje temp w fes?

No właśnie tutaj jest problem bo kupiłem nowego kompa do diagnostyki i ma USB 1.0 i łączy się na bardzo krótko i ledwo zdążyłem zrobić ten screen blush.gif . W środku tygodnia spróbuję pogrzebać przy tym żeby odczytać temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.