Skocz do zawartości

Awaria wzmacniacza... pomocy


Pucek250

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem sprawny wzmacniacz Alpine 3541 od kolegi i z braku czasu wrzuciłem go do szafki. Ostatnio miałem trochę wiecej czasu więc zrobiłem instalację, wsadziłem głosniki (Helixy DB 62.1) i przed składaniem tapicerki podłączyłem to do kupy cfaniak.gif Wszystko działało dobrze. Rozmontowałem (na wył zasilaniu), poskładałem tapicerkę, posprzątałem i podłączyłem wzmacniacz, włączyłem zasilanie.

Do sedna...

Gdy podłącze oba kable sygnałowe słychać piski i w tle muzykę. Jak podłączę tylko lewy kabel sygnałowy, to gra lewy głośnik (dźwięki bez zniekształceń, pisków). Jak tylko prawy to słychać w prawym głośniku piskanie. Zresztą zobaczcie sami... Na końcu filmiku podłączam dodatkową masę z obudowy.

Złącza RCA mają masę z obudową, we wzmacniaczu jak i radiu. Podłączałem wzmacniacz innymi kablami sygnałowymi "w powietrzu" - to samo confused.gif

Jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instalacja była prowadzony z myślą o wzmacniaczu... głośniki nie były podpinane bezpośrednio pod

> radio

Dzięki temu wyeliminujesz czy to radio czy głośniki, ale jeszcze możesz sprawdzić czy kable RCA nie zostały uszkodzone. Dokładniej to jeden kanał - przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki temu wyeliminujesz czy to radio czy głośniki,

Wiesz ile musiałbym się bawić, żeby podłączyć głośniki pod radio?! sciana.gif

Będę musiał zagadać do kumpla i pożyczyć na chwilę jego wzmacniacz ok.gif

> ale jeszcze możesz sprawdzić czy kable RCA nie

> zostały uszkodzone. Dokładniej to jeden kanał - przewód.

Quote:

Podłączałem wzmacniacz innymi kablami sygnałowymi "w powietrzu" - to samo


Poza tym jakby była uszkodzona jedna żyła w kablu sygnałowym, to wzmacniacz nie zachowywałby się jak na filmiku... gra tylko lewy kanał, bez względu na konfigurację podpięcia wtyków RCA confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przypadkiem nie przestawiłeś czegoś na jego panelu konfiguracyjnym?

Jasne, że przestawiałem... było ustawione pod napędzanie suba w mostku zlosnik.gif Teraz jest poprawnie ustawiony, zresztą tak samo jak wcześniej kiedy pięknie grał facepalm%5B1%5D.gif

PS: To nie mój pierwszy wzmak 001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej chodziło mi o takie "niechcący" i sprawdzenie

Ta lampka w podsufitce nadal Ci się nie spaliła...? hehe.gif20.GIF

> Jak masz możliwość podmień na kilka minut wzmacniacz na sprawny.

Tak zrobię ok.gif Ale jeśli potwierdzi się, że to wina wzmacniacza (a wszystko na to wskazuję) to będę starał się go naprawić, bo jest jeszcze dziewiczy i nie zgrzebny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta lampka w podsufitce nadal Ci się nie spaliła...?

Wytrwale mi służy palacz.gif

> Tak zrobię Ale jeśli potwierdzi się, że to wina wzmacniacza (a wszystko na to wskazuję) to będę

> starał się go naprawić, bo jest jeszcze dziewiczy i nie zgrzebny

Może jakiś zimny lut, albo kondensator...

Z pewnością warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.