Skocz do zawartości

Szybkie pytanie odnośnie ubezpieczeń!


Sqbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pytanko odnośnie wypowiedzenia umowy OC. Sytuacja: Samochód od właściciela w DR został odkupiony przez handlarzyka(bez firmy) 27.05.2011r, ja dziś odkupiłem auto od handlarzyka i posiadam naturalnie dwie umowy kupna-sprzedaży oraz OC po pierwszym właścicielu. Czy ja mam nadal 30dni na wypowiedzenie OC ? Czy może 30dni leciało od 27 maja, kiedy samochód został sprzedany handlarzykowi, a ja jestem skazany na ubezpieczalnie, w której auto ma OC, bo jest już 25 czerwca i de facto nie zdążę już go wypowiedzieć ?

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, mam pytanko odnośnie wypowiedzenia umowy OC. Sytuacja: Samochód od właściciela w DR

> został odkupiony przez handlarzyka(bez firmy) 27.05.2011r, ja dziś odkupiłem auto od

> handlarzyka i posiadam naturalnie dwie umowy kupna-sprzedaży oraz OC po pierwszym właścicielu.

> Czy ja mam nadal 30dni na wypowiedzenie OC ? Czy może 30dni leciało od 27 maja, kiedy samochód

> został sprzedany handlarzykowi, a ja jestem skazany na ubezpieczalnie, w której auto ma OC, bo

> jest już 25 czerwca i de facto nie zdążę już go wypowiedzieć ?

> Pozdrówka!

A do kiedy jest ta polisa OC?

Bo jak niedługo to może nie ma co się szarpać i poczekać z wypowiedzeniem na koniec polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A do kiedy jest ta polisa OC?

> Bo jak niedługo to może nie ma co się szarpać i poczekać z wypowiedzeniem na koniec polisy.

Długo, do marca, ale nie jest akurat dla mnie korzystna. Chodzi mi tylko o to czy ja ją mam jeszcze prawo wypowiedzieć, skoro sprzedaż pierwsza auta miała miejscie 27 maja, a ja go wczoraj odkupiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długo, do marca, ale nie jest akurat dla mnie korzystna. Chodzi mi tylko o to czy ja ją mam jeszcze

> prawo wypowiedzieć, skoro sprzedaż pierwsza auta miała miejscie 27 maja, a ja go wczoraj

> odkupiłem?

jesli na tej twojej umowie jest wczorajsza data to wydaje mi sie ze smiało mozesz wypowiadać. Ubezpieczyciel za żąda ten twojej kopi umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli na tej twojej umowie jest wczorajsza data to wydaje mi sie ze smiało mozesz wypowiadać.

> Ubezpieczyciel za żąda ten twojej kopi umowy

Właśnie chciałbym, aby tak było jak piszesz. Swoją drogą wie ktoś jak się wypowiada OC w MTU ? Bo generalnie słysząc opinie o nich nie chce mieć z nimi doczynienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie chciałbym, aby tak było jak piszesz. Swoją drogą wie ktoś jak się wypowiada OC w MTU ? Bo

> generalnie słysząc opinie o nich nie chce mieć z nimi doczynienia...

ale w czym problem?

OC masz, zapłacone, jedyny problem to gdyby chcieli za dużą dopłatę, wtedy piszesz pisemko, że rezygnujesz i już. Z tym, że dopłata musiał by być większa niż całe OC w innej firmie. Zwrotu przy rezygnacji i tak nie dostaniesz.

Jeśli masz umowę między Tobą a handlarzem to masz 30 dni od daty na umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w czym problem?

> OC masz, zapłacone, jedyny problem to gdyby chcieli za dużą dopłatę, wtedy piszesz pisemko, że

> rezygnujesz i już. Z tym, że dopłata musiał by być większa niż całe OC w innej firmie. Zwrotu

> przy rezygnacji i tak nie dostaniesz.

> Jeśli masz umowę między Tobą a handlarzem to masz 30 dni od daty na umowie.

Chciałem się po prostu upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, mam pytanko odnośnie wypowiedzenia umowy OC. Sytuacja: Samochód od właściciela w DR

> został odkupiony przez handlarzyka(bez firmy) 27.05.2011r, ja dziś odkupiłem auto od

> handlarzyka i posiadam naturalnie dwie umowy kupna-sprzedaży oraz OC po pierwszym właścicielu.

> Czy ja mam nadal 30dni na wypowiedzenie OC ? Czy może 30dni leciało od 27 maja, kiedy samochód

> został sprzedany handlarzykowi, a ja jestem skazany na ubezpieczalnie, w której auto ma OC, bo

> jest już 25 czerwca i de facto nie zdążę już go wypowiedzieć ?

> Pozdrówka!

Witam. Wiem z doświadczenia , że jeżeli kupujesz samochód z ubezpieczeniem to masz możliwość przepisania tego ubezpieczenia na siebie. Idziesz do agenta lub oddziału, w tym przypadku do MTU i tam wiedzą co masz zrobić,. W moim przypadku było tak ,że nie miałem żadnych zniżek, a osoba od której kupiłem samochód miała ich 60 %, czyli powinienem dopłacić. Napisałem pismo , że chcę przepisanie ubezpieczenia bez REKALKULACJI , i takie mi wystawili. Zrezygnowałem w momencie jak ubezp. się kończyło i przeszedłem do innej firmy. Ok 2 tyg temu oddawałem samochód siostrze jako darowizna, ubezpieczenie też było ważne przez pół roku, zrobiła to samo, agencja ubezpieczeniowa przepisała ubezpieczenie na siostrę bez rekalkulacji, czyli ma pół roku za darmo ubezpieczenie. Myślę , że i ty tak powinieneś zrobić i masz do tego prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Wiem z doświadczenia , że jeżeli kupujesz samochód z ubezpieczeniem to masz możliwość

> przepisania tego ubezpieczenia na siebie. Idziesz do agenta lub oddziału, w tym przypadku do

> MTU i tam wiedzą co masz zrobić,. W moim przypadku było tak ,że nie miałem żadnych zniżek, a

> osoba od której kupiłem samochód miała ich 60 %, czyli powinienem dopłacić. Napisałem pismo ,

> że chcę przepisanie ubezpieczenia bez REKALKULACJI , i takie mi wystawili. Zrezygnowałem w

> momencie jak ubezp. się kończyło i przeszedłem do innej firmy. Ok 2 tyg temu oddawałem

> samochód siostrze jako darowizna, ubezpieczenie też było ważne przez pół roku, zrobiła to

> samo, agencja ubezpieczeniowa przepisała ubezpieczenie na siostrę bez rekalkulacji, czyli ma

> pół roku za darmo ubezpieczenie. Myślę , że i ty tak powinieneś zrobić i masz do tego prawo.

Dokładnie tak jest w mojej sytuacji. Właściciel miał 60%, a ja mam 0% i właśnie boje się że rekalkulacja wyjdzie więcej, aniżeli system ratalny u innego ubezpieczyciela. To jest w formie prośby robione czy jak ? Bo myślałem że rekalkulacja to obowiązek ubezpieczyciela, jeżeli nabywca nie spełnia żniżek zbywcy... ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.