Skocz do zawartości

Connect Nav+ update do 9.8 mastercode a proxy procedure


manic

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie montażu CN+ yay.gif jednak mam następującą wątpliwość. Obecnie mam wersję 8.3. Czy po podłączeniu wszystkiego do auta na początku wykonać proxy alignment procedure celem wyliminowania migania licznika a dopiero update firmware do 9.8 czy na odwrót. Chodzi mi aby docelowo nie instalować opóźniacza oraz aby pozbyć się master code. Jak to zrobić prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na etapie montażu CN+ jednak mam następującą wątpliwość. Obecnie mam wersję 8.3. Czy po

> podłączeniu wszystkiego do auta na początku wykonać proxy alignment procedure celem

> wyliminowania migania licznika a dopiero update firmware do 9.8 czy na odwrót. Chodzi mi aby

> docelowo nie instalować opóźniacza oraz aby pozbyć się master code. Jak to zrobić prawidłowo.

Tego nie wiem ale uświadomię Cię, że jest już wersja 11.0 grinser006.gif choć niczym się nie różni; oprócz tego że 9.8 nigdy mi się nie zawiesił a 11.0 już parę razy tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy po

> podłączeniu wszystkiego do auta na początku wykonać proxy alignment procedure celem

> wyliminowania migania licznika a dopiero update firmware do 9.8 czy na odwrót.

A jaka to różnica? Przecież osiowanie proxy polega na dopisaniu do BC hosta sieci CAN i nie ma nic wspólnego z oprogramowaniem tegoż hosta.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 11 ale właśnie czytałem opinie że się wiesza, także na razie 9.8 wgram, nawet nie wiem czy by się dało od razu z 8.3 na 11 przejść.

A to jeszcze pytanie czy aktualizację można zrobić w warunkach domowych podpinając jedynie zasilanie (po prostu bez sieci CAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy może ktoś mi powiedzieć jak zrobić tą aktualizację? Obecnie mam 8.5 i chciałbym wgrać coś nowszego tylko nie wiem jak to zrobić. U wujka google pytałem i są różne opcje wgrania, jednakże ja bym chciał się dowiedzieć jak to zrobić by nic nie uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy może ktoś mi powiedzieć jak zrobić tą aktualizację? Obecnie mam 8.5 i chciałbym wgrać coś

> nowszego tylko nie wiem jak to zrobić. U wujka google pytałem i są różne opcje wgrania,

> jednakże ja bym chciał się dowiedzieć jak to zrobić by nic nie uszkodzić

W necie jest dużo na ten temat. Ale w skrócie bo tez mnie to czeka...

0. wszystko robisz na wyłączonym zapłonie

1. wyjmujesz sim'a

2. włączasz cn+

3. wkładasz cd z updatem i ignorujesz warning'i

4. wyłączasz cn+

5. czekasz 30sekund

6. włączasz cn+ i automatycznie rusza wtedy flasher

7. czekasz do zakończenia flashowania (podobno potrafi się zatrzymać na dłużej przy 50%)

8. cd powinien wysunąć się sam co oznacza koniec update'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W necie jest dużo na ten temat. Ale w skrócie bo tez mnie to czeka...

> 0. wszystko robisz na wyłączonym zapłonie

> 1. wyjmujesz sim'a

> 2. włączasz cn+

> 3. wkładasz cd z updatem i ignorujesz warning'i

> 4. wyłączasz cn+

> 5. czekasz 30sekund

> 6. włączasz cn+ i automatycznie rusza wtedy flasher

> 7. czekasz do zakończenia flashowania (podobno potrafi się zatrzymać na dłużej przy 50%)

> 8. cd powinien wysunąć się sam co oznacza koniec update'u

Dokładnie tak choć nie przy każdej wersji 270751858-jezyk.gif 9.8 jak aktualizowałem to musiałem włączyć zapłon inaczej nie ruszył.

Co do sim'a to nigdy go nie wyciągałem (dla pewności jeden ruch ręką nie zaszkodzi ... i przy kolejnej wersji wyciągnę SIM)

Na necie znalazłem wersję 12.2 i 12.3 ale to do Alfy. Na zagranicznych forach znaleźli sie tacy co próbowali to wgrać do CN+ w Stilo - bez większego efektu.

Wiec jak na razie ostatnia wersja to 11.0 jak wypuszczą nowe mapy 2011/2012 może też będzie nowy lepszy soft.

p.s.

Jak będziesz wgrywał 9.8 to jestem ciekaw czy odpalą ci mapy 2010/2011. Z tego co wyczytałem w AR bez softu 12.x nie ma szans na mapy 2010/2011, w stilo może być podobnie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> p.s.

> Jak będziesz wgrywał 9.8 to jestem ciekaw czy odpalą ci mapy 2010/2011. Z tego co wyczytałem w AR

> bez softu 12.x nie ma szans na mapy 2010/2011, w stilo może być podobnie

Odpaliłem na szybko CN+ w domu celem sprawdzenia co i jak z tą zabawką i mapy 2010/11 mi zaczytał na starym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpaliłem na szybko CN+ w domu celem sprawdzenia co i jak z tą zabawką i mapy 2010/11 mi zaczytał

> na starym sofcie.

waytogo.gif jestem ciekaw czy da się zejść z softem z 11 na 9.8 hmm.gif jak będę miał troszkę czasu to spróbuję cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja jeszcze z innej strony z tym CN+. Wiadomo, że NAVI potrzebuje napędu cd do odczytu mapy ale

> czy jest szansa na korzystanie jednocześnie z CD i navi np po podłączeniu zmieniarki?

Tak waytogo.gif

tyle, że zmieniarka nie czyta mp3 icon_rolleyes.gif

Polecam jeszcze dokupić zegary z LCD (Abartha) i masz full miły zestaw.

Uruchamiasz dodatkowo nawigację strzałkową między zegarami, gadającą po EN mulher.gif wyłączasz, dajesz max szczeguły na CN i cieszysz się muzyką bez wyciszania na komendy głosowe.

Dodatkowo możesz ustawić tak naw strzałkową, że strzałki pojawiają sie od 1000-500m przed danym manewrem (w zależności jak jedziesz bolidem) a tak to masz między zegarami to co ustaliłeś (czyli trip, spalanie itp) lub tylko strzałkową cfaniaczek.gif

Przy naw strzałkowej nie ma możliwości wyświetlenia inf o OIL (temp/ciśnienie) ale to tylko już w Abarth'ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak

> tyle, że zmieniarka nie czyta mp3

Czyli rozumiem, że mapy tylko z wbudowanego napędu a nie ze zmieniarki - trochę szkoda ale i tak jest to opcja na dźwięk z cd. Zmieniarkę może wrzucę ale szkoda mi schowka także muszę pomyśleć nad jakimś dobrym, niewidocznym i łatwo dostępnym miejscem.

> Polecam jeszcze dokupić zegary z LCD (Abartha) i masz full miły zestaw.

Tylko nie wiem jak to zaadaptować do diesela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

> a tu proszę ciekawostka, u mnie jeszcze stary soft czyli 8.5 i mapy z 2011 śmigają bez problemu

Będzie działać ... "podobno" nie będzie wyświetlac jakiś szczegółów w mapie - ale ile w tym prawdy niewiem.gif

Co do tych softów - to wiem, że odpowiadają za odbiór stacji ... ktoś do mnie na priv pisał, że mu szumi i gubi stacje... po wymianie softa na wyższy problemy z radiem znikły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, tez zastanawiam się nad montażem CN+ w miejsce seryjnego MP3 i mam pytanie do tych, co taką przekładkę przerabiali (przeglądałem kilka tematów na różnych forach i nikt jasno nie pisze co zrobić aby wszystko działało).

1. Jakie problemy wiążę się z taka przekładką?

2. Czy wystarczy aktualizacja CN+ i zabawa FESem, czy coś bardziej skomplikowanego?

3. Co jeśli do CN+ brak kodu?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Jakie problemy wiążę się z taka przekładką?

Raczej nie ma. Jedynie co, to skompletować wszystko, mam na myśli mikrofon, antena, kiera, navi, ramka, kostki tak by nie robić druciarni.

> 2. Czy wystarczy aktualizacja CN+ i zabawa FESem, czy coś bardziej skomplikowanego?

FESem robisz proxy

> 3. Co jeśli do CN+ brak kodu?

Aktualizacja do minimum 9.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Pozwolę sobie odgrzać tego kotleta, a co cool.gif

chodzi mi o tą wypowiedź:

#286049204 - 13:11 07/06/2012

> 1. Jakie problemy wiążę się z taka przekładką?

Raczej nie ma. Jedynie co, to skompletować wszystko, mam na myśli mikrofon, antena, kiera, navi, ramka, kostki tak by nie robić druciarni.

> 2. Czy wystarczy aktualizacja CN+ i zabawa FESem, czy coś bardziej skomplikowanego?

FESem robisz proxy

> 3. Co jeśli do CN+ brak kodu?

Aktualizacja do minimum 9.8

Mam pytanie, co mogę zrobić jeśli nie mam kodu i mam już wersję 9.8? Rozebrać na części? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.