Skocz do zawartości

[F] 1.7TD ISUZU - wymiana paska rozrządu


sebak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie - czy dysponuje ktoś z Was serwisówką/manualem dotyczącym wymiany rozrządu w silniku ISUZU 1.7 TD (X17DT, TC4EE1)? Wiem, że nie ma tu problemu z pompą wody, natomiast dodatkowym problemem staje się napęd pompy wtryskowej. Czy całą operację da się zrobić w "garażu", czy ze względu na napęd pompy wtryskowej dochodzi konieczność wykonania jakichś specjalnych regulacji? Z góry dziękuję - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki to problem "kupic" ksiązkę

żaden......

> trzeba tylko wiedziec do którego sklepu wejśc

dokładnie zlosnik.gif

P.S.

Pamiętaj żeby pisać na temat bo nas "Dziadek" znowu na wakacje wyśle hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemty: dzięki, pewnie wyjdę na totalnego ignoranta, ale mam tę książkę (nie e-book, a oryginał zakupiony parę lat temu w księgarni smile.gif ) niewiem.gif Co prawda nie mam jej na miejscu, ale za parę dni będę na starych śmieciach - zajrzę do Etzolda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej wymianie paska w isuzu najtrudniej jest zdjąć osłonę. Reszta idzie lekko, rolki napinacza i rolka prowadząca są na śmiesznych sprężynach, które o dziwo sprawują się wyśmienicie. Ustawiamy koło pasowe na wale na znak, blokujemy kółko wałka rozrządu i pompy wtryskowej poprzez wkręcenie śrub które je blokują uniemożliwiając obrócenie tymi kołami. Jeśli dobrze pamiętam to w pompie jest śruba chyba 6ka a w kole na wałku 8ka.

Kanał na pewno przyda się chociażby w przypadku prawidłowego ustawienia na znak koła pasowego no i w celu obracania silnikiem. Da się to zrobić na parkingu pod blokiem ale bez kanału to raczej dla prawdziwych twardzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.