Skocz do zawartości

kia ceed, różne ceny, różne wyposażenie


Slawek_L

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeglądam katalogi i ceny Kia Ceed SW w różnych krajach europejskich

i lekko czuję sie zdezorientowany.

1. Skad takie różnice w cenach?

Porównuje model 1.6 126KM z prawie najwyższym wyposażeniem (w 4-stopniowej skali)

i przeliczam ceny na Euro wg kursu 3,9zł.

W Polsce podonie jak na Słowacji kosztuje to auto 16000 E

W Niemczech cena to już 20000 E icon_eek.gif ale we Francji tylko 18000 E.

Węgry sprzedają w cenie 24 tysięcy Euro, wiec najwięcej. icon_eek.gif

2. Skąd różnice w oznaczeniach?

W Polsce mamy wersje S, M, L, XL. Tymczasem wiele krajów europejskich sprzedaje ten model

wg oznaczeń L, XL, EX, TX, a jeden ma zupełnie inne: AX, SX, DX, FX albo jeszcze inną kombinację.

Dziwi mnie to, bo myślałem dotąd, że takie oznaczenia są wspólne wszędzie.

3. Silnik 1.6 126KM.

W jednych krajach ma tyle ile w tytule, czasem ma 124KM, czasem 127KM, czasem 125KM

Również dezorientacja.

4. Głośniki

Do wyposażenia seryjnego tej wersji (u nas L) mamy 4 głośniki. Tymczasem na zachodzie

dają od 6 do 8 głośników. icon_eek.gif ale u południowych sąsiadów od 2-4.

5. Opony

U nas standardem są opony 16" o rozmiarze 205. Tymczasem Węgrzy jeżdżą na 185 15",

a Francuzi na 235 17" icon_eek.gif Wszystko to seria, nie piszę tu o opcjach.

6. Ekran nawigacji

Za zachodzie albo jest seryjnie montowany, albo każą dopłacać ok 2-3 tysięcy Euro.

Na południu Europy nie ma go wcale, lub ceny są podobne do naszych.

7. Kolory

Niektóre kraje oferują kolor żółty, zielony w paru odcieniach. U nas tego nie ma.

8. Silniki

Widziałem np w Portugalii silniki benzynowe tylko 90KM, chyba na Malcie 75KM 1.2

Również icon_eek.gif

I jeszcze Szwecja, która daje przaktycznie wszystko to co u nas jest opcjach, oni dają seryjnie.

A opony jako opcję 245 17".

Skąd takie różnice ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie przeglądam katalogi i ceny Kia Ceed SW w różnych krajach europejskich

> I jeszcze Szwecja, która daje przaktycznie wszystko to co u nas jest opcjach, oni dają seryjnie.

> A opony jako opcję 245 17".

> Skąd takie różnice ?!

Przed trzema laty w lutym kupiłem w Szwecji nowego SW.

Miał wszystkie bajery, nawet przy szmacianej tapicerce (taką wolę) było podgrzewanie przednich siedzeń i podłokietnik z tyłu - u nas możliwe tylko "w skórze".

W zimowej promocji były dwa komplety kół Alu - 16" na lato. 15" na zimę.

Kupiłem bez szwedzkiego Vatu, po zapłaceniu polskiej akcyzy, Vatu, opłaty recyklingowej, przeglądu itd. wyszło z 5-6 tysięcy taniej niż u polskiego dilera.

KIA była wtedy w Szwecji mało popularną marką więc stosowali dumpingowe ceny by złapać klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Skąd różnice w oznaczeniach?

> W Polsce mamy wersje S, M, L, XL. Tymczasem wiele krajów europejskich sprzedaje ten model

> wg oznaczeń L, XL, EX, TX, a jeden ma zupełnie inne: AX, SX, DX, FX albo jeszcze inną kombinację.

Markieting grinser006.gif

> 3. Silnik 1.6 126KM.

> W jednych krajach ma tyle ile w tytule, czasem ma 124KM, czasem 127KM, czasem 125KM

> Również dezorientacja.

Kwestie podatkowe to samo zrobili za 1.4 bo mniej KM to mniej sie placi. Poza tym oni go rozwijaja grinser006.gif Na poczatku mail mniej KM.

> 4. Głośniki

> Do wyposażenia seryjnego tej wersji (u nas L) mamy 4 głośniki. Tymczasem na zachodzie

> dają od 6 do 8 głośników. ale u południowych sąsiadów od 2-4.

Nie ma 6 w L?

> 5. Opony

> 6. Ekran nawigacji

> Za zachodzie albo jest seryjnie montowany, albo każą dopłacać ok 2-3 tysięcy Euro.

> Na południu Europy nie ma go wcale, lub ceny są podobne do naszych.

Bo w czesci krajow ludzie nie wyobrazaja sobie auta bez nawigacji u nas to luksus.

> 7. Kolory

> Niektóre kraje oferują kolor żółty, zielony w paru odcieniach. U nas tego nie ma.

Bo sie nie sprzedaja.

> 8. Silniki

> Widziałem np w Portugalii silniki benzynowe tylko 90KM, chyba na Malcie 75KM 1.2

Podatki + tdopasowanie do rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.