Skocz do zawartości

Gaz założony, kilka pytań.


marcipio

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem LR Omegas.

Butla niby 53 litry. Zatankowane 8 litrów i na tym robiona regulacja i testy. Potem zrobione jeszcze 10 km i zatankowałem do pełna. Weszło tylko 32 litry. Ja wiem że wchodzi 80% pojemności, ale czy da się coś przestawić tak aby wchodziło tych klika litrów więcej?

Pytanie drugie. Temperatura przełączania na gaz ustawiona na 40 stopni. Czy to nie za dużo? Dzisiaj przy 12 stopniach na gaz przełączyło się dopiero po jakimś kilometrze. Aż się boję co będzie w zimę przy -20.

Ustawione jest tez opóźnienie 20 sekund, czyli nawet jak silnik jest ciepły to dopiero po 20 sekundach przełącza się na gaz. Czy to konieczne?

Poza tym jestem zadowolony. Nie czuję ubytku mocy a tankowanie do pełna za mniej niż 100zł to dla mnie szok zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Założyłem LR Omegas.

> Butla niby 53 litry. Zatankowane 8 litrów i na tym robiona regulacja i testy. Potem zrobione

> jeszcze 10 km i zatankowałem do pełna. Weszło tylko 32 litry. Ja wiem że wchodzi 80%

> pojemności, ale czy da się coś przestawić tak aby wchodziło tych klika litrów więcej?

powinien zrobić żeby 40 na luzaku wchodziło, zmieni to bez problemu

> Pytanie drugie. Temperatura przełączania na gaz ustawiona na 40 stopni. Czy to nie za dużo? Dzisiaj

> przy 12 stopniach na gaz przełączyło się dopiero po jakimś kilometrze. Aż się boję co będzie w

> zimę przy -20.

można zmienić

> Ustawione jest tez opóźnienie 20 sekund, czyli nawet jak silnik jest ciepły to dopiero po 20

> sekundach przełącza się na gaz. Czy to konieczne?

nie, ale w sumie nawet fajna opcja i ja bym to zostawił

> Poza tym jestem zadowolony. Nie czuję ubytku mocy a tankowanie do pełna za mniej niż 100zł to dla

> mnie szok

no tylko częściej to musisz robić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40L na pustą butle powinno wejść, zatankował 8L, potem 32L, plus mninu się zgadza

zatankuj kilka razy i zobaczysz ... zmienić zawsze można

co do przełączania na ciepłym, u mnie jest tak że jak silnik gorący to przełącza się od razu, jak ciepły (powyżej 30'C) to jakiś czas musi upłynąć nie wiem 30s niewiem.gif

a zimny to wiadomo, musi się nagrzać do 30'C i wtedy przełącza

z tym że ja mam brc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 40L na pustą butle powinno wejść, zatankował 8L, potem 32L, plus mninu się zgadza

> zatankuj kilka razy i zobaczysz ... zmienić zawsze można

Nic nie zmieniaj. Zatankuj kilka razy do pełna i wyjeździj gaz do spodu. Myślę, że jakieś trzy litry będzie Ci wchodzić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.