Skocz do zawartości

Zapach paliwa we wnętrzu


RomekKR

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam taki objaw: a samochodzie śmierdzi benzyną, ale tylko wtedy, kiedy mam opuszczoną boczną szybę. Jak szyby są zamknięte i działa wentylacja to nie śmierdzi.

Trop idzie do wlewu paliwa: może jakiś wąż się poluzował, opaska spadła czy co. Zbiornik raczej szczelny, bo pod autem nic nie ma, nic nie cieknie.

Jak się dobrać do tego zespołu wlew-wąż? co trzeba zdemontować, by tam zajrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kilku dni mam taki objaw: a samochodzie śmierdzi benzyną, ale tylko wtedy, kiedy mam opuszczoną

> boczną szybę. Jak szyby są zamknięte i działa wentylacja to nie śmierdzi.

> Trop idzie do wlewu paliwa: może jakiś wąż się poluzował, opaska spadła czy co. Zbiornik raczej

> szczelny, bo pod autem nic nie ma, nic nie cieknie.

> Jak się dobrać do tego zespołu wlew-wąż? co trzeba zdemontować, by tam zajrzeć?

A może to spaliny? Która boczna szyba od pasazera czy od kierowcy? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może to spaliny? Która boczna szyba od pasazera czy od kierowcy?

Nie, to benzyna. Zapach pojawia się jak opuszczę szybę od kierowcy, powietrze krąży po aucie i pojawia się smród benzyny, chcę sprawdzić wąż z wlewu do zbiornika, ale nie wiem jak się do niego dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to benzyna. Zapach pojawia się jak opuszczę szybę od kierowcy, powietrze krąży po aucie i

> pojawia się smród benzyny, chcę sprawdzić wąż z wlewu do zbiornika, ale nie wiem jak się do

> niego dobrać.

Kilka postów niżej masz rysunek, moze on Ci cos pomoże:

285119068-paliwo.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to benzyna. Zapach pojawia się jak opuszczę szybę od kierowcy, powietrze krąży po aucie i

> pojawia się smród benzyny, chcę sprawdzić wąż z wlewu do zbiornika, ale nie wiem jak się do

> niego dobrać.

od prawego nadkola wink.gif

inna sprawa, podnieś kanapę i obejrzyj okolice pompy paliwa waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakieś plastiki tam się demontuje? a jak zajrzeć do tej pompy, jest pod kanapą i tapicerką?

co do wlewu, to organoleptycznie musisz sprawdzić wink.gif

co do pompy, ja mam Vana, więc u mnie ciężej, bo podłogę ze sklejki trzeba odkręcać crazy.gif

co do osobowego, to siedzisko kanapy do góry i masz taki czarny plastik, zdejmujesz go i sprawdzasz pierścień mocujący pompę w baku i króciec przy przewodzie paliwowym waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to benzyna. Zapach pojawia się jak opuszczę szybę od kierowcy, powietrze krąży po aucie i

> pojawia się smród benzyny, chcę sprawdzić wąż z wlewu do zbiornika, ale nie wiem jak się do

> niego dobrać.

zapewne.... od spodu przy tylnym kole - jest tylko plastikowa oslonka i jak ja odepniesz/zdejmiesz to masz dostep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podciekało,ale delikatnie przy szybko złączce nad pompą pod siedzeniem i bakiem spływało na glebę.I też czasem zalatywało wachą.

Na przeglądzie miałem z tym problem.Kowal mi to uszczelnił (jak to kowal) i odpukać od pół roku nie czuć wachy i bak suchy od dołu.

A też stawiałem na pochłaniacz z początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem okazał się banalny: niewłaściwie dokręcony korek wlewu paliwa przepuszczał pary, które tajemnym sposobem pojawiały się we wnętrzu - całe szczęście, bo jak zobaczyłem, że trzeba odkręcać plastiki, to od razu mi się odechciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.