Skocz do zawartości

Gwarancja na wymienione elementy - pilne


Dyrman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kiedyś juz o tym dyskutowaliśmy, ale mógłby mi ktoś przypomnieć czy gwarancja na wymienione podczas gwarancji podzespoły trwa rok czy dwa lata?

Dzisiaj mija rok odkąd miałem ostatnio wymieniane łożyska kolumn mcphersona. Oczywiście łożyska nadal skrzypią, więc jesli jest na nie rok gwarancji to musiałbym dzisiaj podjechac do serwisu. Jeśli są dwa lata to nie będę póki co panom z ASO zawracał d..y bo wymiana pewnie znów nic nie da wink.gif

Proszę o wypowiedź kogoś kto wie na 100% jak to jest (Opti? grinser006.gif ).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Kiedyś juz o tym dyskutowaliśmy, ale mógłby mi ktoś przypomnieć czy gwarancja na wymienione podczas

> gwarancji podzespoły trwa rok czy dwa lata?

Części wymienione objęte są gwarancją tylko do końca okresu gwarancji na samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Kiedyś juz o tym dyskutowaliśmy, ale mógłby mi ktoś przypomnieć czy gwarancja na wymienione podczas

> gwarancji podzespoły trwa rok czy dwa lata?

> Dzisiaj mija rok odkąd miałem ostatnio wymieniane łożyska kolumn mcphersona. Oczywiście łożyska

> nadal skrzypią, więc jesli jest na nie rok gwarancji to musiałbym dzisiaj podjechac do

> serwisu. Jeśli są dwa lata to nie będę póki co panom z ASO zawracał d..y bo wymiana pewnie

> znów nic nie da

> Proszę o wypowiedź kogoś kto wie na 100% jak to jest (Opti? ).

> Pozdro.

rok czasu na wymieniona czesc, ew. mozna probowac z rekojmi zawalczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Części wymienione objęte są gwarancją tylko do końca okresu gwarancji na samochód.

Na zdrowy rozum masz rację, ale kiedyś w serwisie temu zaprzeczyli - mówili że na wymienioną część/naprawę jest nowa gwarancja, niezależnie od tej na całe auto hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zdrowy rozum masz rację, ale kiedyś w serwisie temu zaprzeczyli - mówili że na wymienioną

> część/naprawę jest nowa gwarancja, niezależnie od tej na całe auto

a dlaczego na zdrowy rozum? bo na moj - nowa czesc - nowa gwarancja na czesc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rok czasu na wymieniona czesc, ew. mozna probowac z rekojmi zawalczyc

Nie chce z nikim walczyć zlosnik.gif Po prostu te łożyska mnie drażnią, były wymieniane już 2 razy i po jakims czasie skrzypienie powracało, więc myślałem żeby po każdej wymianie je reklamować tuż przed końcem gwarancji, i tak w kółko z nadzieją że kiedyś w końcu wyjdzie jakaś wersja "poprawiona" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dlaczego na zdrowy rozum? bo na moj - nowa czesc - nowa gwarancja na czesc...

No bo to by oznaczało, że jeśli coś jest wadliwie zaprojektowane (jak te łożyska właśnie), można do us..nej smierci jeżdzic do ASO na wymiane zlosnik.gif Ale kiedyś w ASO mi tłumaczono że tak właśnie jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rok czasu na wymieniona czesc, ew. mozna probowac z rekojmi zawalczyc

Jeżeli kupujesz tą część, to tak. Jeżeli reklamujesz samochód, nie ma znaczenia co wymienili. Tak miałem z błędami poduszki i wymienionym pasem pasażera. Gwarancja się skończyła a pas był wymieniony ok. pół roku przed zakończeniem gwarancji - drugi raz w ciągu gwarancji. Gwarancja się skończyła, błąd poduszki pasażera wskazujący na ten sam pas pojawia się dalej i pas już nie podlega gwarancji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Części wymienione objęte są gwarancją tylko do końca okresu gwarancji na samochód.

Nie wprowadzaj w błąd! Jest rok gwarancji na wymienioną część, jeśli tak nie miałeś, to dałeś się spławić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wprowadzaj w błąd! Jest rok gwarancji na wymienioną część, jeśli tak nie miałeś, to dałeś się

> spławić i tyle.

Masz książkę gwarancyjną, to przeczytaj sobie warunki gwarancji. Może Twój samochód ma jakieś szczególne, ale w mojej jest napisane, że: "Gwarancja na pojazd - Gwarant udziela gwarancji na wady fizyczne rzeczy ujawnione w okresie w okresie 24 m-cy od daty sprzedaży bez ograniczenia przebiegu za wyjątkiem ograniczeń określonych w dalszej części niniejszej książki..." Teraz przeczytaj resztę, załączam zdjęcia z książki i pokaż mi coś, na podstawie czego miałem nie dać "się spławić".

Weź też sobie wydruk z naprawy gwarancyjnej i pokaż na nim cokolwiek, co pozwoli powołać się na naprawę wymienionej części po okresie gwarancji.

285153253-Zdj%EAcie0603.jpg

285153255-Zdj%EAcie0604.jpg

285153256-Zdj%EAcie0605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3

jasne, tylko prosze wskaz mi strone i linijke gdzie jest napisane ze na wymieninone czesci gwarancja dziala tylko do konca gwarancji na cale auto...

idac twoim tokiem myslenia - jesli popsuje mi sie turbina na dzien przed koncem gw na auto i zostanie wymieniona, to jesli dwa dni pozniej (czyli dzien po gw na reszte auta) ujawni sie kolejna wada (np wynikajaca z wady produkcyjnej nowej turbiny) to kolejna wymiana na moj koszt jest? yikes.gif

raczysz zartowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jasne, tylko prosze wskaz mi strone i linijke gdzie jest napisane ze na wymieninone czesci

> gwarancja dziala tylko do konca gwarancji na cale auto...

[...]

> raczysz zartowac...

zeby byla calkowita jasnosc:

Kodeks Cywilny:

Art. 581. § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napracowałeś się i co? Nic z tego nie wynika. Jak kolega już napisał, pokaż fragment w którym jest napisane, że nie masz gwarancji na zamontowaną nową część, po zakończeniu gwarancji na auto.

Wystarczy zapytać kompetentną osobę w ASO i potwierdzi moje słowa, zresztą sam to kiedyś przechodziłem i miałem roczną gwarancję na nowe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co? Przecież wystarczy do aso, lub FAP.

Uparliście się na tą gwarancję niewiem.gif roszczeń przeca jeszcze możemy dochodzić tytułem:

  • rękojmia za wadliwie wykonaną usługę i za wady rzeczy sprzedanej
  • odpowiedzialność za niezgodność towaru z umową wobec konsumenta
w zależności od "kategorii" nabywcy .... o ile jestem w błędzie proszę mnie z niego wyprowadzić palacz.gifzlosnik.gif

Edit

> Po co? Przecież wystarczy do aso, lub FAP.

Można jeszcze tak = kliku kliku ... w pozycji "Kind of request" należy wybrać "Complaints" ... działa, sprawdzałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można jeszcze tak = kliku kliku ... w pozycji "Kind of request" należy wybrać "Complaints" ...

> działa, sprawdzałem

Przecież o tym piszę. Sam korzystałem z formularza kontaktowego ze strony Fiata, jak miałem problem z ASO i w ciągu 24 godzin ASO odezwało się z przeprosinami i propozycją rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.