Skocz do zawartości

[G] Migająca kontrolka ładowania


slawenty

Rekomendowane odpowiedzi

Radość z mojego najnowszego nabytku niepokoi migająca kontrolka ładowania akumulatora. Na postoju przekręcenie kluczyka powoduje 'pełne' zaświecenie kontrolki jednak po uruchomieniu silnika przygasa i zaczyna dość szybko migać (klika razy na sekundę). Usterka pojawiła się z tydzień temu, przejechałem z nią w warunkach miejskich jakieś 50km. Wydaje mi się, że wciąż odpala tak samo. Wspomaganie kierownicy działa. Włączenie maksymalnej ilości odbiorników prądu nie wpływa znacząco na kontrolkę ani np. na jasność świecenia reflektorów. Zwiększenie prędkości obrotowej silnika powoduje ciut szybsze miganie (chociaż może mi się tylko tak wydawać). niewiem.gif

Umówiłem się na jutro do elektromechanika ale może wystarczy tylko podładować akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radość z mojego najnowszego nabytku niepokoi migająca kontrolka ładowania akumulatora.

> Umówiłem się na jutro do elektromechanika ale może wystarczy tylko podładować akumulator?

przede wszystkim trzeba wziąć w dłoń woltomierz i zmierzyć napięcia - przy wyłączonym zapłonie, przy włączonym, na biegu jałowym, na biegu jałowym z włączonymi odbiornikami, na średnich obrotach i na wysokich, wyniki pomiarów powinny wskazać czy szukać przyczyn w alternatorze czy gdzieś indziej,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zrobiłem tak na szybko pomiary:

Silnik wyłączony, zapłon ON - 12,52V

Silnik włączony, bieg jałowy - 14,40V

Wymieniłem też lewą przednią postojówkę bo nie świeciła. Okazało się, że niepotrzebnie bo nowa też nie świeci a stara wcale nie jest przepalona. Prawa postojówka jest OK. Może tu jest jakiś problem - zwarcie czy cóś niewiem.gif

Chyba odwołam jutrzejszą wizytę w warsztacie i zdam się na Autokącikową Brać blagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz napiecie paska od alternatora, moze być też jakieś przebicie na kablu ktory leci od tej kontrolki, odłacz kabel od alternatora, taki maly cienki. Pózniej sprawdz czy dalej miga jak tak to przebicie masz i musisz szukac po kablach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.