Skocz do zawartości

Wlozenie alarmu i podlaczenie do centralnego zamka w Pandzie


woj_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako nowy w temacie Pandy .. chcialbym zasiegnac porady jak do w/w operacji sie przygotowac ?

Chce zalozyc do mojej Pandy dowolny alarm ... ale nie wiem gdzie sie wpiac w sterownik centralnego zamka (i przy okazji .. gdzie on jest ) ?

Dodatkowo ... czy jest oplacalne/ jaki koszt/ ile roboty zmiana kolumny kierownicy na wersje ze wspomaganiem ?

Kogos w W-wie moglibyscie polecic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Centralny zamek jest na wszystkie drzwi z pilota, czy tylko kluczyk?

Tylko kluczyk ....

Musialbym sie gdzies wpiac pod do sterownika.

A co na to instalacja ("body" ?) ... jezeli chodzi o podlaczenie kolejnego urzadzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko kluczyk ....

> Musialbym sie gdzies wpiac pod do sterownika.

> A co na to instalacja ("body" ?) ... jezeli chodzi o podlaczenie kolejnego urzadzenia ?

dobry FES i będzie gadać- a jak nie to opóźniacz

tak na marginesie ma ktoś właśnie jakąś nową wersję FES-a - byłbym wdzięczny grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko kluczyk ....

Ja u siebie dołożyłem silniczek do klamki kierowcy i po prostu zasiliłem go z centralki najprostszego alarmu z Allegro. Nawet nie mam syreny ani podłączonych czujników. Działa jak ta lala już trzy lata. Dodatkowa zaleta - kompletnie nie ingerujesz w instalację samochodu, po prostu auto "myśli", że otwierasz drzwi kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u siebie dołożyłem silniczek do klamki kierowcy i po prostu zasiliłem go z centralki

> najprostszego alarmu z Allegro.

Masz na mysli silownik podlaczony do ciegna klamki (wewnetrznej) ???

Chyba nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobry FES i będzie gadać- a jak nie to opóźniacz

> tak na marginesie ma ktoś właśnie jakąś nową wersję FES-a - byłbym wdzięczny

Co to FES ?

a swoja droga .. opozniacz ... ale gdzie go podlaczyc ... ?

No i nadal nie wiem gdzie ewentualnie podlaczyc sygnal z alarmu (sygnal otwarcia/zamkniecia drzwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do Miska ... bez wspomagania ?

Nie ukrywam ... ze to dobrodziejstwo przydaje sie w jezdzie po miescie .... wyczytalem gdzies, ze wystarczy kupic komplet elementow (kolumna kierownicza z silnikiem + dodatki) i zamienic kolumne i podlaczyc do instalacji i wstawic przycisk w konsole.

Bawil sie w to ktos z Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na myśli silniczek wbudowany w kasetę zamka, nie było go tam w wersji z centralnym zamkiem bez

> pilota. 22 złote na Allegro.

OK .. czyli podmieniles kasete zamka i do niej podpiales sie ze sterowaniem z alarmu ?

Czy sygnal zamkniecia drzwi z kluczyka idzie u Ciebie tym samym kablem do ktorego sie podpiales z alarmu ?

Widze na allegroszu zamki ..ale w kompletach (4 drzwi + centralka itp ...) ... masz moze jakiegos linka do samego zamka kierowcy ?

I jeszcze jedno ... robiles cos z zamkiem bagaznika ?

Wkurza mnie wyjmowanie kluczyka za kazdym razem gdy chce cos z bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK .. czyli podmieniles kasete zamka i do niej podpiales sie ze sterowaniem z alarmu ?

Do oryginalnej fabrycznej kasety wstawiłem sam silniczek, jest manual w manualach zlosnik.gif. Silniczek zasiliłem z centralki alarmu z wyjścia na centralny zamek zał/wył. Sam alarm możesz wykorzystać jak alarm podłączając do niego czujniki i syrenkę. Ja podłączyłem same kierunki dla sygnalizacji zadziałania zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do oryginalnej fabrycznej kasety wstawiłem sam silniczek, jest manual w manualach .

Kurcze .. kumam o czym mowisz ..ale nie potrafie sobie tego wyobrazic ... jakies fotki ? Jak do malej kasety zamka wstawic silniczek od silownika ?

Jakies namiary na tego manuala wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazlem .... rewelacyjny opis !

> jakies sugestie co do silniczka ???

> Czy to ma byc jakis konkretny silniczek ?

> Widze ze musi idealnie pasowac w obudowe .... nie moze byc za duzy ...

mam pasujący silniczek do zamka pandy, przeczytałeś wiadomość na pw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powinieneś mieć już w kasetach zamka,

> otwierasz drzwi to zapala się kontrolka otwartych drzwi w liczniku ?

nie mam takiej kontrolki w liczniku ... ale z tego co mi sie wydaje to sam licznik sie podswietla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam takiej kontrolki w liczniku ... ale z tego co mi sie wydaje to sam licznik sie podswietla.

będzie trudniej ale da radę

zobacz czy jak otwierasz drzwi to zapala się lampka oświetlenia wnętrza i po zamknięciu gaśnie (sprawdź każde po kolei )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będzie trudniej ale da radę

> zobacz czy jak otwierasz drzwi to zapala się lampka oświetlenia wnętrza i po zamknięciu gaśnie

> (sprawdź każde po kolei )

tu jest problem .. bo nie swieci mi sie lampka ... zarowka wyglada na to, ze jest sprawna ... a mimo to lampka sie nie swieci ....a nie wiem dlaczego nie swieci (jutro sprawdze zasilanie czy pojawia sie napiecie na wtyczce).

Ale na 100% po otwarciu drzwi (nie po przekreceniu zamka) kierowcy podswietla sie licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu jest problem .. bo nie swieci mi sie lampka ... zarowka wyglada na to, ze jest sprawna ... a

> mimo to lampka sie nie swieci ....a nie wiem dlaczego nie swieci (jutro sprawdze zasilanie czy

> pojawia sie napiecie na wtyczce).

> Ale na 100% po otwarciu drzwi (nie po przekreceniu zamka) kierowcy podswietla sie licznik.

jaką masz wersje auta ?

zobacz czy jak inne drzwi otworzysz to też zapala sie podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaką masz wersje auta ?

> zobacz czy jak inne drzwi otworzysz to też zapala sie podświetlenie

Panda Active 1.1

Wlasnie sprawdzilem ... licznik podswietla sie TYLKO po otwarciu przednich (obu) drzwi ... przy otwarciu tylnych nie zapala sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panda Active 1.1

> Wlasnie sprawdzilem ... licznik podswietla sie TYLKO po otwarciu przednich (obu) drzwi ... przy

> otwarciu tylnych nie zapala sie.

to jesteśmy pewni ze w przednich drzwiach są wyłączniki krańcowe

napraw podświetlenie wnętrza, sprawdzisz czy są włączniki w tylnych drzwiach

masz jeszcze ściemniacz? (lampka po zamknięciu drzwi po kilku nastu sekundach gaśnie, robi się coraz "ciemniejsza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jesteśmy pewni ze w przednich drzwiach są wyłączniki krańcowe

> napraw podświetlenie wnętrza, sprawdzisz czy są włączniki w tylnych drzwiach

> masz jeszcze ściemniacz? (lampka po zamknięciu drzwi po kilku nastu sekundach gaśnie, robi się

> coraz "ciemniejsza"

No wlasnie nie wiem od czego zaczac (poza wymiana zarowki i sprawdzeniem zasilania na kostce).

Nie potrafie znalezc informacji czy jest jakis bezpiecznik do tego swiatelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie nie wiem od czego zaczac (poza wymiana zarowki i sprawdzeniem zasilania na kostce).

> Nie potrafie znalezc informacji czy jest jakis bezpiecznik do tego swiatelka.

sprawdź w jakiej pozycji masz lampkę sufitowa ma być w środkowej - może przez przypadek ...wyłączyłeś waytogo.gif

jeśli nie to wyjmij lampkę i sprawdź miernikiem zasilanie na przewodach przy otwartych drzwiach

co do reszty- jeśli masz fabryczny centralny z kluczyka wyjmij kasetę zamka kierowcy i domontuj silniczek, a jego kable zasilające musisz podciągnąć od kupionej centralki sterującej którą umieść sobie pod deską rozdzielczą i... gotowe

całą filozofia polega na tym że mechaniczne obrócenie kluczyka i popchnięcie dźwigienek zastępuje ...silniczek waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie nie wiem od czego zaczac (poza wymiana zarowki i sprawdzeniem zasilania na kostce).

> Nie potrafie znalezc informacji czy jest jakis bezpiecznik do tego swiatelka.

sprawdź bezpiecznik F01 w skrzynce w komorze silnika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź w jakiej pozycji masz lampkę sufitowa ma być w środkowej - może przez przypadek

> ...wyłączyłeś

- sprawdzalem we wszystkich pozycjach

> jeśli nie to wyjmij lampkę i sprawdź miernikiem zasilanie na przewodach przy otwartych drzwiach

- wlasnie dzisiaj zamierzam to tak sprawdzic ... ale najpierw sprawdze bezpiecznik F01 jak mi podpowiedziano wink.gif

> co do reszty- jeśli masz fabryczny centralny z kluczyka wyjmij kasetę zamka kierowcy i domontuj

> silniczek, a jego kable zasilające musisz podciągnąć od kupionej centralki sterującej którą

> umieść sobie pod deską rozdzielczą i... gotowe

> całą filozofia polega na tym że mechaniczne obrócenie kluczyka i popchnięcie dźwigienek zastępuje

> ...silniczek

To juz wiem .. mam juz komplet grato , wlacznie z silniczkiem.

Zamierzam podlaczyc jeden kanal do otwierania zamka w klapie (ale najpierw sprawdze czy mam kable)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - sprawdzalem we wszystkich pozycjach

> - wlasnie dzisiaj zamierzam to tak sprawdzic ... ale najpierw sprawdze bezpiecznik F01 jak mi

> podpowiedziano

> To juz wiem .. mam juz komplet grato , wlacznie z silniczkiem.

> Zamierzam podlaczyc jeden kanal do otwierania zamka w klapie (ale najpierw sprawdze czy mam kable)

bezpiecznik F1 jest to zabezpieczenie body 70 A

nie ma bezpiecznika który odpowiada za oświetlenie wnętrza

tez się zdziwiłem ale sprawdzałem u siebie dopiero po wyciągnięciu bezpiecznika F1 zgasło oświetlenie

ale nic też nic innego nie działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bezpiecznik F1 jest to zabezpieczenie body 70 A

> nie ma bezpiecznika który odpowiada za oświetlenie wnętrza

> tez się zdziwiłem ale sprawdzałem u siebie dopiero po wyciągnięciu bezpiecznika F1 zgasło

> oświetlenie

> ale nic też nic innego nie działało

czy mam to rozumiec ..ze po wyjeciu bezpiecnzika F1 ... body nadal dzialalo ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kompletnie nic nie działało, świeciło

Dobra .. sprawa sie wyjasnila ... zaroweczka ... mimo iz nie bylo widac rozerwania zarnika ... sprawdzilem miernikiem i nie bylo przejscia pomiedzy "biegunami".

Zaroweczka wymieniona i wszystko ladnie swieci.

Oswietlenie zapala sie przy otwarciu dowolnych drzwi ... dlatego teraz dodatkowe pytanie gdzie szukac kabelka, ktory wysyla sygnal do body aby wlaczyc swiatelko ?

Ten sygnal jest taki sam jak od krancowki w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra .. sprawa sie wyjasnila ... zaroweczka ... mimo iz nie bylo widac rozerwania zarnika ...

> sprawdzilem miernikiem i nie bylo przejscia pomiedzy "biegunami".

> Zaroweczka wymieniona i wszystko ladnie swieci.

> Oswietlenie zapala sie przy otwarciu dowolnych drzwi ... dlatego teraz dodatkowe pytanie gdzie

> szukac kabelka, ktory wysyla sygnal do body aby wlaczyc swiatelko ?

> Ten sygnal jest taki sam jak od krancowki w drzwiach.

tych kabelków jest 4 lub 5 w zależności od wersji auta

są 2 sposoby

1) wyjmujesz licznik i sprawdzasz czy jest puste miejsce od kontrolki drzwi jezeli jest zaślepka wsadzasz oprawkę z żarówką i jezeli się świeci to jesteś w domu, nie świeci się kontrolka to sprawdzasz miejsca od żarówki do kostki i super zeby w kostce był w tym miejscu przewód który podaje masę z body po otwarciu drzwi

nie ma tam przewodu to zostaje drugi sposób

sprawdź pierwszy najłatwiejszy sposób

zapamiętaj kolor i miejsce w body tego kabla, napisz to inni nie będą się męczyć ze rozbieraniem licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tych kabelków jest 4 lub 5 w zależności od wersji auta

> są 2 sposoby

> 1) wyjmujesz licznik i sprawdzasz czy jest puste miejsce od kontrolki drzwi jezeli jest zaślepka

> wsadzasz oprawkę z żarówką i jezeli się świeci to jesteś w domu, nie świeci się kontrolka to

> sprawdzasz miejsca od żarówki do kostki i super zeby w kostce był w tym miejscu przewód który

> podaje masę z body po otwarciu drzwi

> nie ma tam przewodu to zostaje drugi sposób

> sprawdź pierwszy najłatwiejszy sposób

> zapamiętaj kolor i miejsce w body tego kabla, napisz to inni nie będą się męczyć ze rozbieraniem

> licznika

nie ma problemu ... moge wyjac zegary i sprawdzic kable ... ale jak sie do nich dobrac ?

Aha .. aby sie dobrze rozumiec ... mowisze ze kontrolka otwartych drzwi jest gdzies na zegarach ... tak ?

A ... i jeszcze jedno ... zdjalem wczoraj oslone klapy .... i faktycznie na wiazce mam wolna jedna biala wtyczke ... rozumiem ze jest ona do sterowania otwieraniem zamka w klapie ?

Jakim impulsemm jest sterowana ... masa czy plusem ????

Pytam sie, gdyz w alarmie mam sterowanie masa .. wiec musialbym zmienic biegunowac wykorzystujac przekaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma problemu ... moge wyjac zegary i sprawdzic kable ... ale jak sie do nich dobrac ?

> Aha .. aby sie dobrze rozumiec ... mowisze ze kontrolka otwartych drzwi jest gdzies na zegarach ...

> tak ?

tak trzeba wyjąć licznik i znaleźć kabel

> A ... i jeszcze jedno ... zdjalem wczoraj oslone klapy .... i faktycznie na wiazce mam wolna jedna

> biala wtyczke ... rozumiem ze jest ona do sterowania otwieraniem zamka w klapie ?

> Jakim impulsemm jest sterowana ... masa czy plusem ????

> Pytam sie, gdyz w alarmie mam sterowanie masa .. wiec musialbym zmienic biegunowac wykorzystujac

> przekaznik.

http://chomikuj.pl/andga/Dokumenty/Fiat+Panda/zamek_elektryczny_klapy_bagaznika,599829420.pdf

nie wiem jak lepiej opisać,

z body zasilenie (impuls) wychodzi + , masa jest na stałe w zamku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.