Skocz do zawartości

NA CO ZWRÓCIC UWAGE PRZY KUPNIE LAGUNY 1.8 16V CZY WARTO


luis105

Rekomendowane odpowiedzi

> Wiam nosze ise z zamiarem kupna laguny 2003 r 110 tys przebiegu 1.8 16 v szukam opinii na temat

> tego samochodu i na co zwrócić uwagę przy kupnie (newralgiczne miejsca itd)

przede wszystkim na to, że nie pisać tytułu wątku dużymi literami, czyli nie krzyczeć. Co do auta - trapi go wiele drobnych usterek, szczególnie elektryka. Auto duże i komfortowe ale częstość awarii w znajomych autach plus auta podjeżdżące swego czasu do mojego mechanika sprawiło, że nie zamieniłem Meganki na nowszą Lagunę. To jeżeli pytasz czy warto. Chociaż z tego co wiem jest trochę osób, które są zadowolone z Lagun, tylko nie wiem czy akurat z tego rocznika. Pewnie czym nowsze tym mniej problemów Poszperaj w archiwum, było sporo na ten temat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiam nosze ise z zamiarem kupna laguny 2003 r 110 tys przebiegu 1.8 16 v szukam opinii na temat

> tego samochodu i na co zwrócić uwagę przy kupnie (newralgiczne miejsca itd)

Juz sie kiedys wypowiadałem na temat wad i usterek 1,8 16V w LII, ale zawsze mozna powtórzyć i cos dodać:

- Podstawa to KZFR, czyli przy takim przebiegu najlepiej je wymienić wraz z rozrządem

- czasem przepustnica wymaga czyszczenia - objawy to spadające obroty do ok 500-600 przy wrzucaniu na luz, czasem autko potrafi sobie zgasnąć

- czujnik wspomagania lubi sobie pocieknąć

- czasem występują białe plamki na przedniej szybie

Najwięcej znajdziesz na na polecanej stronie Laguna Klub Polska.

Ja osobiście jeżdżę LII 1,8 Grandtour z końca 2003r w wersji wyposażeniowej Galileo czyli wzbogaconej Expression i po roku eksploatacji problemów z elektryką nie miałem a auto ma juz przejechane 142tys.km. Wcześniej byl naprawiony panel klimatronika i wymieniany zamek tylnej klapy - wiem bo samochód odkupiłem od kuzyna,a ten od nowości go serwisował.

Spalanie jakie można uzyskać przy delikatnej jeździe ( 90-110km/h) w trasie to nawet 6,6l/100km, a maksymalne zima w mieście to ok 12l/100km.

Wybór tych aut jest ogromny, wiec masz w czym wybierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.