Skocz do zawartości

Chrupanie w lewym kole


goden

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wczoraj jakby na złość w odpowiedzi na wątek z towarzyskiego GPSzarak zaczął na mnie warczeć zlosnik.gif

Objaw jest taki, że przy wolnym toczeniu się i hamowaniu coś chrupie w lewym kole, jakby coś przeskakiwało. Dzieje się tak tylko przy małej prędkości (zauważyłem to podjeżdżając z otwartym oknem do okienka w makdonaldzie zlosnik.gif

Co to może być? Przy normalnej jeździe na trasie żadnych stuków przy hamowaniu nie ma, tylko przy powolnym toczeniu się.

Droga czeka mnie impreza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> RDZA!

> a poważnie to może blacha osłaniająca ...

> pozdro

dzisiaj od rana dodatkowo zacząłem się po ruszeniu przysłuchiwać - nic nie chrupało, jak dojechałem do pracy znowu chrupało - czyli może mieć to coś wspólnego z rozgrzaniem się auta/hamulców czy czegoś co chrupie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym sprawdzil klocki hamulcowe...

na zimnym jest ok, na ciepłych chrupie - może masz racje, ale by tylko z jednej strony kole?

Poza tym klocki podobno mają jaieś czujniki - komp by coś pokazał a milczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na zimnym jest ok, na ciepłych chrupie - może masz racje, ale by tylko z jednej strony kole?

> Poza tym klocki podobno mają jaieś czujniki - komp by coś pokazał a milczy

Zdemontuj koła, wyjmij klocki, przeczyść prowadnice w zaciskach i na klockach, przesmaruj pastą miedziową.

Możliwe, że na prowadnicach zebrał się brud (błoto, piach itp.).

U mnie było to samo. Pogoda jest taka, że sprzyja gromadzeniu się tego typu zanieczyszczeń na prowadnicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to hamulce to pól biedy - wymieni się na nowe - nie jest to droga impreza zlosnik.gif

Ale zanim je wymienie to może ktoś jeszcze potwierdzi że to faktycznie hamulce a nie coś innego w zawieszeniu smile.gif

[edit]

Nie dawało mi spokoju i pokulałem się to do przodu to do tyłu kilka razy.

Objaw występuje nawet bez wciśniętego hamulca, nie zawsze w tym samym miejscu obrotu koła i częściej przy przetaczaniu się do przodu, ale do tyłu też czasem coś chrupnie

ki czort? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli to hamulce to pól biedy - wymieni się na nowe - nie jest to droga impreza

> Ale zanim je wymienie to może ktoś jeszcze potwierdzi że to faktycznie hamulce a nie coś innego w

> zawieszeniu

> [edit]

> Nie dawało mi spokoju i pokulałem się to do przodu to do tyłu kilka razy.

> Objaw występuje nawet bez wciśniętego hamulca, nie zawsze w tym samym miejscu obrotu koła i

> częściej przy przetaczaniu się do przodu, ale do tyłu też czasem coś chrupnie

> ki czort?

W ASO za max 70 zł zrobią Ci generalny przegląd ukł jezdnego, hamulców i zawieszenia, włącznie z tłumieniem amorków waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ASO za max 70 zł zrobią Ci generalny przegląd ukł jezdnego, hamulców i zawieszenia, włącznie z

> tłumieniem amorków

przegląd, przeglądem a ja chcę diagnozę konkretnie co i jak - jakoś ASO mnie nie przekonuje,

zresztą mam zaufany serwis gdzie mi postawią diagnozę, ale to dopiero na koniec pracy o ile zdążę dojechać, dlatego pytam tutaj wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przegląd, przeglądem a ja chcę diagnozę konkretnie co i jak - jakoś ASO mnie nie przekonuje,

> zresztą mam zaufany serwis gdzie mi postawią diagnozę, ale to dopiero na koniec pracy o ile zdążę

> dojechać, dlatego pytam tutaj

moim zdaniem, przyczyn może być kilka ale przy takim przebiegu o ile auto obląda mechanik regularnie raczej jakaś pierdoła.

Sprawdzałeś czy koło się nie grzeje? Ale to raczej odpada skoro nie ściąga auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdaniem, przyczyn może być kilka ale przy takim przebiegu o ile auto obląda mechanik

> regularnie raczej jakaś pierdoła.

> Sprawdzałeś czy koło się nie grzeje? Ale to raczej odpada skoro nie ściąga auta.

nie ściąga i przy wyższej prędkości niż parkingowa nie występuje żaden objaw, tylko jak auto się toczy coś jakby chrupie/przeskakuje - koła po jeździe nie są ciepłe wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Wczoraj jakby na złość w odpowiedzi na wątek z towarzyskiego GPSzarak zaczął na mnie warczeć

> Objaw jest taki, że przy wolnym toczeniu się i hamowaniu coś chrupie w lewym kole, jakby coś

> przeskakiwało. Dzieje się tak tylko przy małej prędkości (zauważyłem to podjeżdżając z

> otwartym oknem do okienka w makdonaldzie

> Co to może być? Przy normalnej jeździe na trasie żadnych stuków przy hamowaniu nie ma, tylko przy

> powolnym toczeniu się.

> Droga czeka mnie impreza?

No i już wszystko wiem zlosnik.gif

Punciak się obraził bezkosztowo zlosnik.gif

A serio - odkręciło się lewe koło yikes.gif znaczy poluzowało i z tąd to chrupotanie - po dokręceniu cisza yay.gif

Byłem jednak w ASO bo Bodzio ma urlop a bez niego BoschService nie funkcjonuje grinser006.gif

Pan z aso przejechał się ze mną, pochwalił autko że ładne, dokręcił koło posprawdzał pozostałe i jest gitara wink.gif Muszę mu jakieś dobre piwko zawieźć bo nic nie wzieli ode mnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.