Skocz do zawartości

kasowanie pamieci zbiorczej w seat altea 1,9 tdi


grzegorzmis

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,nie wiem czy tak powinno być, posiada silnik BXE, 1,9 TDI w Seat Altea xl z 2010 roku. Zauważyłem ze pamięć zbiorcza w komputerze za często się kasuje. W instrukcji jest napisane, ze po 99 h a u mnie regularnie po 19h, 20 godzina ju wskakuje jako 00:00 przy czym kasuje się średnie spalanie i Km. czy to da się to jakość przeprogramować żeby pamięć trzymała do 99h?

bede wdzieczny za odpowiedz.

pzdr grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...

> bylem w seacie na przegladzie, chlopaki maja sie dowiedziec czy zmiana softu w liczniku pomoze

nie ma wymiany softu, seat nabral wody w usta. Ustalili, ze mam stara książkę obsługi, w nowszych jest już poprawnie opisana ta funkcja. Az z ciekawości ich poproszę i poczytam, czy faktycznie zmienili na 19h59min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma wymiany softu, seat nabral wody w usta. Ustalili, ze mam stara książkę obsługi, w nowszych

> jest już poprawnie opisana ta funkcja. Az z ciekawości ich poproszę i poczytam, czy faktycznie

> zmienili na 19h59min.

proponuje list polecony do:

Iberia Motor Company S.A.

Prezes Zarządu

Tomasz Grzyb

ul. Warszawska 1

05-820 Piastów

wtedy sprawy nabierają nowego biegu hehe.gif

a jak nie da rady to w tvn turbo (turbo kamera) uwielbiają zajmować się sprawami medialnymi takimi jak wady w samochodach na gwarancji alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem czy to jest wada, tak zaprogramowali komputer i już. Wszystkie po 2010 tak maja moja altea nie jest osamotniona. Wiec musi tak zostać ;-)

Ale z drugiej strony to dziwne, ze nikogo to nie wkurza, przecież baku nie mogę wyjeździć i zobaczyć jakie mam średnie spalanie, ledwie zejdzie poniżej polowy i już silnik popracował sumarycznie 19h59 i się zeruje.

dzieki za podpowiedz, kontakt zapisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko nie wiem czy to jest wada, tak zaprogramowali komputer i już. Wszystkie po 2010 tak maja moja

> altea nie jest osamotniona. Wiec musi tak zostać ;-)

> Ale z drugiej strony to dziwne, ze nikogo to nie wkurza, przecież baku nie mogę wyjeździć i

> zobaczyć jakie mam średnie spalanie, ledwie zejdzie poniżej polowy i już silnik popracował

> sumarycznie 19h59 i się zeruje.

> dzieki za podpowiedz, kontakt zapisze...

z mojego prawie 2 letniego doświadczenia z aso to powiem Ci że jakość oraz wiedza tych "fachofcuf" jest przerażająca.

Odwiedziłem 4 aso na śląsku i albo ceny powalają na kolana albo jakość naprawy na poziomie warsztatu sprzed 10 lat co "pan Mjetek" malucha młotkiem naprawiał

wmówią że czarne jest białe a białe jest czarne albo jakoś tak

Postaraj się odwiedzić inne aso albo poczytaj opinie na forach... pewnie jest forum altea waytogo.gif

a w ostateczności list grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie jest aż tak źle, ale trzeba przyznać, ze faktycznie jakość świadczonych usług nie napawa optymizmem. Najgorsze jest jednak to, ze jak już naprawiają, to metoda prób i błędów, a jak już trafią to ja zostaje z pustą kieszenią i workiem czujników w garażu, bo dobrych części spowrotem nie zamontują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.