Skocz do zawartości

Opona szumi 50-80km/h pozniej cicho


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

2 nowe opony Goodyear Optigrip szumia. Tylko tylne i nie na wszystkich nawierzchniach i tylko do 80km/h pozniej jest cicho. Dosc dziwne buczenie czytalem w necie, ze ten typ tak moze miec. Reklamowac? Ale jak zabiora mi te opony i wysla do ekspertyzy czy raczej wysmieja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 nowe opony Goodyear Optigrip szumia. Tylko tylne i nie na wszystkich nawierzchniach i tylko do

> 80km/h pozniej jest cicho. Dosc dziwne buczenie czytalem w necie, ze ten typ tak moze miec.

> Reklamowac? Ale jak zabiora mi te opony i wysla do ekspertyzy czy raczej wysmieja?

Raczej wyśmieją sick.gif Ogólnie z tego co mi wiadomo to jest bardzo ciężko zareklamować nawet fizyczną wadę opony. A co dopiero dźwięk.. no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej wyśmieją Ogólnie z tego co mi wiadomo to jest bardzo ciężko zareklamować nawet fizyczną

> wadę opony. A co dopiero dźwięk..

Czyli ponad 1k za uciazliwy halas crazy.gif

Mam gwarancje na goodyeara na 4 lata czy mogle reklamowac w dowolnym punktcie czy tylko tam gdzie kupilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 nowe opony Goodyear Optigrip szumia. Tylko tylne i nie na wszystkich nawierzchniach i tylko do

> 80km/h pozniej jest cicho. Dosc dziwne buczenie czytalem w necie, ze ten typ tak moze miec.

> Reklamowac? Ale jak zabiora mi te opony i wysla do ekspertyzy czy raczej wysmieja?

Możliwe że wyząbkowały. Spróbuj zamienić miejscami (jeśli nie kierunkowe) lub przełożyć na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez sie nad tym zastanawialem ale przejechalem raptem 2k. Myslisz, ze to mozliwe?

Byłoby to bardzo szybko - dziwne trochę. Przełóż na przód i sprawdź czy wycie się przeniesie do przodu. Przynajmniej wykluczysz inne elementy auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś pewny, że to nie łożyska?

> Ja kiedyś miałem podobną sytuację.

> U mnie okazało się, że winne były łożyska

Myslisz, ze zbiegloby sie to z wymiana opon? Czy przez zwykle szarpanie na podniesionym aucie na lewarku zobacze, ze sa luzy czy tylko ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslisz, ze zbiegloby sie to z wymiana opon? Czy przez zwykle szarpanie na podniesionym aucie na

> lewarku zobacze, ze sa luzy czy tylko ASO?

Niekoniecznie muszą być luzy. Czasem zaczyna się od samego wycia. Jak wspominałem wyżej, najlepiej na próbę przerzucić koła do przodu. Jeśli wycie się przeniesie - opony. Jeśli zostanie z tyłu - szukaj w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslisz, ze zbiegloby sie to z wymiana opon?

W moim przypadku właśnie tak było...

Kupiłem nowe oponki przy zmianie z zimy na lato...

Zauważyłem, że coś zaczęło strasznie hałasować - mniej więcej w podobnych okolicznościach, jakie opisujesz...

Podjechałem do warsztatu, gdzie byli bardzo zdziwieni bo podobno był to właśnie model chwalony za "ciszę"... Przejechaliśmy się, wziął auto na podnośnik - nie pamiętam już jak ale gośc dokładnie pokazał, które koło jest do zrobienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.