Skocz do zawartości

Stuki z okolic rozrządu (video) clio 2 faza 2 1.4 16V


user97

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź pasek wielorowkowy alternatora. Kiedyś miałem dokładnie ten sam dźwięk i były wyrwane kliny w jednym miejscu tak na 2 cm bieżących. Tak jakby ktoś nożem wyciął - ściął kliny.

A pasek miał z 1000 km przejechane. Po założeniu nowego do dziś spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stuki w okolicy rozrządu, co to może być?

> http://imageshack.us/clip/my-videos/11/1gh.mp4/

> Stukot nasila się tylko do 2tyś obrotów, potem znika. Nie zależy od niczego (np obciążenie, temp.

> silnika) oprócz obrotów.

>miałem podobnie okazało sie że popuścił napinacz paska rozrządu i luźny pasek wydawał takie dźwięki,po przekroczeniu 2 tyś obrotów cisza.Poprawa naciągu paska załatwiła sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> >miałem podobnie okazało sie że popuścił napinacz paska rozrządu i luźny pasek wydawał takie

Oh shit. Czy jeśli to to, czy istnieje ryzyko przeskoku paska na kołach rozrządu? W ciągu najbliższych miesięcy będę wymieniał rozrząd ale chciałbym wiedzieć czy jeszcze ze 3tyś km wytrzyma bez obaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oh shit. Czy jeśli to to, czy istnieje ryzyko przeskoku paska na kołach rozrządu? W ciągu

> najbliższych miesięcy będę wymieniał rozrząd ale chciałbym wiedzieć czy jeszcze ze 3tyś km

> wytrzyma bez obaw?

Ja na Twoim miejscu delikatnie pojechał bym do mechanika na wymianę rozrządu już jutro. Bo jak będziesz miał pecha to pojutrze będziesz szukał silnika. Oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.