Skocz do zawartości

Wolno schodzi z obrotow


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to 1.1T z gora 1.2 na kompie z P1 75KM. Ostatnio zaczely sie dziac dziwne rzeczy, na benzynie i gazie strzelal w wydech. Do tego doszedl problem, gdyz utrzymuja sie bardzo niskie obroty jalowe ok. 500-800 obrotow i bardzo wolno obroty schodza w dol. Przepustnica ani linka sie nie wiesza, krokowiec sprawdzony i podmieniony. Wariator zaplonu rozlaczony, przepustnica dokladnie wyczyszczona i brak jakiegokolwiek lewe powietrza w dolocie. Rozrzad ustawiony idealnie na znakach. Wszystko to sprawdzone i dalej tak samo.

Ktos ma jakies sugestie ?? Jutro bedzie kupiony nowy czujnik polozenia walu i wymieniony, moze on powoduje takie wariacje. Komputer nie pokazuje zadnych bledow.

Ma ktos jeszcze jakis pomysl ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komp rozumiem zremapowany? Jeżeli zremapowany tak jak myślę, to żadnych błędów Ci nie pokaże. Jeżeli nie zremapowany, to powiedz jak to jest sterowane pozatym, jakie wtryski, MAP, itd. (w dużej mierze pytam z ciekawości, moje rady zazwyczaj w tej kwestii nic nie rozwiązują tongue.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak schodzi z obrotów to wtryski cykają? Powinien być cut-off aż spadną do ok. 1500 obr/min (tak na oko). Może to tps albo map (nie wiem czy map w seryjnym kompie ma wpływ na odcięcie paliwa przy hamowaniu silnikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak schodzi z obrotów to wtryski cykają? Powinien być cut-off aż spadną do ok. 1500 obr/min (tak

> na oko). Może to tps albo map (nie wiem czy map w seryjnym kompie ma wpływ na odcięcie paliwa

> przy hamowaniu silnikiem).

Kolega tu dobrze może myśleć w tym kierunku. Odłącz TPS-a i zobacz czy coś to zmieni. Jak nic to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A komp rozumiem zremapowany? Jeżeli zremapowany tak jak myślę, to żadnych błędów Ci nie pokaże.

> Jeżeli nie zremapowany, to powiedz jak to jest sterowane pozatym, jakie wtryski, MAP, itd. (w

> dużej mierze pytam z ciekawości, moje rady zazwyczaj w tej kwestii nic nie rozwiązują )

Komputer seria, sprawdzalismy normlanego z 75KM i ECOLa z 75KM i tak samo jest. Pod T jest wszystko wysterowane za pomoca wariatora i Diego-G3. Wtryski i map sa seryjne i wszystko ciagle dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak schodzi z obrotów to wtryski cykają? Powinien być cut-off aż spadną do ok. 1500 obr/min (tak

> na oko). Może to tps albo map (nie wiem czy map w seryjnym kompie ma wpływ na odcięcie paliwa

> przy hamowaniu silnikiem).

na LPG i benzynie jest tak samo. Nic nie cyka a czasy wtryskow sa rowne 0. TPS, krokowiec i map byly podmieniane i dalej tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na LPG i benzynie jest tak samo. Nic nie cyka a czasy wtryskow sa rowne 0. TPS, krokowiec i map

> byly podmieniane i dalej tak samo.

uwaga bede teoretyzował bo próbuje przeniesc zachowanie z wielogaznikowców

generalnie wolne schodzenie z obrotów moze byc spowodowane kilkoma czynnikami czesc juz wyelimnowałeś

główne to falszywe powietrze (ale wtedy komp by próbował krokowcem poprawiac wolne i by pływało) no i mieszanka by byla mocno uboga (ale znowu-to nie gaznik i komp by podciagał)

drugie to znaczne róznice w napełnieniu cylindrów mieszanką/czasach napełniania

i tutaj mamy wtrysk co to niby poprawnie działa i w diagnostyce tego nei widac (ale jak wykrecisz swieczki to jest róznica w wygladzie ) na ale tymasz podwójnie wtrysk benzyny i gazu czyli dublowane wtryski a temat jest i tu i tu wiec odpada

dodajemy do tego szczelanie w wydech

zostaje wiec głowica razem z rozrzadem

resume

sprawdz cisnienia sprezania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdz cisnienia sprezania

tez o tym myslelismy, ale jest jeden problem. Czasem zdarza sie tak, ze obroty sa w jak najlepszym porzadku, ladnie je trzyma i szybko schodzi z obrotow, a za chwile mu cos odwali i zaczyna wiarowac. Zobaczymy co bedzie dzis w z tym czujnikiem, bo jeszcze obstawiam moze cos nie halo z wiazka jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare nowych informacji. Rozpiecie sondy lambda nic nie zmienia. Map sensor podmieniony na inny i dalej tak samo, podcisnienie ok 450. Czujnik polozenia walu nowy i nic nie pomoglo. Ma ktos jeszcze jakies propozycje co zrobic ?? W przyszlym tyg sprawdze kompresje jak dojdzie przyrzad. Aha, najwazniejsze. Sprawdzilem dokladnie. W momencie gdy silnik wolno schodzi z obrotow dalej podawany jest czas wtrysk czyli wtryski dzialaja pomimo zamknietej przepustnicy, czujnik tez pokazuje zamkniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pare nowych informacji. Rozpiecie sondy lambda nic nie zmienia. Map sensor podmieniony na inny i

> dalej tak samo, podcisnienie ok 450. Czujnik polozenia walu nowy i nic nie pomoglo. Ma ktos

> jeszcze jakies propozycje co zrobic ?? W przyszlym tyg sprawdze kompresje jak dojdzie

> przyrzad. Aha, najwazniejsze. Sprawdzilem dokladnie. W momencie gdy silnik wolno schodzi z

> obrotow dalej podawany jest czas wtrysk czyli wtryski dzialaja pomimo zamknietej przepustnicy,

> czujnik tez pokazuje zamkniecie.

Przez pokazuje zamknięcie masz na myśli, że diagnoza pokazuje? Z tym, że ona pokazuje, że jest min/max albo part-throttle. Czyli równie dobrze może być maks. Ale jeżeli odczyty są poza tym dobre, to powinno być ok.

Wydaje mi się, że powinieneś zaczać szukać babola w wiązce, w szczególności przewód od CPW, nie sam czujnik. On ma ekran i może się uszkodził. Albo nie jest ten ekran zmasowany, to takie małe oczko przykręcone do nóżki przy kompie (chyba, że gdzieś indziej to masz). Nie pamiętam, czy przy cut-offie jest sprawdzany MAP, ale zobacz co wtedy pokazuje też. To podciśnienie 450 to w jakiej jednostce tak wogóle? Bo jak mmHg to trochę dużo, w mbarach ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez pokazuje zamknięcie masz na myśli, że diagnoza pokazuje? Z tym, że ona pokazuje, że jest

> min/max albo part-throttle. Czyli równie dobrze może być maks. Ale jeżeli odczyty są poza tym

> dobre, to powinno być ok.

> Wydaje mi się, że powinieneś zaczać szukać babola w wiązce, w szczególności przewód od CPW, nie sam

> czujnik. On ma ekran i może się uszkodził. Albo nie jest ten ekran zmasowany, to takie małe

> oczko przykręcone do nóżki przy kompie (chyba, że gdzieś indziej to masz). Nie pamiętam, czy

> przy cut-offie jest sprawdzany MAP, ale zobacz co wtedy pokazuje też. To podciśnienie 450 to w

> jakiej jednostce tak wogóle? Bo jak mmHg to trochę dużo, w mbarach ok.

podcisnienie oczywiscie w hPa tak jak pokazuje IAW Ecu Scan. Dzis wlasnie bedzie wyciagana wiazka w poszukiwaniu babola. Sprawdzimy dokladnie ta mase ekranu. Wtrysk dalej podaje paliwo podczas cut off pomimo zamknietej przepustnicy fizycznie i IAW Scan rowniez poakzuje zamknieta przepustnice (dokladnie 5,50 stopnia).

Jest jeszcze jedno co zapomnialem napisac. Podczas tych problemow obroty mocno faluja na jalowym, brak cut off oraz bardzo skacze wyprzedzenie zaplonu na jalowym. Ogolnie jest ok 8 stopni, ale nagle zaczyna skakac od 5 do 20 stopni yikes.gif i wtedy najgorzej sie dzieje. Najdziwniejsze sa te skoki zaplonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podcisnienie oczywiscie w hPa tak jak pokazuje IAW Ecu Scan. Dzis wlasnie bedzie wyciagana wiazka w

> poszukiwaniu babola. Sprawdzimy dokladnie ta mase ekranu. Wtrysk dalej podaje paliwo podczas

> cut off pomimo zamknietej przepustnicy fizycznie i IAW Scan rowniez poakzuje zamknieta

> przepustnice (dokladnie 5,50 stopnia).

> Jest jeszcze jedno co zapomnialem napisac. Podczas tych problemow obroty mocno faluja na jalowym,

> brak cut off oraz bardzo skacze wyprzedzenie zaplonu na jalowym. Ogolnie jest ok 8 stopni, ale

> nagle zaczyna skakac od 5 do 20 stopni i wtedy najgorzej sie dzieje. Najdziwniejsze sa te

> skoki zaplonu

To zanim wybebeszysz wiązkę poszukaj jeszcze raz, a dobrze nieszczelności w dolocie (pęknięty przewód od serwa?). Wiem, że sprawdzałeś, ale wiesz wink.gif Takie zachowanie jest charakterystyczne jak komp nie może "znaleźć" wolnych obrotów. A to albo lewe powietrze, albo zła ilość paliwa. A że masz to samo na gazie i na beznynie, to że wtryski się wysrały można raczej wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zanim wybebeszysz wiązkę poszukaj jeszcze raz, a dobrze nieszczelności w dolocie (pęknięty

> przewód od serwa?). Wiem, że sprawdzałeś, ale wiesz Takie zachowanie jest charakterystyczne

> jak komp nie może "znaleźć" wolnych obrotów. A to albo lewe powietrze, albo zła ilość paliwa.

> A że masz to samo na gazie i na beznynie, to że wtryski się wysrały można raczej wykluczyć.

o toto włąsnie

a co do skoków zapłonu na jałowym to nie wiem dlaczego ale

u mnie jest tak samo tzn na odczycie IAW sa skoki zapłonu na jałowym ale wszytko pracuej stabilnie nie słychac jakis wypadajacych itp wiec niby jest okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o toto włąsnie

> a co do skoków zapłonu na jałowym to nie wiem dlaczego ale

> u mnie jest tak samo tzn na odczycie IAW sa skoki zapłonu na jałowym ale wszytko pracuej stabilnie

> nie słychac jakis wypadajacych itp wiec niby jest okej

Wahania, i to spore, zapłonu na wolnych obrotach w kompie 8F/18F to naturalna rzecz, margines korekty jest +/-11 stopni od wartości bazowej. Tak samo jak krokowiec, tak i zapłon jest regulowany, żeby jak najszybciej przywrócić zadane obroty. Ja w swoim widziałem już miejscami 1.5-2 stopnie (wtedy też czuć to dobrze na zewnątrz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha zagadka rozwiazana, a jak zwykle byla to mala rzecz biglaugh.gif tak juz dlugo myslalem czy nie ma to zwiazku z faktem przeniesienia zlacza diagnostycznego do wnetrza auta. Powodem tego wszystkie bylo podlaczenie do zlacza diagnostycznego masy z karoserii. Po przejrzeniu schematow wychodzi, ze w zlaczu jest sterowana sterownikiem a podajac jej stale -12v z masy powodowalo problemu na czujnik. Po wywaleniu tej masy wszystko pracuje jak nalezy smile.gif

Dzieki wszytskim za pomoc 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hahaha zagadka rozwiazana, a jak zwykle byla to mala rzecz tak juz dlugo myslalem czy nie ma to

> zwiazku z faktem przeniesienia zlacza diagnostycznego do wnetrza auta. Powodem tego wszystkie

> bylo podlaczenie do zlacza diagnostycznego masy z karoserii. Po przejrzeniu schematow

> wychodzi, ze w zlaczu jest sterowana sterownikiem a podajac jej stale -12v z masy powodowalo

> problemu na czujnik. Po wywaleniu tej masy wszystko pracuje jak nalezy

> Dzieki wszytskim za pomoc

Toż k...wa nie mogłeś napisać tego od razu też, że było grzebane tam? wink.gif270751858-jezyk.gif Rozumiem, że nie chciało się wyszystkich trzech kabli do budy ciągnąć, tylko zadowoliliście się dwoma facepalm%5B1%5D.gif Dla pocieszenia powiem, że moje pierwsze podejście do przeciągnięcia diagnozy do budy skończyło się nie działającą diagnozą grinser006.gif +12V pewnie z zapalniczki wzięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Toż k...wa nie mogłeś napisać tego od razu też, że było grzebane tam? Rozumiem, że nie chciało

> się wyszystkich trzech kabli do budy ciągnąć, tylko zadowoliliście się dwoma Dla pocieszenia

> powiem, że moje pierwsze podejście do przeciągnięcia diagnozy do budy skończyło się nie

> działającą diagnozą +12V pewnie z zapalniczki wzięte?

+12v stale z bezpiecznikow biglaugh.gif no koledze nie chcialo sie pewnie ciagnac a potem ja musze szukac zlosnik.gif najwazniejsze ze sie udalo znalezc, bo podejrzewalem, ze to zaczelo sie dziac po przeciagnieciu przewodow z diagnostyki kompa, gazu i TAPa smile.gif Teraz juz sie wystroilo turbafffke i znow smiga smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> +12v stale z bezpiecznikow no koledze nie chcialo sie pewnie ciagnac a potem ja musze szukac

> najwazniejsze ze sie udalo znalezc, bo podejrzewalem, ze to zaczelo sie dziac po

> przeciagnieciu przewodow z diagnostyki kompa, gazu i TAPa Teraz juz sie wystroilo turbafffke

> i znow smiga

Zupełnie na marginesie, to czasem nie wiem zupełnie (mimo, że poświęciłem na to tonę czasu) do jakiego stopnia komp jest w stanie wyłapać błędy w osprzęcie. Taki babol jak opisałeś powinien teoretycznie zgłosić masę błędów w diagnostyce. Więcej niż jeden = wiadomo, że coś "przebija" gdzieś.

Zapodałbyś kiedyś jakieś "materiały" o tym silniku "kolegi" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> +12v stale z bezpiecznikow no koledze nie chcialo sie pewnie ciagnac a potem ja musze szukac

> najwazniejsze ze sie udalo znalezc, bo podejrzewalem, ze to zaczelo sie dziac po

> przeciagnieciu przewodow z diagnostyki kompa, gazu i TAPa Teraz juz sie wystroilo turbafffke

> i znow smiga

Jaki teraz przebieg zrobi? 30 kilometrow? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zupełnie na marginesie, to czasem nie wiem zupełnie (mimo, że poświęciłem na to tonę czasu) do

> jakiego stopnia komp jest w stanie wyłapać błędy w osprzęcie. Taki babol jak opisałeś powinien

> teoretycznie zgłosić masę błędów w diagnostyce. Więcej niż jeden = wiadomo, że coś "przebija"

> gdzieś.

> Zapodałbyś kiedyś jakieś "materiały" o tym silniku "kolegi"

komputer nie wyrzucal bledow zadnych smile.gif Odczyty z czujnikow byly wiec komp myslal ze wszystko jest ok, ale odczyty te po prostu byly zafalszowane smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To pisz lepiej jaki setup teraz

> Prosze Cie oszczedzajcie troche to auto wkoncu

narazie dol seria 1.1 z kanapka, gora z 1.2. Do tego IHI RHB4 i jezdzi smile.gif Na zime szukamy dolu z 1.2 + tloki chyba z 1.4 8v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.