Skocz do zawartości

Ubywa płynu w chłodnicy!!!!


srobaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko. Nalałem płynu do chłodnicy jakies 2 tygodnie temu i dzisiaj zaglądam do zbiorniczka a tam prawie pusto!!!

Wycieków nie zauważyłem czy to moze byc uszczelka pod głowica?? Czy są może jeszcze jakieś objawy gdy jest do wymiany uszczelka czy tylko to z tym płynem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wycieków nie zauważyłem czy to moze byc uszczelka pod głowica?? Czy

> są może jeszcze jakieś objawy gdy jest do wymiany uszczelka czy

> tylko to z tym płynem???

Może to być uszczelka pod głowicą... w zależności gdzie pękła to objawia się to przez:

- drobiny wody w oleju (zobaczyć można na bagnecie),

- szarobrązowym "budyniem" na korku wlewu oleju,

- bulgotaniem płynu w zbiorniczku wyrównawczym podczas przygazownia,

- nagłym wzrostem temperatury płynu chłodzącego do górnej dopuszczalnej granicy.

Każdy z tych objawów może występować osobno. Jednak wcześniej sprawdź dokładnie czy gdzieś nie cieknie, bo nieraz wycieka tylko podczas jazdy ze względu na wyższe ciśnienie. Jeśli masz Paraflu to miejsca wycieku będą miały jasnoniebieski kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - szarobrązowym "budyniem" na korku wlewu oleju,

taki objaw na korku nie koniecznie wiąże się z ubytkiem płynu. bardzo często wystepuje u użytkowników pokonujących dziennie w zimie małą ilość kilometrów, gdzie olej nie zdąży się dobrze zagrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.