Skocz do zawartości

RESET BSI C4 Picasso


Mareko

Rekomendowane odpowiedzi

> A po co to chcesz robić?

Lexia mi pokazuje jakis dziwny blad F000 - sterownik silnika milczy na CAN.

Pomyslalem ze reset pomozer usunac ten blad bo program diagnostyczny nie moze a auto wyglada na zdrowe. Wszystko dziala i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Prawdy dowiesz sie w serwisie

2) Blad F000 moze (ale nie musi) oznaczac, ze sprzet/soft, ktorym odczytujesz nie jest odpowiedni do tej operacji, bo sam blad oznacza brak komunikacji skrzynki bezpiecznikow przez CAN, ale to musialby ktos konkretnie grzebac w tym aucie wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) Prawdy dowiesz sie w serwisie

Mam wątpliwosci, patrząc na dotychczasowe dokonania ASO w tym aucie.

Ostatnio koles nie potrafil nawet odpalic mojego auta (rutynowa procedura, pedal na hamulec, dzwignia w pozycja N) i nie wygladal na praktykanta.

> 2) Blad F000 moze (ale nie musi) oznaczac, ze sprzet/soft, ktorym odczytujesz nie jest odpowiedni

> do tej operacji, bo sam blad oznacza brak komunikacji skrzynki bezpiecznikow przez CAN, ale to

> musialby ktos konkretnie grzebac w tym aucie wczesniej.

Nikt nic nie grzebal przy bezpiecznikach. Jedyne co zrobilem to podpialem do plusa aku i masy przewod, ktory poprowadzilem na tyl do gniazda przyczepy. Sluzy on do ladowania aku przyczepy podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wątpliwosci, patrząc na dotychczasowe dokonania ASO w tym aucie.

> Ostatnio koles nie potrafil nawet odpalic mojego auta (rutynowa procedura, pedal na hamulec,

> dzwignia w pozycja N) i nie wygladal na praktykanta.

> Nikt nic nie grzebal przy bezpiecznikach. Jedyne co zrobilem to podpialem do plusa aku i masy

> przewod, ktory poprowadzilem na tyl do gniazda przyczepy. Sluzy on do ladowania aku przyczepy

> podczas jazdy.

to w którym ty aso byłeś icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lexia mi pokazuje jakis dziwny blad F000 - sterownik silnika milczy na CAN.

> Pomyslalem ze reset pomozer usunac ten blad bo program diagnostyczny nie moze a auto wyglada na

> zdrowe. Wszystko dziala i jest OK.

nic nie rób, to fałszywa usterka oprogramowania modułu BSM , jest to usterka nizgodnosci softu , takie info otrzymałem kiedyś z platformy technicznej PSA kiedy uczepiulem sie tego problemu w jednym z C4 jeszcze na gwarancji

olej to i nie zwracaj na ten bład uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic nie rób, to fałszywa usterka oprogramowania modułu BSM , jest to usterka nizgodnosci softu ,

> takie info otrzymałem kiedyś z platformy technicznej PSA kiedy uczepiulem sie tego problemu w

> jednym z C4 jeszcze na gwarancji

> olej to i nie zwracaj na ten bład uwagi

Znaczy sie jaka niezgodnosc softu ? Chodzi o interfejs kupiony na allegro (ale to by bylo raczej hardware) czy wersje lexii/diagboxa ?

Orentujesz sie czy Lexia potrafic zmienic przebieg auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy sie jaka niezgodnosc softu ? Chodzi o interfejs kupiony na allegro (ale to by bylo raczej

> hardware) czy wersje lexii/diagboxa ?

> Orentujesz sie czy Lexia potrafic zmienic przebieg auta ?

nie do "naprawy licznika" trzeba inne urzadzenie.

pozatym przebieg zapisywany jest zarówno na liczniku jak i bsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do "naprawy licznika" trzeba inne urzadzenie.

> pozatym przebieg zapisywany jest zarówno na liczniku jak i bsi.

to nie wiedzialem ze w bsi takze, co sie stanie w przypadku wymiany licznika ? bedzie konflikt miedzy bsi a licznikiem jesli beda inne wskazania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy sie jaka niezgodnosc softu ? Chodzi o interfejs kupiony na allegro (ale to by bylo raczej

> hardware) czy wersje lexii/diagboxa ?

> Orentujesz sie czy Lexia potrafic zmienic przebieg auta ?

nie chodzi o interfejs , chodzi i soft w module osprzetu silnika BSM , jest niedopasoway to tego modelu , ale jak pisze to jest falszywa usterka , takie wychodzily z fabryki i nie nalezy podejmowac interwencji w ww błedem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chodzi o interfejs , chodzi i soft w module osprzetu silnika BSM , jest niedopasoway to tego

> modelu , ale jak pisze to jest falszywa usterka , takie wychodzily z fabryki i nie nalezy

> podejmowac interwencji w ww błedem

Czy jest na tym forum jakas opcja "postaw userowi piwo" lub cos innego w ten deseń ? :D

Waldi - jesteś pierwszym gościem ktory to wreszcie pieknie wyjasnil i zdiagnozowal. Prawie 2 tygodnie szukania w necie i po forach i różne mądrusie sie wypowiadaly. A ja wlasnie cos takiego podejrzewalem. Bo autko zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest na tym forum jakas opcja "postaw userowi piwo" lub cos innego w ten deseń ? :D

> Waldi - jesteś pierwszym gościem ktory to wreszcie pieknie wyjasnil i zdiagnozowal. Prawie 2

> tygodnie szukania w necie i po forach i różne mądrusie sie wypowiadaly. A ja wlasnie cos

> takiego podejrzewalem. Bo autko zdrowe.

spoko smile.gif luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Waldi a powiedz mi jeszcze czy w moim C4 Picasso odlaczenie akumulatora wiąże sie z jakimis

> komplikacjami typu programowanie immobilazera, czy innymi ?

nie, tylko trzeba szyby przyuczyc do trybu auto i ustawic date i stacje w radiu , tak pozatym nic , a i po podlaczeniu aku trzeba czekac min 1 minute na inicjacje BSI bo immo nie pusci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.