Skocz do zawartości

Jaki prostownik


maoie

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając forum znalazłem trochę informacji o akumulatorach ale nigdzie nie znalazłem nic ciekawego o prostownikach.

Sam noszę się z zamiarem kupna jakiegoś ciekawego urządzonka przeglądając serwisy internetowe wynalazłem coś takiego co sądzicie o tym urządzonku a może coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądając forum znalazłem trochę informacji o akumulatorach ale nigdzie nie znalazłem nic

> ciekawego o prostownikach.

zaraz pewnie usłyszysz, że trzeba było poszukac głebiej a znalazłbys wink.gif

> Sam noszę się z zamiarem kupna jakiegoś ciekawego urządzonka przeglądając serwisy internetowe

> wynalazłem coś takiego co sądzicie o tym urządzonku a może coś innego

jeżeli chodzi o automat

ja od roku mam Bosch-a C3 i co o nim moge powiedzieć to ŁADUJE czyli spełnia swoja funkcje w 100% wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego w tamtym roku kupiłem jakiś najprostszy prostownik za coś koło 50zł, swoją rolę spełnił, a mianowicie naładował akumulator, po 3 padzie po prostu go wymieniłem na nowy i już nie ładuję wink.gif

A tak na serio, jeśli zamierzasz często go używać itp to może i warto coś lepszego, ale zastanów się ile razy w roku tak naprawdę Ci się przyda wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja lubię mieć wpływ na to jakim prądem jest ładowany akumulator,i uważam że powinno to być 1/20

> pojemności ale za to długo, dlatego zakupiłem Polski prostownik z potencjometrem.Pozdrawiam

a co to ci pomoże screwy.gif i tak akumulator pobiera sobie tyle prądu ile mu potrzeba smirk.gif, ważne żeby napiecie ładowania było stabilne palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja lubię mieć wpływ na to jakim prądem jest ładowany akumulator,i uważam że powinno to być 1/20

> pojemności ale za to długo, dlatego zakupiłem Polski prostownik z potencjometrem.Pozdrawiam

zwykłe akumulatory ładuje się prądem 1/10 C do napięcia około 16-16,5V na elektrodach przy podłączonym prostowniku. Do tego celu wystarczy prostownik z regulacją prądu ładowania. Natomiast do naładowania akumulatorów hermetycznych lub typu Centra Futura potrzebny jest już prostownik z ograniczeniem napięciowym a tego wymogu nie spełnia prostownik o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.