Skocz do zawartości

kupilem auto w pl ,wyrejestrowanie ?


Codename47

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak , kupilem w pl malucha. mam zamiar zarejestrowac go w NL jako zabytek.

mam dowod rejestracyjny i umowe K-S z bylym wlascicielem.

nie zamierzam go w pl przerejstrowywac tylko odrazu w NL na moja dziewczyne.

musze tylko jak sie nie myle wypowiedziec ubezpieczenie

czy musze cos wiedziec ekstra ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiec tak , kupilem w pl malucha. mam zamiar zarejestrowac go w NL jako zabytek.

> mam dowod rejestracyjny i umowe K-S z bylym wlascicielem.

> nie zamierzam go w pl przerejstrowywac tylko odrazu w NL na moja dziewczyne.

> musze tylko jak sie nie myle wypowiedziec ubezpieczenie

> czy musze cos wiedziec ekstra ? ?

A umowe spisales na siebie na swoj polski czy holenderski adres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> na polski ? ale mam ogolnie zamiar "sprzedac" auto mojej dziewczynie (holenderce)

Umowe zglaszasz w WK i mowisz, ze auto sprzedales osobie mieszkajcej za granica. Problem OC itd sie rozwiazuje.

Przez Niemcy bez problemu przejedziesz na zoltych blachych nawet jesli auto nie ma niemieckich papierow. Byc moze bedziesz mogl na tym nawet wjechac do Holandii o ile Holandia akceptuje zolte niemieckie tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umowe zglaszasz w WK i mowisz, ze auto sprzedales osobie mieszkajcej za granica. Problem OC itd sie

> rozwiazuje.

a napewno nie musze w ubezpieczalni nic zglaszac ? bo w UM sprawa bedzie zalatwiona , ale ubezpieczenie z automatu jest przedluzane jak mnie pamiec nie myli wiec jak sie skonczy to przedluza i beda chcieli kase od wlasiciela a on pokaze umowe na ktorej sa moje dane i nie beda tego chcieli pozniej odemnie sciagnac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a napewno nie musze w ubezpieczalni nic zglaszac ?

Z tego co wiem to nie, ale zadzwon dla pewnosci. U mnie upomnieli sie ostatnio o skladke bo mila pani biurwa z WK zapomniala cos tam osteplowac. Skonczylo sie na szybkiej wizycie kolegi w WK.

>bo w UM sprawa bedzie zalatwiona , ale

> ubezpieczenie z automatu jest przedluzane jak mnie pamiec nie myli wiec jak sie skonczy to

> przedluza i beda chcieli kase od wlasiciela a on pokaze umowe na ktorej sa moje dane i nie

> beda tego chcieli pozniej odemnie sciagnac ?

On pokaze umowe z Toba. ty pokazesz umowe z obcokrajowcem. W WK powiedz, ze auto opuszcza kraj i nie powinno byc problemow.

ALE zeby nie bylo, ze Cie w blad wprowadzam to zadzwon na infoliniedo ubezpieczalni i ich zwyczajnie zapytaj. Bedziesz mial pewne info z pierwszej reki w ciagu juz po kwadransie sluchania melodyjki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem to nie, ale zadzwon dla pewnosci. U mnie upomnieli sie ostatnio o skladke bo mila

> pani biurwa z WK zapomniala cos tam osteplowac. Skonczylo sie na szybkiej wizycie kolegi w WK.

> On pokaze umowe z Toba. ty pokazesz umowe z obcokrajowcem. W WK powiedz, ze auto opuszcza kraj i

> nie powinno byc problemow.

> ALE zeby nie bylo, ze Cie w blad wprowadzam to zadzwon na infoliniedo ubezpieczalni i ich

> zwyczajnie zapytaj. Bedziesz mial pewne info z pierwszej reki w ciagu juz po kwadransie

> sluchania melodyjki

ok a jesli chodzi o urzad skarbowy ? musze im cos zglaszac ? jakis glupi podatek od wzbogacenia sie czy cos?

na umowie napisane jest 500 zl a sprzedam go za powiedzmy 1 zl .

bylo kiedys tak ze ponizej 500zl nie trzeba nic zglaszac ? jest to dalej aktualne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok a jesli chodzi o urzad skarbowy ? musze im cos zglaszac ? jakis glupi podatek od wzbogacenia sie

> czy cos?

Z tego co wiem to przy sprzedazy samochodu o wartosci poniezj tysiaca zlotych chyba nie ma zadnych podatkow itd. Musisz im tylko to zglosic i osteplowac umowe placac jakies grosze. ALe pewnosci nie mam bo juz dawno auta w PL nie kupowalem.

> na umowie napisane jest 500 zl a sprzedam go za powiedzmy 1 zl .

> bylo kiedys tak ze ponizej 500zl nie trzeba nic zglaszac ? jest to dalej aktualne ?

Chyba tak i chyba bylo to 1000 niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.