Skocz do zawartości

OBDII i problem


woj_s

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Jaki czas temu pozyczylem od kolegi kabelek OBDII i podlaczlem do gniazda w Pandzie .. druga czesc do kompa ... program FiatECUScan .... niestety ...ale nie udalo sie podlaczyc do kompa Pandy.

Dzisiaj kolega z OBD na Bluetooth i innym programem tez probowal ... nie udalo sie ....

Powiedzcie mi prosze ... co jest grane ?

Inny protokol ? ... inny ..jakis specyficzny sprzet ?

Co potrzeba aby podlaczyc sie do kompa w Pandzie .. bez wizyty w warsztacie czy ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie ... ale co w przypadku gdy wtyczka OBD jest po bluetoothie .. wiec nie ma problemu z

> portem ....

> Jutro sprobuje jeszcze raz i FiatEcuScan

Podobno ELM na BT ma takie błedy, że słabo się łączy. Jak znajde to wysle Ci na maila instrukcje konfiguracji zlosnik.gif

Edit: Probowalem wyslac Ci na maila ale cos nie chce dochodzic mowi ze zly adres, napisz mi maila i Ci odesle instrukcje ok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku FiatECUScan - wybieralem rozne porty i nic ...

> W przypadku kolegi programu ..rowniez scanowal wszystkie porty.

A załadowałeś sterowniki do kabelka? Kolega od którego pożyczyłeś kabel powinien je mieć. Sterownik utworzy Ci wirtualny port COM na USB. Bez tego komp raczej go nie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A załadowałeś sterowniki do kabelka? Kolega od którego pożyczyłeś kabel powinien je mieć. Sterownik

> utworzy Ci wirtualny port COM na USB. Bez tego komp raczej go nie zobaczy.

Na 100% sa zaladowane, gdyz przez ten sam kabelek i z tego samego komputera podlaczam sie pod komputer motocykla.

Sciagnalem nowsza wersje FiatECUScan .. wieczorkiem spraqwdze jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sciagnalem nowsza wersje FiatECUScan .. wieczorkiem spraqwdze jeszcze raz.

No i sie wyjasnilo ...

kabelek w nowym FiatECUScan jest widziany nie jako OBD2 ..ale jako VAG KKL ... dziwne ..ale wazne ze dziala ... odczytuje dane ... ale szkoda ze nie mozna modyfikowac ...

Chcialem sobie podniesc obroty biegu jalowego

Ale najwazniejsze ze nie ma bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema.

> Jaki czas temu pozyczylem od kolegi kabelek OBDII i podlaczlem do gniazda w Pandzie .. druga czesc

> do kompa ... program FiatECUScan .... niestety ...ale nie udalo sie podlaczyc do kompa Pandy.

> Dzisiaj kolega z OBD na Bluetooth i innym programem tez probowal ... nie udalo sie ....

> Powiedzcie mi prosze ... co jest grane ?

> Inny protokol ? ... inny ..jakis specyficzny sprzet ?

> Co potrzeba aby podlaczyc sie do kompa w Pandzie .. bez wizyty w warsztacie czy ASO ?

Moze byc jeszcze jeden problem, ktory ja przerabialem, zreszta opisywany juz w watku troche czasu temu.

Otoz zeby u mnie w misku zadzialalo musialem rozebrac "pudelko" z wtyczka do kompa, wywalic jeden, bodajze rezystor i wtedy zagadalo.

Co ciekawe w paru innych roznych fiaciorach dzialalo a w Pandzie dopiero po modzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi prosze ... co jest grane ?

> Inny protokol ? ... inny ..jakis specyficzny sprzet ?

Wyjasnilo sie ... pogadalem z kolega od kabelka ... uzywal go do sprawdzania ustawien w Polo ..czyli grupa VW.

W FiatECUScan .. kazalem samemu znalezc sobie odpowiedni interfejs ... znalazl VAG KKL. Odpalilem i ....dziala ... ale sam program jakos nie przekonuje mnie do zakupu. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.